Z deníku Policie

Vozidlo zůstalo na střeše. Nafta je stále v kurzu. Vloupání do rybárny. Nezodpovědní řidiči. Dopravní akce.

19.6.

Humpolec – Pelhřimov – V neděli krátce po 6,00 hodině ranní se stala dopravní nehoda na úseku silnice I/34. Šestadvacetiletý řidič vozidla Škoda Felicia jel ve směru od Humpolce na Pelhřimov. Řidič se plně nevěnoval řízení vozidla, během jízdy usnul, přejel do protisměru a pokračoval do silničního příkopu, kde narazil do stromu. Od stromu se odrazil zpět na silnici a zůstal přetočený na střeše vozidla.Řidič byl lehce zraněn a byl převezen do Nemocnice v Pelhřimově. Provedenou dechovou zkouškou bylo u řidiče naměřeno 2,26 g/kg alkoholu v dechu.
Hmotná škoda byla vyčíslena na 35.000 korun.
 
PENEHODA.jpg

24.6.
Vystrkov – Policisté z Obvodního oddělení v Humpolci dnešního rána zadokumentovali další dva případy krádeže nafty z nákladních vozidel. Ke krádeži došlo ze čtvrtka na páteční ráno na silničním odpočívadle po pravé straně silnice I/34 v k.ú. obce Vystrkov, kde byla zaparkovaná nákladní vozidla Scania a Volvo. Z uzamčené palivové nádrže vozidla Scania odcizil neznámý pachatel 350 litrů nafty a z vozidla Volvo rovněž 350 litrů motorové nafty. Způsobená škoda odčerpáním 700 litrů nafty byla vyčíslena na 22.050 korun.
Humpolec – Humpolečtí policisté v pátek ráno vyjížděli k ohledání místa vloupání do areálu rybárny v Humpolci. Neznámý pachatel vnikl do areálu a následně do kanceláře. V 1. patře objektu prohledal služební garsonieru, dále kulturní místnost a kancelář. Místnosti prohledal, ale nic neodcizil. Následně překonal vrata do jedné z garáží, garáž prohledal, ale také nic neodcizil. Na poškozeném zařízení objektu však způsobil škodu ve výši nejméně 10.000 korun.

Pelhřimov, Humpolec – V sobotu 25.6. krátce před 22,00 hodinou byl na silnici vedoucí k místní části Peklo v Pelhřimově kontrolován policejní hlídkou řidič (22) vozidla Fiat Punto. Řidič se dobrovolně podrobil testu na drogy. Po vyhodnocení testu policisté u řidiče zjistili, že test je pozitivní na látku amfetamin. Řidič se následně dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření na odběr žilní krve a moči.

   Další nezodpovědný řidič, který však tentokrát řídil pod vlivem alkoholu byl kontrolován po 23,00 hodině na Dolním náměstí v Humpolci. Třiadvacetiletý řidič nadýchal při opakované dechové zkoušce přístrojem Dräger 1,87 promile.

Pelřimovsko: Kontrolou prošlo přes 300 řidičů.  

V pátek a v neděli se řidiči na silnicích Pelhřimovska setkávali se zvýšeným počtem policistů. Na území okresu probíhala dopravní akce zaměřená zejména na kontrolu dodržování stanovené rychlosti, pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů, technického stavu vozidel, či zda řidiči nejezdí pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.
  
       Celkem bylo zkontrolováno 352 řidičů, u kterých bylo zjištěno 98 dopravních přestupků za více jak 76.000 korun. Z tohoto počtu byly čtyři přestupky postoupeny k vyřešení přestupkové komisi na příslušný Městský úřad.
Padesát řidičů překročilo povolenou rychlost, pět řidičů nepoužilo za jízdy bezpečnostní pásy a u čtrnácti vozidel byl shledán nevyhovující technický stav. V průběhu prázdninových měsíců budou kontroly na Pelhřimovsku v takovémto rozsahu probíhat ještě několikrát.
Pelhřimovko – Policejní hlídka na silnici a následná kontrola. Tuto situaci zažilo již mnoho řidičů a při každé kontrole má jistě zvláštní pocit. Někteří řidiči si jsou vědomi, že vše mají v pořádku a tudíž kontrola proběhne bez problémů. Ovšem někteří hříšníci vědí, že pravidla o silničním provozu porušili.
  
    Nešvar, který se na pelhřimovských silnicích stále častěji mezi řidiči objevuje, je řízení motorového vozidla pod vlivem návykové látky. Zatímco v roce 2010 policisté z Dopravního inspektorátu zadrželi tři řidiče pod vlivem drog, v letošním roce je to již jedenáct řidičů.
     
     Poslední případ se stal v sobotu v obci Čížkov. Policisté kontrolovali 18letého řidiče vozidla Škoda. Byla u něho provedena zkouška testerem Drugwipe 5+ s pozitivním výsledkem na látku amphetamin. Řidič byl vyzván k převozu do Nemocnice v Pelhřimově, kde se podrobil vyšetření a odběru krve a moči. Mladíkovi byl zadržen řidičský průkaz a sepsáno oznámení o přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu na pozemních komunikacích.
 
    Policistům slouží při zjišťování návykových látek u řidičů orientační drogový tester. Řidiči, který je tomuto testu podroben, jsou z jazyka setřeny sliny stěrovým panelem testeru a zhruba během deseti minut, kdy proběhne analýza slin v testeru, policista zjistí, zda je řidič pod vlivem nějaké drogy. Test je pouze orientační a proto je následně řidič převezen na odběr biologického materiálu do nemocnice. Materiál je dále odeslán na expertízu a po jeho vyhodnocení jsou výsledky zaslány zpět na policii.
Policisté oznámení o dopravním přestupku a výsledky z expertízy postupují k vyřešení přestupkové komisi příslušného Městského úřadu.
TESTR.jpg

Čtěte dále:   Podvody s nabídkou zhodnocení peněz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Naďa Urbánková a Luboš Javůrek s Bokomarou

Út Čvn 28 , 2011
Zahradní areál Hotelu Na Kocandě v Želivě Čtěte dále:   Rychlost 229 km/h: jízda sporťáku skončila na dálnici u Humpolce

You May Like

Témata