Zahrádka – osud zaplavené obce

3

Hezká reportáž o zaniklé obci Zahrádka, kterou zaplavily vody želivské přehrady dnes odvysílala ČT1.


Velice pěkný a zajímavý dokument o osudech zaniklé obce Zahrádka, která byla zaplavena kvůli vodní nádrži Želivka, a o jediné budově – kostelu, který neuvěřitelně přežil tuto pohromu a kupodivu ho ušetřili i komunisté,o boji bývalých obyvatel této obce, kteří se snaží tuto památku udržet pro budoucí generace, odvísílala dnes velice zajímavý a pěkný  dokument stanice ČT1 v ráci pořadu Reportéři ČT. Na tuto velice pěknou reportáž se můžete podívat na stránkách iVysílání programu ČT1 na adrese http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/. Jedná s eo poslední reportáž v rámci pořadu.

Předchozí reportáž o pokusu zachránit tento kostel u nádrže Želivka z 21.2. tohoto roku, v rámci stejného pořadu, se můžete podívat také zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/211452801240008/. Opět se jedná o poslední reportáž v rámci pořadu tohoto dne.

Čtěte dále:   Novinky z Jihlavy - 22. 4.–6. 5. 2024

Axl

3 thoughts on “Zahrádka – osud zaplavené obce

  1. Ještě že se přehrada postavila tehdy, dnes by blázniví ekologové bránili všemi možnými i nemožnými prostředky její výstavbě.

    Kostel je třeba zachránit to souhlasím. Škoda že všechny vodárny v Praze obhospodařuje cizí vlastník, to jsme to dopracovali..

    1. Jaký je rozdíl mezi cizím vlastníkem a českým vlastníkem ? Myslím tím kromě sídla vlastníka, protože předpokládám že vlastněná firma má sídlo v Česku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Juniorka Humpolce body v derby nezískala, přesto slaví záchranu

Po Čvn 13 , 2011
Tři týmy bude mít Pelhřimovsko ve fotbalové I. A třídě i v příští sezoně. Kolo před koncem totiž pečetila záchranu juniorka Humpolce. Čtěte dále:   Parkování v centru Pelhřimova je dražší. Připlatí si hlavně místní

You May Like

Témata