Za slámou do Červené Řečice

O víkendu se v Červené Řečici uskuteční již jedenáctý ročník tradičního Slámování.

Slámování na červenořečickém zámku má o tomto víkendu na programu několikero záležitostí. Na páteční 17. hodinu je připraveno občerstvení a od 21 hodin se bude na náměstí promítat dokument Modli se a podnikej, a potom film Páni kluci. Jiné snímky ukáže kinematograf i další dva dny. Sobotní Slámování se zahájí na zámku v 10 hodin. Navečer se lze podívat tamtéž od 18 hodin na divadelní představení; jiné se hraje o hodinu dříve v parku. Koncerty uslyší přítomní na třetím nádvoří od 19.30 hodin. V neděli dojde v 10.30 hodin v parku na očekávanou slavnostní vernisáž slamáků.


To, že festival této zábavy jde dál už do druhé desítky, rozhodlo o vydání CD katalogu deseti let Slámování, který bude v prodeji na festivalu. Je to takový mírně uspořádaný přehled předchozích ročníků. Na začátku „slámové“ aktivity byla myšlenka v hlavě Jiřího Jedličky, rodáka z Červené Řečice, člena Spolku na záchranu památek červenořečických a Občanského sdružení Švagr z Písku, uspořádat sochařské sympózium pro studenty z výtvarných škol, kde by se vytvářely sochy z materiálu, který je pro vesnici charakteristický. Takovým materiálem je i sláma, ale pro vytvoření sochy je to málo. Tak se přidal ke slámě i drát, a aby to drželo pohromadě, přibyl i sisálový provázek.


Slámování je pro účastníky zdarma, kromě sobotního koncertu čtyř kapel. Ubytování, WC i sprcha jsou zdarma, na kinematograf se platí dobrovolné vstupné a každý si sám hradí pouze stravování.


Obrázky ze Slámování uplynulých let si můžete prohlédnout zde http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3654, http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2322, anebo ještě více informací naleznete zde www.slamovani.cz


 

Čtěte dále:   Velikonoční trh u Mahlera

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Poháru Zálesí skončil Humpolec třetí

Út Srp 21 , 2007
Nejstarší trofej, kterou zná národní házená, putuje do Brna. Čtěte dále:   Letní pouťový parket Kejžlice

You May Like

Témata