Střelec, který usmrtil malou lamu, byl odhalen

5

Podezření, že samečka lamy zastřelil zaměstnanec Školního statku, se potvrdilo. Muž se ke svému činu přiznal.

V pondělí 20.října odpoledne našli zaměstnanci Školního statku v Humpolci mládě lamy bez známek života. Vzhledem k tomu, že v areálu statku byla krom toho vystřílená také čtyři okna, byla povolána policie k prošetření celé události. Ředitel statku vyslovil podezření, že trestný čin spáchal jeden ze zaměstnanců. Ten se při výslechu ke všemu přiznal s tím, že hlavní motivací byl vysoký stupeň opilosti. Muž je obviněn ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci a hrozí mu rok odnětí svobody a peněžitý trest.


Veterinář, který byl přivolán k došetření, se pozastavil nad tím, že se podařilo zvíře zastřelit pouhou vzduchovkou. Vzhledem ke všeobecně známé menší razanci vzduchovky kvalifikoval přečin i jako týrání, neboť zvíře před smrtí s největší pravděpodobností i trpělo.


Celá záležitost bude mít dohru v tom smyslu, že Školní statek podnikne náležité kroky, aby se podobná událost nemohla znovu odehrát. O uzavření bran areálu se prozatím neuvažuje, ale bude následovat zpřísnění dohledu.


 


Aby toho nebylo málo, další vandal řádil v Humpolci z pondělí na úterý 20.-21.října. Na mušku si vzal dvě osobní vozidla. V ulici U Kaštanu postříkal dosud nezjištěnou tekutou látkou levý bok zaparkovaného Citroenu C3. Postříkáním došlo k narušení struktury vrchního laku karoserie a vznikla tak škoda ve výši 20 tisíc korun.


V ulici Zichpil pak bylo poškozeno vozidlo Renault Clio. Opět byl dosud nezjištěnou chemickou látkou postříkán levý bok vozidla. Zde byla škoda vyčíslena na 4800 korun.


I na silnicích bylo uplynulý týden rušno. Ke střetu tří vozidel došlo na sjezdu dálnice D1 v Humpolci. Ve čtvrtek 23. října po 8. hodině sjížděl řidič vozidla Škoda Fabia z dálnice ve směru od Prahy na Pelhřimov. Při vjezdu na hlavní silnici přehlédl zleva jedoucí nákladní Škodu Fabia, jejíž řidička jela ve směru od Pelhřimova na Humpolec. Tomuto vozidlu nedal přednost v jízdě a došlo ke střetu. Po střetu narazila nákladní Fabia do přední části nákladního automobilu LDV, které jelo od Humpolce a v dané křižovatce zastavilo, neboť odbočovalo vlevo a dávalo přednost protijedoucí nákladní Fabii. Škoda byla vyčíslena na 312 tisíc korun.


A na závěr pozitivní zpráva: policistům se podařilo dopadnout výkonného zloděje. V srpnu a září tohoto roku „udělal několik ran“ pětadvacetiletý pachatel z Humpolce. Vnikal do objektů přes oplocení, kde kradl naftu z aut. Nepohrdl ani specielní elektronikou pro dálkový přenos dat, kterou vymontoval další firmě v Humpolci. Dále používal cizí osobní automobil, i když měl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. V současnosti je trestně stíhán pro několik trestných činů policisty služby kriminální policie a vyšetřování Pelhřimov.


(Zdroj: www.policie.cz )

myska

5 thoughts on “Střelec, který usmrtil malou lamu, byl odhalen

  1. Podle nepotvrzených informací „hrdinný“ lamobijec také postřelil páva a dokonce i svého kamaráda.

  2. Bez váhání bych mu dal provaz. Nevíte náhodou jméno toho idiota, že bych mu za to co udělal tomu zvířeti udělal to samé.?

    1. alespoň mu trochu vyprášit kožich..nevim, je to blonďatý zaměstnanec, ted už bývalý zaměstnanec školního statku..snad tam tolik blonďaků nejni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

ONA JE KRÁSNÁ

St Říj 29 , 2008
Muzeum Dr.Aleše Hrdličky vás zve na výstavu uměleckých předmětů, která se uskuteční v listopadu v Humpolci.

You May Like

Témata