Za krádež vánočních stromků až 2 roky vězení

1

S blížícími se vánočními svátky přibývají lesníkům starosti. Začíná totiž sezona zlodějů vánočních stromků.

Lesníci se lapky snaží od cesty do lesa odradit například vizuálním znetvořením mladých stromků. Na pelhřimovsku, kde již letos zaznamenali první krádeže, se kromě stříhání používá také speciální chemický postřik – stromek, na který je přípravek aplikován, začne v teple zapáchat. Kromě toho vyráží lesníci během sobot a nedělí v nepravidelných intervalech do terénu, především do lokalit, kde jsou krádeže stromků nejvíce předpokládané.


 


Zlodějům, kteří vyrazí před vánočními svátky do lesa na lup, hrozí za krádež stromků až dva roky vězení, a to pokud způsobená škoda přesáhne pět tisíc korun. Pokud by se jednalo pouze o přestupek, může dotyčný zaplatit pokutu ve výši až patnácti tisíc korun.


 


Vánoční stromky se snaží lesníci prodávat za příznivé ceny, letos dokonce snížili cenu borovic.


Smrk: 50 až 200 korun
Borovice: 100 až 120 korun
Jedle: okolo 150 korun
Pozn.: ceny jsou orientační za metr délky stromku


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník)

Čtěte dále:   Letní příměstské tábory 2024

myska

One thought on “Za krádež vánočních stromků až 2 roky vězení

  1. Ten smradlavý prostředek přece není žádná novinka, to se používá už řadu let. A nejen lesníci mají plné ruce práce, také vlastníci lesô mají honičku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vánoční koncert

Čt Pro 6 , 2007
MěKIS Humpolec vás zve do sálu místního kina na tradiční vánoční koncert folkrockové skupiny Fleret a Jarmily Šulákové. Dnes, tj. 6.12.2007, v 19:30 hodin. Čtěte dále:   Jako Eskymáci. Rybáři na Vysočině tahali ryby přes díru v ledu, podívejte

You May Like

Témata