Z deníku policie

Krádeže kol. Nedání přednosti. Auto není trezor. Poškození vozidel. Řetězová reakce. Policisté přistihli řidiče kamionu. Ženě se laskavost nevyplatila. Náraz do autoškoly. Krádež nafty.

8.9.

Počet krádeží jízdních kol na Pelhřimovsku v letošním roce zaznamenal vzestupný trend. Za prvních osm měsíců policisté zaevidovali 43 odcizených jízdních kol. Hmotná škoda se vyšplhala na 328 tisíc korun. V porovnání s celým rokem 2010 je to již v této době nárůst o sedm případů a s rokem 2009 o šest případů. Nejvíce odcizených kol zaevidovali pelhřimovští policisté. V letošním roce je to 42 % (18 kol) z celkového počtu. Na Humpolecku bylo odcizeno devět kol, což činí 21 %, na Pacovsku osm kol, což je 19 %. Kamenicko s odcizenými šesti koly je zastoupeno 14% a Počátecko se dvěma koly 4% z celkového počtu odcizených kol.

6.9.

V úterý v dopoledních hodinách jel řidič vozidla VW Golf s přívěsem v obci Jiřice z centra na obec Hněvkovice. Na křižovatce nedal přednost nákladnímu vozidlu Fiat, jehož řidič přijížděl zprava.  Na křižovatce došlo ke střetu, který se obešel bez zranění osob. Dechová zkouška u řidičů byla negativní. Hmotná škoda se vyšplhala na 45.000 korun

5.9.

Na neopatrnost a lehkovážnost doplatila v pondělí v odpoledních hodinách řidička v obci Želiv. Na pouhých deset minut nechala neuzamčené dodávkové vozidlo zaparkované před kostelem. Neznámý pachatel tohoto okamžiku využil a z přední sedačky u spolujezdce jí odcizil volně položený mobilní telefon s dotykovým barevným displejem. Majitelce telefonu vznikla škoda ve výši nejméně deset  tisíc korun. 

5.9.
V první zářijové dny poškodil neznámý pachatel dvě osobní vozidla v Humpolci. U vozidla VW Golf, které bylo zaparkované v ulici Podhrad, poškodil zámek u levých předních dveří. Ve vozidle poškodil spínací skříňku a čelní sklo v místě nad palubní deskou u spolujezdce. Poškozením vozidla vznikla majiteli škoda ve výši 20.000 korun.

     Druhým terčem vandalova řádění se stala Škoda Octavia, která parkovala na parkovišti v ulici Na Rybníčku. Pachatel nezjištěným nástrojem poškodil kliky dveří u vozidla a lak na dveřích. Tady se škoda poškozením vyšplhala na 40.000 korun.

2.9.

V pátek odpoledne se stala dopravní nehoda na silnici I/34 mezi Humpolcem a Pelhřimovem. V daném směru jel řidič nákladního vozidla Škoda Octavia. Na přímém úseku nedodržel bezpečnostní vzdálenost za před ním jedoucím osobním automobilem Škoda Octavia, jehož řidič byl nucen zastavit z důvodu okolností vyvolaných v silničním provozu a do vozidla narazil. Nárazem bylo vozidlo Škoda Octavia odraženo na před ním stojící osobní automobil Peugeot 307, jehož řidič také zastavil z důvodu okolností v silničním provozu. Ke zranění osob nedošlo, dechová zkouška u všech řidičů havarovaných vozidel byla negativní. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na 150.000 korun.

Dne 31. srpna kolem 15:00 hodin kontrolovali humpolečtí policisté na silnici mezi obcemi Petrovice a Humpolec nákladní vozidlo Scania s návěsem. U sedmačtyřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku na zjištění alkoholu přístrojem Dräger s pozitivním výsledkem. Přístroj naměřil hodnoty 2.39, 2.09 a 2.21 promile alkoholu v dechu. Řidič se poté podrobil odbornému lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Čtěte dále:   Pozor na podvodné telefonáty

Humpolec – Policisté ze skupiny dopravních nehod šetří dopravní nehodu, ke které došlo v přesně nezjištěný den koncem měsíce srpna. Neznámý řidič s nezjištěným vozidlem jel ulicí Lnářská v Humpolci. Z nezjištěných příčin narazil do sloupu veřejného osvětlení, který poškodil ve spodní části. K výpadku elektrického napětí nedošlo. Poškozená organizace odhadla škodu na 10.000 korun.

Záhoří – Bez finančních prostředků se ocitla včerejšího dne 89letá seniorka, která byla na prázdninovém pobytu na chalupě v obci Záhoří na Humpolecku. Krátce po poledni k ní do chalupy přišly čtyři osoby, tři ženy a jeden muž, a požádaly jí, zda by jim umožnila dojít si u ní v domě na toaletu. Seniorka jim vyšla vstříc a pustila osoby do domu. Bohužel, toto byla záminka, neboť osoby v nestřeženém okamžiku rychle našly v kuchyni peněženku, ze které odcizily deset tisíc korun. Až po jejich odchodu si žena všimla, že jí chybí finanční hotovost.

Humpolec – V úterý 30. srpna řešili policisté dopravní přestupek, který se stal v podvečer v Humpolci. Řidič vozidla VW Golf jel od firmy Icom Transport směrem na obec Čejov. Po příjezdu na křižovatku nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím automobilem Renault Laguna, které bylo označeno jako vozidlo autoškoly. Řidička autoškoly s instruktorem autoškoly zastavila vozidlo v důsledku silničního provozu v prostoru křižovatky před přechodem pro chodce. Řidič vozidla VW Golf již nestačil zareagovat a narazil přední částí svého vozu do zadní části vozidla autoškoly. Ke zranění osob nedošlo, alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou. Hmotná škoda byla vyčíslena na 115.000 korun.

Kamenice nad Lipou, Jiřice – Dva případy krádeže nafty z motorových vozidel zadokumentovali policisté z Kamenice nad Lipou a z Humpolce.
   Během víkendu neznámý pachatel rozlomil uzamčené víčko palivové nádrže u nákladního vozidla Mercedes Benz. Vozidlo bylo zaparkované od pátku do pondělního rána v ulici Ke Gabrielkce v Kamenici nad Lipou. Z nádrže pachatel odčerpal nejméně 300 litrů nafty, čímž způsobil škodu ve výši nejméně 13.500 korun.
   Obdobný případ zadokumentovali policisté z Humpolce. Neznámý pachatel vnikl do areálu jedné společnosti v Jiřicích a ze sedmi nákladních vozidel odstranil víčka palivových nádrží a odcizil dosud nevyčíslené množství motorové nafty. Poté navštívil ještě areál jiné firmy v obci a z nádrže nákladního vozidla DAF odstranil taktéž víčko palivové nádrže a odčerpal nejméně 400 litrů motorové nafty. V tomto případě byla škoda vyčíslena na 14.000 korun.

    V obou případech policisté zahájili úkony trestního stíhání z podezření spáchání přečinu krádež.

zdroj: www.policie.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

SŠ Hradská - jdeme do finále!

Po Zář 12 , 2011
Více jak polovina kantorů na Střední škole Hradská si zvyšuje svoji kvalifikaci absolvováním jednotlivých modulů (počítačová teorie, operační systém, Microsoft Word, PowerPoint, Internet Explorer, Outlook, Excel, databázové systémy). Čtěte dále:   Neviděli jste ji? Policie hledá třináctiletou dívku z Humpolce

You May Like

Témata