Řidiči pod vlivem alkoholu v pátek havarovali, jeden zavinil nehodu na Třebíčsku

Alkoholem posilněný řidič za volantem Škody Octavia jel zrovna po pelhřimovské Nádražní ulici směrem na Humpolec, když narazil do vozu jedoucího před ním.

Alkohol za volant nepatří. O tom se na vlastní kůži přesvědčil osmadvacetiletý cizinec, který v pátek odpoledne zavinil nehodu v Pelhřimově. Krátce poté naboural i šestadvacetiletý muž na Třebíčsku.

Alkoholem posilněný řidič za volantem Škody Octavia jel zrovna po pelhřimovské Nádražní ulici směrem na Humpolec, když narazil do vozu jedoucího před ním. „Škoda Superb byla nárazem naražena do zadní části před ní jedoucí Škody Fabia,“ okomentovala nehodu mluvčí policie Dana Čírtková.

Policisté následně zjistili, že řidič má v dechu 2,74 promile alkoholu. Na místě tak přišel o řidičský průkaz a skončil na záchytce v Jihlavě. „Existovalo důvodné podezření, že by mohl pokračovat v řízení vozidla,“ vysvětlila Čírtková.

Více než dvě promile pak měl i šestadvacetiletý řidič, který s Nissanem Terrano havaroval u Myslibořic. „V pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy a následkem toho vyjel se svým vozidlem vpravo mimo vozovku, kde narazil do vzrostlého stromu,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Řidič skončil na ošetření v třebíčské nemocnici, to už policisté věděli, že měl v dechu přes dvě promile alkoholu – při opakované zkoušce mu naměřili 2,23 promile. Také přišel o řidičský průkaz, škoda je padesát tisíc.

Čtěte dále:   D1 na Prahu před Humpolcem stojí

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nejen ceněné pivo. Whisky značky Bernard už zraje v dubových sudech

Po Úno 28 , 2022
Dohromady osm dubových sudů se uprostřed tohoto týdne ponořilo do přítmí a téměř posvátného klidu. Obsah, který v sobě sudy ukrývají, nic víc nepotřebuje. Leží v nich litry pivní pálenky a whisky, novinky pivovaru Bernard. Čtěte dále:   Pád mostu ve Vilémově: krajský soud zpřísnil tresty dvěma stavbyvedoucím
Nejen ceněné pivo. Whisky značky Bernard už zraje v dubových sudech

You May Like

Témata