Zámecké vetešnictví

3

Pozvánka do jednoho ne úplně tradičního podniku. Z Humpolce necelou půlhodinu autem. Martinice u Dolních Kralovic.
Otevřeno soboty a neděle 11 – 17hod.

O zámku v Martinicích a jeho historii jste se mohli dozvědět v malém seriálu o hradech a hrádcích na Želivce, který vyšel i na Humpolákovi.

Zámecký pán, kastelán, provozovatel vetešnictví a znalec starožitností v jedné osobě: Pavel Kuře.

Kdo sledujete na TV Prima pořad „Poklad z půdy“ může ho znát jako toho, co nakupuje „srdcem“ věci, které pro ostatní účastníky nemají valnou cenu.

Pro Facebookové lidi – tady je odkaz na stránku „Zámecké vetešnictví“

A kdo FB nevlastní, tak přikládáme pár fotografií, jako pozvánku. Návštěva může zabrat pár minut, a nebo také půl dne. Záleží jen na Vás.

Zámecký pán si v pomalu opravovaném zámku plní svůj sen, sbírá starožitnosti, kupuje, prodává, provází. A stejně jako asi každého jednoho z nás, i jeho poznamenaly dva uplynulé roky, kdy napřed nebylo jasné co je vhodné, pak dlouho nebylo jasné co vlastně se smí a co se nesmí a tak raději nikdo nedělal nic. Doba covidová zamávala plány na oživení zámku i na rozvoj podnikání.

Takže, kdo by chtěl podpořit jeden sen, tak se stavte nakoupit. Třeba drobnost, za pár korun,  co Vám udělá radost a zámku trochu pomůže. Spolu s návštěvou vezměte kousek dobré nálady, úsměv a zanechte tu třeba pár slov pochvaly, pokud se Vám tu bude líbit. Každý kousek podpory se počítá.

3 thoughts on “Zámecké vetešnictví

  1. citace z FB Pavla Kuřete:

    zoufalé volání 😢🏰hledám nový domov pro své sbírky s museum. Nejlepe velký zámek v jakémkoliv stavu. Nabízím sebe s velkým český srdcem .Prosím sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Oslavy Humpolci v sobotu pokazil Slovan

Út Čvn 7 , 2022
Duel dvou geografických i tabulkových sousedů byl k vidění v Humpolci v rámci 25. kola moravskoslezské divize D.
Fotbalistům Pelhřimova se v přípravě daří. Před týdnem zdolali Ždírec vysoko 5:0, v sobotu vyprovodili Humpolec 6:1.

Témata