Záchranáři se budou stěhovat do nového. Stavět se bude i v Bystřici

Síť výjezdových stanic krajských záchranářů se promění. Už v letošním roce dostanou nové zázemí záchranáři v Telči, stavební práce však začnou v Bystřici nad Pernštejnem nebo v Humpolci. Investice do novostaveb však do budoucna čeká i Velké Meziříčí.

Telčská záchranná služba se bude stěhovat z místní polikliniky na okraj Telče do Batelovské ulice. V těsné blízkosti domova pro seniory už začaly stavební práce na novém výjezdovém stanovišti, poprvé by z něj záchranáři mohli vyjet už začátkem příštího roku.

Přestěhování na okraj Telče do blízkosti hlavních silnic II/406 a II/112 ve směru na Jihlavu a Pelhřimov záchranářům usnadní výjezdy. Výjezdy z telčské polikliniky totiž bývaly v dopravní špičce komplikovanější.

„Objekt bude typově podobný ostatním výjezdovým stanovištím v regionu. Půjde o jednopodlažní budovu bez sklepení se dvěma garážovými stáními pro sanitky a nabídne také zázemí pro výjezdovou posádku a sklady. Součástí bude i menší parkoviště,“ popsal radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.

Stavba vyjde na 17,5 milionu korun a kraj na ní bude čerpat evropské peníze z Regionálního akčního plánu, měly by pokrýt 85 procent výdajů. V letošním roce kraj zahájí práce na dalších výjezdových stanicích pro záchranáře v Humpolci a Bystřici nad Pernštejnem, připravují se i investice do novostaveb pro záchranáře ve Velkém Meziříčí, Pacově a Náměšti nad Oslavou.

 

Čtěte dále:   Brod zahltily kilometrové kolony. Důvodem je příprava křižovatek na obchvat

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Termínový kalendář - autokros Humpolec

Út Led 23 , 2024
Kdy a jak se bude závodit v humpoleckém autokrosovém areálu? Čtěte dále:   Brod zahltily kilometrové kolony. Důvodem je příprava křižovatek na obchvat

You May Like

Témata