Opilá řidička havarovala na Havlíčkobrodsku

Další řidiče pod vlivem alkoholu a drog zastavili policisté během víkendu na Humpolecku.

V neděli 6. února ráno kolem půl šesté ráno došlo na silnici II/130 mezi Hojanovicemi a Kamennou Lhotou na Havlíčkobrodsku k dopravní nehodě, při níž pětatřicetiletá řidička jedoucí v osobním voze Volkswagen Golf od Hojanovic narazila do sloupu telefonického vedení.

„Řidička po projetí pravotočivé zatáčky přejela vpravo mimo silnici, pokračovala v jízdě silničním příkopem a narazila do sloupu telefonního vedení. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na osobním voze a sloupu telefonního vedení, jiná škoda nebyla na místě zjištěna. Ke zranění osob nedošlo. U řidičky policisté dechovou zkoušku odhalili 1,59 promile alkoholu v dechu, potvrdila to také opakovaná dechová zkouška – 1,47 promile alkoholu v dechu.
Policisté vyzvali řidičku, aby se podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, což žena bezdůvodně odmítla. Policisté jí zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení a řidička je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ přiblížila havárii Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Další řidiče pod vlivem alkoholu a drog zastavili policisté během víkendu. V sobotu 5. února v Humpolci zastavili policisté před jedenáctou hodinou dopoledne v Žižkově ulici v Jihlavě vůz BMW. „Řidičem byl čtyřicetiletý cizinec, u něhož dechová zkouška ukázala hodnotu 1,31 promile alkoholu. Na místě muži zadrželi řidičský průkaz a v další jízdě již nesměl pokračovat,“ doplnila policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Kolem jedenácté hodiny večer v sobotu kontrolovali policisté třiatřicetiletého muže s autem Škoda Felicia v ulici Na Závodí v Humpolci. „U muže naměřili hodnotu 1,37 promile alkoholu, přes jedno promile u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté muži zakázali další jízdu, řidičský průkaz při kontrole nepředložil,“ dodala Jana Kroutilová s tím, že oběma řidičům policisté následně sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.
V neděli 6. února jel před polednem s autem Honda po silnici ve Skále u Havlíčkova Brodu a překročil nejvyšší dovolenou rychlost jízdy. „Vozidlo policisté zastavili a při dechové zkoušce naměřili řidiči hodnotu přes jedno promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu,“ přidala třetí událost Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání a policisté budou zjišťovat, zda se nedopustil trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
V neděli zastavili policisté v Pálovicích na Třebíčsku před jednou hodinou v noci vůz Škoda Octavia. „U dvaadvacetiletého řidiče provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na amfetamin a marihuanu. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Lékařskému vyšetření se muž odmítl bezdůvodně podrobit. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání, které policisté šetří,“ uzavřela Jana Kroutilová.

 

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Putování za masopustním koblížkem

St Úno 9 , 2022
Pátek 11.02.2022 – Úterý 01.03.2022

You May Like

Témata