Záhada jedné krabice

Na začátku manželství uloží manželka pod svou postel krabici a říká svému muži: Musíš mi slíbit, že se nikdy do té krabice nepodíváš. A co v ní bylo po 40 letech?

– Musíš mi slíbit, že se nikdy do té krabice nepodíváš.
Po celá léta drží muž svůj slib. Po 40 letech to již nevydrží a krabici otevře. Uvnitř se nachází 3 prázdné láhve od piva a 12.035,- EUR v mincích a malých bankovkách. Plný údivu vrátí krabici opět pod postel. Večer, v jedné vybrané restauraci za svitu svíček a v romantickém rozpoložení přeruší muž ticho a ptá se své ženy:

– 40 let jsem dodržel své slovo. Ale dneska jsem krabici pod postelí otevřel a podíval se do ní. Vysvětlí mi prosím obsah.

Manželka odpoví:
– Pokaždé, když jsem Té podvedla, vypila jsem potom jednu láhev piva a prázdnou láhev uložila do krabice.

Muž udiveně zmlkne a říká si pro sebe: Po všechny ty roky jsem byl často mimo a na služebních cestách, takže třikrát, to není až tak špatné a myslím si, že bych ji to mohl odpustit. O něco později jej nicméně napadne i otázka těch peněz a zeptá se své ženy:

– A co znamenají ty peníze v té krabici?
– No, víš, pokaždé když krabice byla plná, vrátila jsem ty zálohované.

A co na to říkají muži? Viz mail od jednoho muže:
Tenhle vtip má všechny známky rukopisu ženy. Takto to se svou logikou vidí muž:
1. Ta žena by musela svého může podvádět v posledních 40 letech každý den 5,5x (cena zálohované láhve 0,15 centů), aby dosáhla výše zmíněné sumy.
2. Musela by spát celkem s 80 000 muži.
3. Denní požití 5,5 lahví piva (po až ne) po takovou dobu by z této ženy udělalo tlustou alkoholičku.
4. Neexistuje žádné město, kde by žilo 80 000 mužů přiměřeného věku, kteří by měli chuť píchat zrovna tu jednu jedinou tlustou, odulou a páchnoucí ženskou.
5. V krabici nemohly být žádné bankovky, ale jenom mince. Aby člověk získal jednu 5 EUR bankovku, musel by vrátit 33,3 vratných lahví, a ty se nevejdou do jedné krabice. Jedině, že by se jednalo o krabici od nábytku, ale ta se zase nevejde pod postel, pokud by to nebyla vysoká palanda. Takže pokud ta žena vracela láhve, které ještě předtím ten den vypila, mohlo se jednat o celkem 6 lahví. Za tyto obdržela 90 centů tj. mince.
6. Běžně by těchto 90 centů dostala jako jeden 50ti cent a dva 20ti centy. Zmíněných 12 035 EUR potom představuje přibližně 4 457 kusů 50ti centových mincí a dvakrát tolik 20ti centových. Jedna 50ti centová mince váží 7,8 gramů, jedna 20ti centová mince váží 5,74gramů. To dělá dohromady 86 kilogramů mincí. Chtěl bych vidět tu ženskou, která 6x denně sklání svůj tlustý zadek, aby vytáhla 86 kilovou krabici z pod postele.
7. Pokud výpočtu celkový objem mincí, dostanu se k číslu 12 kubických decimetrů, což odpovídá 12 krabicím mléka, a to ještě za předpokladu, že mezi mincemi není žádný vzduch, tj. objem je mincemi vyplněný beze zbytku. Tak jako tak se však objem mincí odpovídající 12 krabicím mléka nevejde do krabice, do které se jinak vejdou pouze 3 prázdné láhve od piva.
8. Měna Euro je zavedena přibližně 1 rok. To, že peníze byly v mincích znamená, že nebyly směněny z původní měny na novou. Takže celá popisována událost by se musela odehrát v průběhu posledního roku.
9. Pokud zkrátím dobu trvání popisované události z 40 let na 1 rok, tak dojdu přesně k číslu 220 mužů a tím přirozeně i 220 piv denně. Vzhledem k tomu, že den má pouze 24 hodin a z těchto lze předpokládat, že muž té ženy byl doma v průměru po dobu 12 hodin, zbývá té ženě na její aktivity pouhých 12 hodin denně. Pokud by vracela každých 6 lahví a nakupovala nové je potřeba vykonat 36 nákupních cest, každá zabírající minimálně 5 minut – ačkoliv ne, pokud je člověk tlustý a dýchavičný, takže dejme tomu cca 10 minut na jednu cestu. Dohromady to dává 6 hodin na manipulaci s plnými a prázdnými lahvemi a zbývá pouhých 6 hodin. Pokud by ta žena byla schopna vypít láhev piva za minutu, tak přijdeme o dalších 3,6 hodiny a na uspokojení 220 mužů zbývá už jen 2,4 hodiny. Ale to jsme ještě nezapočítali nutné cesty na toaletu, které nám tento čas ještě zkrátí. ženský měchýř má obsah cca 500 ccm, tj. cca půl litrů. Tomu odpovídá při 220 pivech (330 ml) 145 cest na toaletu … atd.
10. A navíc, ženy pivo nepijí.

Čtěte dále:   Humpolec: Město plné tajemství a záhadných legend. Jaké příběhy skrývá?

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Matrix Reloaded: kult nepokračuje

Čt Kvě 22 , 2003
V úterý jsem se byl podívat na dvojku Matrixu. A co si o tomhle filmu myslím? Čtěte dále:   Varování: Zvýšený výskyt dihydrogen monoxidu ve vodovodním řádu v Humpolci

You May Like

Témata