Stručná zpráva o činnosti Policie ČR

Stručná zpráva o činnosti Policie ČR, Obvodního oddělení Humpolec za měsíc červenec a srpen 2005.


V uvedeném období bylo na zdejší součást Policie ČR oznámeno celkem 242 událostí. Trestných činů bylo oznámeno 44, přestupků 101, ostatní oznámení byla řešena mimo trestní či přestupkové řízení. Bylo uskutečněno 42 výjezdů na signály pultu centralizované ochrany.Ve skladbě trestných činů převládají krádeže vloupáním do motorových vozidel a krádeže vloupáním do sklepů a sklepních kójí. Z motorových vozidel pachatelé odcizují ve většině případů věci, které jsou viditelně položeny uvnitř vozidla (kabelky, peněženky, nákupní tašky), ze sklepů a sklepních kójí pak zejména horská jízdní kola a sportovní vybavení. V měsících červenec – srpen 2005 bylo zjištěno 7 řidičů motorových vozidel, kteří řídili po předchozím požití alkoholických nápojů. O jejich postihu rozhodne Správní orgán Odboru dopravy a silničního hospodářství MěÚ Humpolec.Z důvodu protiprávních jednání spáchaných pod vlivem alkoholu bylo 6 osob převezeno do Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě. Technických prostředků k zabránění odjezdu vozidla bylo použito ve dvanácti případech a tyto přestupky byly vyřešeny v blokovém řízení v částce 6.000,-Kč.Kamerovým systémem bylo celkem v pěti případech zjištěno narušení veřejného pořádku v noční době, kdy na místě zasahovala hlídka policie.

Ve čtyřech případech jsou dále kamerovým systémem zaznamenány 4 dopravní nehody, kdy v případě vyžádání správním orgánem mohou být tyto záznamy použity jako důkazní prostředek.

mjr. Libor Kudrna
vedoucí oddělení

Čtěte dále:   Policie hledá třináctiletou dívku z Humpolce, nevrátila se do zařízení pro mládež v Senožatech

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Školní jídelna v novém kabátě

Pá Zář 23 , 2005
Kdo z občanů v závěru srpna či na počátku září navštívil areál Základní školy v Hálkově ulici, zajisté si povšiml, že budova školní jídelny dostala nový kabát. Budova, která sloužila především dětem 35 let, byla v průběhu hlavních prázdnin rekonstruována. Čtěte dále:   Nehoda v Humpolci: řidič zdemoloval značení, škoda […]

You May Like

Témata