Z deníku Policie

2

Kriminalisté objasnili krádež vozidel. Vloupání do domů v Humpolci.

PELHŘIMOVSKO: Zahájili trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže z Humpolecka 

Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže z Humpolecka. Muž je obviněný z toho, že se v noci z 30. dubna na 1. května zmocnil dvou zaparkovaných vozidel, která poté neoprávněné užil k jízdě.
 
Ve středu 1. května přijali policisté oznámení o odcizení dodávky v obci Krasoňov. Stejného dne došlo také k odcizení kropícího vozu z prostoru lomu v obci Bílý Kámen. Obě vozidla byla následně nalezena odstavená a téměř nepoškozená. Během prověřování obou případů kriminalisté zjistili, že vozidla z místa parkování odvezl čtyřiadvacetiletý muž z Humpolecka. Ten kriminalistům přiznal, že se při cestě z pálení čarodějnic rozhodl projet autem. Proto v Krasoňově vnikl do dodávky, která byla odemčená a klíče byly v zapalování a odjel s ní směrem na Jihlavu. U Bílého Kamene mu ale došla nafta a tak vozidlo odstavil. V prostoru nedalekého lomu poté objevil nákladní automobil v provedení kropící vůz, který byl také odemčený a s klíči v zapalování. Vozidlo nastartoval a odjel směrem na Humpolec. Automobil pak odstavil na louce u Krasoňova, kde byl následně nalezen s klíčkem zalomeným v zámku.
 
Majitel dodávky vyčíslil způsobenou škodu na projeté motorové naftě na sto korun, majiteli nákladního automobilu vznikla škoda za sedm set korun. Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání muže pro přečin neoprávněné užívání cizí věci, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. 

PELHŘIMOVSKO: Humpolečtí policisté prověřují od začátku měsíce již čtyři případy 

Od začátku měsíce května prověřují humpolečtí policisté už čtyři případy vloupání do rodinných domů. Společným znakem těchto případů je skutečnost, že se pachatel nebo pachatelé do domů vloupávají ve večerních hodinách a neodradí je ani fakt, že jsou jejich obyvatelé doma.
 
K prvním dvěma případům došlo ve čtvrtek 2. května. Pachatel si vyhlédl rodinný dům v ulici U Kaštanu. Mezi půl devátou a půl desátou hodinou večer přelezl plot a vnikl na zahradu. Poté rozbil skleněnou výplň dveří vedoucích z domu na zahradu a dále vypáčil okno umístěné vedle uvedených dveří. Oknem vnikl do domu, ale narazil na další zamčené dveře. Proto vyšel zpět na zahradu a vyšplhal na balkón. Skleněnou výplní balkónových dveří prohodil cihlu, která zasáhla a poškodila i televizor umístěný v obývacím pokoji. Pachatel pokoj prohledal, ale nic neodcizil a místa odešel. Poškozením zařízení způsobil majitelům škodu přes 24 tisíc korun.
 
Ve stejný den mezi šestou a jedenáctou hodinou večer vnikl na pozemek domu ve Svépomocné ulici. Na okně vedoucím do prádelny rozřízl síť proti hmyzu, pootevřené okno vysadil a vnikl do domu. Z domu odcizil finanční hotovost a zlatý šperk. Majitelům způsobil škodu nejméně za tři tisíce korun.
V dalším případě neznámý pachatel v pátek 3. května přelezl plot u domu v Krátké ulici. Poté vypáčil okno vedoucí do sklepa. Sklepem prošel do obytných prostor domu, které prohledal a odcizil dvě peněženky s finanční hotovostí, šperky a kosmetiku. Majitelé vyčíslili způsobenou škodu na nejméně 18 tisíc korun. Stejného večera po desáté hodině vnikl na pozemek domu v Arbesově ulici, kde prohledal dřevěnou kůlnu. Poté se přes okno do prádelny dostal do domu, kde ho vyrušil majitel. Pachatel z místa utekl a majiteli nezpůsobil žádnou škodu.
 
„Upozorňujeme obyvatele Humpolce a okolí na tyto případy a také na skutečnost, že k uvedené trestné činnosti může docházet i nadále“, řekl npor. Mgr. Tomáš Bezděk, vedoucí obvodního oddělení v Humpolci. „Občanům doporučujeme věnovat pozornost dění kolem svých domů a také dodržovat základní preventivní opatření“, dodal Tomáš Bezděk.
 
Jak se vloupání do domu bránit:
 • Majitelům a uživatelům rodinných domů ale i bytů, které se nacházejí v přízemí nebo nižších patrech, doporučujeme, aby v době své nepřítomnosti nebo spánku uzavírali a měli řádně zajištěná všechna okna a to včetně oken místností koupelny, toalety a spíže.
 • Obyvatelé rodinných domů by neměli zapomínat ani na okna ve sklepních a půdních prostorách. Je důležité mít vždy na paměti, že přivřené okno nebo okno otevřené v poloze ventilace může použít k vniknutí do domu a krádeži zloděj.
 • Dále je nutné při každém opuštění domu nebo bytu uzamknout dveře. To platí i pro vchodové dveře, které nemají z venkovní strany kliku.
 • Doporučujeme také nemít v blízkosti domu volně odložené předměty, které by mohl pachatel použít k páčení nebo jinému násilnému vniknutí do objektu, nebo například žebřík.
 • Není vhodné svému okolí bezdůvodně svěřovat své majetkové poměry. To platí i o informacích, které o sobě lidé sdělují na sociálních sítích. I fotografie zde uveřejněné mohou sloužit pachatelům k typování objektů. To je nutné vysvětlit i dětem žijícím ve společné domácnosti.
Čtěte dále:   Na D1 začal platit zákaz předjíždění kamionů. Policie hned zahájila kontroly

zdroj: www.policie.cz

Petr

2 thoughts on “Z deníku Policie

 1. Bojím se, když jdu nakoupit do Billy nebo na Stromovku, teď se budu bát už i doma…

  Bojím se, že když mě někdo napadne v parku a při bránění opitý útočník spadne a rozbije si nos. Já budu mít akorát problémy s tím že jsem použil nepřiměřenou sílu…?! No nevím

  1. Pokud při loupeži zloději ublížíte,tak se to snad v tomhle tzv.demokratickým státě musí brát jako normální obrana. Zvláště v případě, když je to třeba žena.Nikdy nevíte,zda zloděj nemá u sebe nůž.
   A že zlodějin přibývat bude,to si můžeme být jistí.Jak jde země do kopru, zlodějů bude víc a víc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Libor Joukl: Zrušení rychlíků bude tvrdou ránou pro Vysočinu

Čt Kvě 16 , 2013
Bez jakékoli diskuze, bez předchozího avíza a téměř tajně ruší České dráhy některé rychlíkové spoje přes Vysočinu, v případě dalších rychlíkových spojů zásadním způsobem omezují jejich četnost. Čtěte dále:   Na D1 začal platit zákaz předjíždění kamionů. Policie hned zahájila kontroly

You May Like

Témata