V Humpolci došlo k vloupání do rodinných domů – aktualizováno

23

V Humpolci se o víkendu vloupal neznámý pachatel do čtyř domků, v noci z pondělí na úterý ve své trestné činnosti pokračoval.

V sobotu 1.12. a v neděli 2.12. došlo v Humpolci k vloupání do čtyř rodinných domků, a to v ulicích Hálkova, Jiráskova, Palackého a Máchova. Pachatel do domků vnikl ze zahrady po rozbití skleněné výplně okna. V domku celý prostor prohledal, věci vyházel a odcizil drobné předměty, šperky a finanční hotovost. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 117 tisíc korun.


Humpolečtí policisté se zabývají dalšími třemi případy vloupání do rodinných domků. V ranních hodinách v úterý 4.12. vnikl v prvním případě neznámý pachatel do řadového domku v Jiřické ulici v Humpolci. Zde však byl vyrušen majitelem domu a z místa utekl. Ve druhém případě vnikl do řadového domku ve stejné ulici, zde prohledal přízemí domku a odcizil peněžní hotovost a šperky. Odcizením věcí a poškozením dveří vznikla škoda ve výši téměř 6 tisíc korun. Třetí případ vloupání je opět do řadového domku ve stejné ulici. Zde pachatel prohledal kuchyň a odcizil šperky a finanční hotovost. Majiteli vznikla odcizením věcí škoda ve výši 6 tisíc korun.


 


myska

23 thoughts on “V Humpolci došlo k vloupání do rodinných domů – aktualizováno

  1. Samozřejmně že se to stalo tento víkend, 1. a 2. prosince. Již jsem to v článku opravil. Děkujeme za upozornění. :))

 1. Jestli tz hajzli chytnou, tak je maji na místě popravit tou nejbolestivější smrtí. Typnul bych, že to byli určitě nějací cikáni, Slováci nebo jiný sráči z východu.

  1. Neměli bychom hned všechno házet na přistěhovalce. Je ovšem pravda, že se kriminalita zvýšila právě poté, co do města přišli.

 2. Bude hůř, vždyť je tady té pakáže čím dál víc.Co je platná pro místní průmyslová zóna, když nám cizinci zaserou celé město.

   1. A co myslíš, že s tím zastupitelé můžou udělat. Vyrazí do Valea a řeknou jim, že nesmí zaměstnávat cizince? Nebo zakážou majiteli obytovny ubytovávat cizince? Jediná možnost je efektivní činnost policie, aby násilníkům a zlodějům maximálně znepříjemnila činnost, což je bohužel utopie. Další možnost je městská policie, což ovšem obnáší cca 10 mil. Kč ročně z městské kasy. Je to na zvážení. Karel Kratochvíl

    1. Přesně tak!!!
     Zaprvé důsledně prověřovat minulost žadatelů o pracovní povolení (aktivita ovšem musí vzejít ze strany Ministerstva vnitra), i když příležitost dělá zloděje i z těch v minulosti relativně bezproblémových, a zadruhé: Městskou policii prostě asi potřebovat budeme, leda by stát propustil nadbytečné úředníky a za ušetřené peníze posílil PČR….

    2. Ty Karle kde si vzal takovou cifru? Díval jsem se na rozpočty měst Světlá nad Sázavou a Chotěboř a výdaje za jejich městské policie jsou někde zcela jinde. Třeba v Brodě ale mají v rozpočtu skoro 13 mil. na MP ale netuším jaký rozsah a jaký počet strážníků to představuje . Je jasné že v případě rozhodnutí o zřízení MP Humpolec budou nutné prvotní náklady na vybavení – auto(a), policejní výbavička, vysílačky(mobily), kancelář. Vzhledem k tomu že tu je posádka Policie ČR tak by asi nemuselo těch strážníků být devět jako v Chotěboři, a náklady na mzdy by nemusely být horentní. Je jasné že musí za něco fungovat ale provozní náklady by mohly být na druhé straně vyvažovány úsporou za vandaly demolovaný městský mobiliář, drobnými příjmy za pokuty a hlavně pocitem bezpečí humpoláků. Na zvážení je návrh pravidelného příspěvku na MP od občanů. Mluvil jsme na toto téma s mnoha lidmi a nikdo by se nebránil příspěvku na bezpečnost ve výši obdobné poplatku za rozhlas nebo televizi.

     1. Čau Petře, možná jsem to přehnal, ale pod 7 mil. by to nešlo. A ten nápad s poplatky jsem už taky diskutoval, ale bohužel pro to prý není žádná zákonná norma, která by toto umožňovala. Já sám bych si taky klidně víc připlatil na vodném nebo na odpadcích apod., ale takhle to prý bohužel nejde. A taky si myslím, že naprostá většina obyvatel, která volá po městské policii, by ji už nechtěla, když by měla zaplatit korunu navíc. Karel

     2. Ahoj. A co takhel uštřit na tu policii na ukor našich zbytečných sportovišť. To je prodělek jako prase a přitom pro pár vyvolenejch blbečku. Jsem pro MP a taky pro domobranu (vzít zákon do vlasních rukou). Problém je, že se lidi bojej, ja se jen bojim, abych od nich nedostal nejou infekci.

     3. Ty se uz nemas ceho bat, protoze ty tu infekci evidentne mas uz od narozeni. Bohuzel nelecitelnou.

 3. Kdyby každého zloěje trestaly jako v Indi,že by jim sekaly ruce tak by ve Valeu pracovaly samí invalidi (barevný)

 4. Chapu, ze se to v Humpolci stalo mozna poprve, ale urcite ne naposled. Pri dnesnich cenach a urovni zabezpecovaciho zarizeni ma kazdy moznost si svuj majetek ochranit sam (v rozumne mire). K otazce policie ap., je samozrejme nemozne, aby byli vsude, takze opet povazuji osobni zainteresovanost ve spojeni s pojistenim za jedine a nejlevnejsi reseni.

  1. k nápadu připlácet si na činnost MP mohu sdělit,že po šoku,který přijde díky tzv.reformě,na kterou se nabaluje další a dalšší zdražování je tato úvaha nerealistická…. na Humpolec by stačili 4 strážníci,jeden pes a auto…věřím že by se jak městská učitelská koalice,tak i opozice shodli na otázce MP…
   co spapal stadion všichni víme,za ty náklady bychom měli MP tip top.

   1. Predstava, ze 4 lide a pes zabrani zlodejum ve vykradani je usmevna. To by potom ve mestech s MP nemeli zadnou kriminalitu a to moc nefunguje. Navic s jejich pravomocemi se hodi spise na kontrolu parkovist, stankaru, rychlosti ve meste ap.. Proste a jednoduse, je to pouze na vas, jestli chcete lepe ochranit vas majetek, nespolehejte na nikoho jineho.

 5. Od sousedky jsem v souvislosti s nočními vloupačkami u nás na Jiřické včera slyšel o tom, že do Humpolce se má údajně přistěhovat stovka Rumunů? Říkala něco o azylovém domě, ví někdo jestli je to pravda a kdy případně se má ta „šťastná událost“ odehrát???

  1. Tato „šťastná“ událost se odehraje už v lednu,ale místo slibovaných rumunů Valeo naverbovalo prozatím „jen“ několik desítek turků….

    1. Valeo samo o sobě je pro město plus. Nábor zaměstnanců má na starost jejich HR nebo Adecco. Tam bych hledal pochybení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Za krádež vánočních stromků až 2 roky vězení

St Pro 5 , 2007
S blížícími se vánočními svátky přibývají lesníkům starosti. Začíná totiž sezona zlodějů vánočních stromků.

You May Like

Témata