Zápis – výstavba tenisové haly

52

Zápis ze schůze finančního odboru – 3.6.2013

Finod.JPG

zdroj: www.mesto-humpolec.cz

Čtěte dále:   Pozvánka na veřejnou prezentaci - Revitalizace vnitrobloku Lnářská-Hálkova

Petr

52 thoughts on “Zápis – výstavba tenisové haly

 1. Za tuto cenu by ta hala musela být ze zlata. Max.10 milionů,víc bych do toho nedal i přes ten údajný zájem o tenis v Humpolci.

   1. Není důležité co hala bude stát,smutné je to že město dá takový peníz pro pár lidí,když na druhé straně je tolik potřebnějších věcí.Kolikpak dá LTC ?Kučera úplně ztratil soudnost.

     1. Ale u všech zastupitelů a i na finančním výboru za to lobovali a ztratili soudnost Kučera s Brzoněm !!!

     2. Příští rok je možné,že je volit nemusíme..Výběr bude veliký

     3. Přesně tak, plačte! Když jste je volili ( neříkám že všichni, ale bohužel většina )
      Doufám, že si drbete hlavy stejně jako většina, která dopomohla na hrad tomu arogantnímu alkoholikovi!

 2. Já nevím proč stavět novou tenisovou halu,když už jedna stojí v Hradské ulici a je pěkně prodělečná.Každý kdo ji provozoval tak zkrachoval.Jsou potřbnější věci !!
  Navrhuji referendum !!

  1. Lež č. 1: Hala v Hradské není prodělečná a je v ní neustále plno. Provozovatel každý měsíc platí městu nájem.
   Lež č. 2: Provozovatel je od začátku jeden a nezkrachoval.
   Než začnete kydat nesmysly, ověřte si fakta.

   1. To nic nemění na faktu,že cena za novou halu je na současné poměry mastná dost i když je rozdělena na dvě části a bude mít dva kurty.

   2. Pakliže pronajímatel haly má smlouvu s městem vždy na dobu určitou a tou je zimní období, kdy jak známo se venku tenis hrát nedá, pak předpokládám, že oněch několik desítek nadšenců, kteří plácají do balonku mu na pronájem vydělá, ovšem co se s halou děje přes léto, kdy tam vskutku nikdo nechodí a najímatel nemá smlouvu a neplatí ani nájem, to neví nikdo. Tak že ano, ověřovat fakta, ale zase tak daleko od pravdy onen diskutující nebyl. Je to stejné, jako si někteří pronajímají stánek na Žabáku, také platí nájem pouze v letní sezóně, přes rok je stánek uzavřen.

 3. Dámy a pánové radní, gratuluji. Město Humpolec se již může chlubit sněžným skútrem ( použitelnost cca max. 14 dní v roce), lanovým centrem, nerealizovaným projektem na krytý bazén( milión?)a nyní přibyde nezbytná tenisová hala za téměř 17 mega. Ovšem smutné je, že na výstavbu přístavby budovy MŠ nejsou prostředky!!! Město blahosklonně poskytlo nejtemnější, nejstudenější místnost v Husovce, kam budou tříleté děti procházet hnusným smradlavým průjezdem a denně se setkávat s nahulenými neukázněnými spratky ze zvláštní školy.Pokud si potřebujete vyhonit triko, vemte lopatu, manuální práce vám přinese možná větší a hlavně levnější potěšení z pohybu.

  1. Všechno jim sečtěte příští rok v říjnu..Plkání tady na humpoláku je sice super,ovšem nic neřeší

   1. je potřeba někde zjistit jak zastupitelé a členové výborů hlasovali. Aby se lépe rozhodovalo komu dát hlas.

    1. Pro halu se údajně hlasovalo napříč spektrem všech stran.
     Bohužel jmenovité hlasování se v demokratickém zastupitelstvu ještě nepodařilo odsouhlasit,takže jen celkově kdo pro,kdo proti

    2. Údajně bylo pro všech 21 zastupitelů ! Kučera s Brzoněm si opět prosadili co chtěli, tak jako vždy ! Asi máme místo zastupitelů ovce …..

     1. Je zřejmě pravdou že drtivá většina zastupitelů byla pro výstavbu této ,slušně napsáno hrozně potřebné věci pro neuvěřitelných cca padesát lidí.Protože naopak drtivá většina obyvatel Humpolce věci na radnici v podstatě nesledují,tak letití matadoři co tam sedí hravě zalobovali v jistotě,že žádná občanská opozice ve městě až na pár plků na Humpoláku nevznikne.Také s touto akcí naprosto nesouhlasím,ale zároveň si přiznám,je to naše chyba,naše hrubá chyba.Měla vzniknou petice proti této megalomanské hlouposti,bohužel se tak nestalo a tak hotovo jest.Kučera a spol.na radnici už příští volební období nebudou a pánové z LTC budou vysmátí,halu postaví město,bude se o ni starat a ostatní jde stranou.Jen mě nejde do hlavy jak mohl hlasovat pro tuto zbytečnost někdo z ČSSD a KDU-ČSL.Ve svých volebních programech to neměli ani náhodou.Zeptejme se jich na toto dílo před příštími volbami !

     2. Stavbu haly je třeba okamžitě zastavit a peníze přesunout na rekonstrukci kanalizace !!!!! Včerejší večer opět ukázal, co Humpolec opravdu potřebuje !!!! Starosta a spol. je tam třetí období, a třetí období na tento problém kašlou !!! Tento problém je třeba řešit, to totiž město opravdu trápí !!! Zastavit stavbu haly !!! Nejdůležitější a nejakutnější problém města je nevyhovující kanalizace v dolní části města !!! Ovšem oni asi všichni z vedení radnice bydlí ve vyšších částech Humpolce že …… ???

     3. každý si hájí tu svoji zájmovou skupinu, a proto mohli pro hlasovat i ti, kteří halu nechtěli. Podle vzoru když ty podpoříš tohle pro mě, já tamto pro tebe. Bohužel. Co chcete, jsme Češi.

     4. Co se týká zastupitelů zvolených na kandidátce ČSSD je nutné konstatovat,že projekt haly podpořili.Pokud jsou tzv.nezávislí na názor členů z partaje se ptát nemusí.Hala bude prý pro děti tak dali ano právě z tohoto důvodu

     5. No nejde o názor členů či nečlenů jakékoliv strany, na ten se jistě svých aparátů ptát nemusejí, jde o pohnutku pro hlas. Tady se naše informace evidentně rozcházejí.

     6. Domnívám se,že jakýkoliv zastupitel či zastupitelka i když jsou zvoleni jako nezávislí na té které kandidátce by se měli s členy strany setkat a o tak velkém obnosu to prodiskutovat i se stranou,která je nominovala.To by měla být slušnost.Je jedno zda je oranžový,rudý nebo modrý

  2. Také bych spíše uvítala tu školku! Doufám, že alespoň trochu popostrčí rádní alarmující výsledky ze zápisu. 49 nepřijatých dětí se mi v poměru k 89 přijatým zdá dost, aby se slibovaná „Husovka“ otevřela!!! A doufám, že i ve slibovaném termínu!!!

 4. Je mi z toho špatně.

  Jako blbec každý den chodím do práce, odvádím poctivě daně a potom vidím jak se peníze vyhazují z okna.

  Myslím že v Humpolci máme větší problémy než nedostatek kutrů…

  1. Zkuste to příští rok změnit tím že budete kandidovat za některé uskupení či pol.stranu. Pokud bude dostatek lidí ochotných k tomuto kroku,tak ti co sedí třeba tři období v zastupitelstvu tak prostě odpochodují a lidé vyberou nové tváře. O tom to je. Ovšem jsem velmi zvědav,kolik se nových tváří ochotných kandidovat najde.Rok před volbami do komunálu se to kritizuje lehce,ale pak najít odvahu až se budou dělat kandidátky to kritiků bude jako šafránu.
   Ale jiná cesta bohužel v tomto systému není…

   1. Chce to zveřejňovat přímé přenosy ze zasedání zastupitelstva.V budoucnu jediné možné řešení nejen problémů kolem haly.Když svoboda tak se vším všudy

 5. Vážení přátelé, protože se zde v tomto fóru objevuje spousta zkreslených informací a mylných představ, bych rád zareagoval. Vzhledem k tomu, že nemám rád internetové diskuze s anonymními lidmi, se zde do diskuze pouštět nebudu. Také proto, že na pár řádcích se toho ani moc probrat nedá. Pro diskuzi v demokratickém zřízení existují i jiné možnosti, které bohužel v Humpolci takřka nikdo nevyužívá. Možná i proto, že by musel vystoupit z anonymity a své názory hájit.
  Jména všech zastupitelů i s jejich kontakty jsou veřejně známé, stačí vyťukat číslo… Schůze zastupitelstva jsou přístupné pro veřejnost. I tam si lze vzít slovo a vyjádřit se. Tak proč to nevyužít. Přeji pěkný den.
  Karel Kratochvíl

  1. Pane Kratochvíl, vy si jako zastupitel / předpokládám že jste to vy / myslíte, že nevyhovující kanalizace v Humpolci je mylná představa, která nevyžaduje řešení ?

 6. Bylo by zajímavé vložit sem na Humpolák anketu o souhlasu s výstavbou této haly…vím že už to nic nezmění ,ale možná by se alespoň někdo chytil za nos až uvidí „vox populi“ F.Š.

 7. Vážení a milí diskutující,
  Provedl jsem si soukromý výzkum a s otázkou, zda souhlasíte s výstavbou tenisové haly v Humpolci za 17 milionů korun jsem se dotázal celkem 412 lidí.
  Výsledky jsou alarmující a je skutečně zapotřebí toto zastavit!
  PRO: 13
  PROTI: 399
  Otázka byla položena napříč spektrem, mladí, starší, nejstarší, dělník, prodavčka, pošťačka, autobusák, manažer, obchodník atd.
  Pakliže mne podpoříte, navrhuji anketu zveřejnit a nedělat jí zcela anonimní, ale klasicky, formou petice PROTI stavbě haly. Pravdou je, že je v našem městě tolik jiných a to velice potřebných investic, že si stačí vybrat.
  Prosím o komentáře

  1. škoda, že stejně lidé neprotestovali při výstavbě umělého fotbalového hřiště, které je ještě pro menší skupinu “ vyvolených „, jak se někdo vyjádřil o tenistech.

 8. Koukam na tu diskuzi zde a nestacim se divit. Tolik zavistivych lidi. A samy anonym. Proc se pod sve nazory nepodepisete? Stydite se za ne?
  Ja tenis v Humpolci nehraji, ale pokud je o tenis takovy zajem, tak tenistum tu halu preji. A pokud na ni mesto ma, tak nevidim duvod, proc by nemelo tento sport podporit. Fotbal podporil urcite vetsi castkou a nevim o tom, ze by mel fotbalovy tym nejake uzasne vysledky. A taky jim ty penize preji. At maji hezky stanek. To same hokej. Proc musi mit hokejisti krytou halu? Hraji snad Extraligu? Taky nehraji. A tyk jim tu halu preji, at si muzou dobre zasportovat. Je tam i verejne brusleni. Na tenis muze jit take kdokoliv, je to tez verejny sport. Takze pokud zde chce nekdo psat komentare, tak at se alespon podepiste. Jen buran je anonymni, nebot se za sve nazory stydi.
  Radek Novak

  1. Pokud se týká fotbalového stadionu, tak umělý trávník byl pořízen z dotace ministerstva školství. NIKOLI z peněz města Humpolec. Město Humpolec zaplatilo DPH a opravu oplocení. Od roku 1989 šlo z městských zdrojů na infrastrukturu fotbalového areálu cca do 8 milionů Kč. Pokud si dá někdo práci, dá se to vysčítat na korunu. První hokejovou halu stavěla TJ Jiskra rovněž z dotace. Nejinak tomu bylo u atletického stadionu a nového povrchu házené. Stavění z dotací a z čistých městských peněz – v tom je asi zásadní rozdíl, který lidem vadí. Víc k tomu nemám co dodat, chtěl jsem jen upřesnit ty lži ohledně fotbalu. Pláče nad dávno rozhodnutou akcí nechápu, anonymy neřeším. Sportu zdar, a fotbalu zvláště!

   1. ..opravdu některé názory jsou k světu a ještě anonymní!! Kolik je vám let?! At jde o zimák, či fotbalové hřiště nebo o tělocviny-sokolovny atd, tak nebylo postaveno nic, co by se nevyužívalo. myslím, že minimálně 2/3 zapojených do tohoto fora, nemá ponětí o využívatelnosti těchto sportovních areálů, ale jen sleduje zúčtovací období!! Kolik techto neziskových organizací se samo uživý, když skoro z poloviny je využívají malé děti až po juniory, se kterými se od mala pracuje!! Pokud si budeme vždy namlouvat, že jsou potřebnější věci než co se zrovna někomu z vás nehodí, tak nebude nikdy nikde nic!!
    LD

  2. Radku zdravím Tě a částečně souhlasím, proti tenisu taky nic nemám, ale o tyhle komentáře si zastupitelé řekli sami: Proč se z Humpolce odstěhoval oddíl taekwonda, který byl mnohem úspěšnější než fotbal/tenis/hokej? (samozřejmě si tu přečteme námitku, že v taekwondu je menší konkurence…) Proč je radnice nepodporovala? Proč jejich úspěchu nevyužila např. v propagaci města? Proč odešli za lepšími podmínkami do Pelhřimova a v rozpočtu Humpolce jsem nenašli pár desítek tisíc, o které rok co rok žádali? Zřejmě zastupitelská děcka a vnoučata raději mávají raketou, než cvičí na žíněnkách, jinak si to vysvětlit neumím… Po tomhle chtějí od lidí pro takový krok pochopení?? Naprosto chápu nevoli občanů.

   1. Nemám nic proti podpoře sportu a sportovců v Humpolci,ale jaksi by proporcionálně měly být podporovány všechny aktivity.Jen si porovnejme kolik dává město na sport,na kulturu ,na bezpečnost,na dopravu a pod.Na sport jde z městské kasy asi 14 mega ročně,na to ostatní dohromady ani náhodou taková částka.A teď hala pro LTC za 17 mega,fakt ti zastupitelé jsou příčetní ? To jim nevadí rozbité ulice,chybějící chodníky,mizerná doprava,málo sociálních bytů,zhoršující se bezpečnost atd.atd.Hlavně,že se takto pro dejme tomu 100 lidí z 11 tisíc občanů města vyhodí takový peníz.Ještě horší je,že město dělá mrtvého brouka,nedá na internet celou dokumentaci včetně plánů a řešení s údržbou haly.Místo toho nás vždy některý ze zastupitelů stupidně a pravidelně zve zasedání zastupitelstva,co tam budu dělat bez podkladů v rukou ! Zastavme tuto megalomanskou a zbytečnou akci !!!

 9. Tak a ted ruku na srdce. Spousta z diskutujicich tady protestuje a argumentuje nepotrebnosti a prodelkem. Faktem ale je, ze Humpolec je na svoji velikost dost bohate mesto s velmi, velmi dobre udrzovanymi sportovisti a spoustou kulturnich akci. Samozrejme ze se o to zasluhuji i mistni podnikatele a to nemalo. Mesto podporuje cinnost spousty spolku, od fotbalu, pres hokej az po napr. stolni tennis. Vse z techto sportu ale i jinych zalezitosti (majales) je prodelecne pokud na to koukame jenom pres penize. Ale jsou to investice do budoucna, do toho aby se deti mely kde bavit a treba pak „tolik“ nefetovali. Az zas bude priste vystavba napr. plavecaku, taky budou lidi kteri to chtit nebudou – reknou proc? je tady Jihlava, Pelhrimov, tri prehrady – mimochodem v Pelhrimove maji krasny plavecky komplex – kolik z Vas tam jezdi? Kolikrat je tam jenom par lidi ale zas to vyuzivaji skoly a skolky. Takze plavecak bychom taky chteli ale ten bude jeste drazsi a vyuzivany bude podle me taky dost malo.Prejte tenistum halu, fotbalistum umelku, hokejistum stadak, skejtakum areal u zabaku, detem dopr. hriste u nemocnice. Priste bude draha, plavecak a janevim co. Taky to bude drahe, taky to bude jenom pro „vybrane“. Ale z moji zkusenosti nejvice remcaji Ti, kteri to stejne nikdy vyuzivat nechteji a redeji by byli, kdyby bylo pivo zadarmo. Nebo chci videt tu diskuzi az se zase zacne resit mestska policie. Taky neni potreba. Taky bude akorat stat penize. Ale vsechno co jsem vyjmenoval ma zlepsit zivot v Humpolci a proto vsechno tohle je podle me dobre. A pokud mate jiny nazor, vemte odvahu, kandidujte a schvalujte pak jenom veci ktere jsou nezbytne podle Vas.

  1. Když počátkem 90.let po převratu privatizovali hump.nemocnici, která později zkrachovala byli obyvatelé uklidňováni,že to tak nevadí, že máme v dosahu dvě blízké nemocnice v Pelhřimově a v H.Brodě.
   To platí i pro bazény,Humpolec opravdu krytý bazén nepotřebuje, když ty bazény stejně jako nemocnice má Brod a Pelhřimov.A všichni soudní ví,že s údržbou mají plné zuby starostí

 10. Zásadně nesouhlasím. Raději použijte peníze na něco užitečnějšího. V ulici U Kaštanu a Jiřická nemáme již 26 let chodníky.
  Ing. Švec Karel

   1. Copak Kučeru zajímají nějaké chodníky, podívejte se a projděte se po tom co se chodníky nazývá v centru města. Hlavně,že je na tenisovou halu,že !

 11. Mně ani tak nevadí to, že se tady bude stavět druhá tenisová hala, ale vadí mi, že se tady nemůže postavit první, alespoň kratičká cyklostezka. Když chci jít provětrat prcky na kole, je to o hubu a v téměř každém i mnohem menším mestečku již cyklostezky jsou. Mezi možnost jak nechat vydovádět děti na kole nepočítám cyklo park u nemocnice.
  Po cyklostezce nejezdí jen kola, jezdí na ní in-linesté, běhají po ní běžci, zkrátka využitelnost je obrovská a za to bych opravdu loboval.
  Michal Marek

  1. Taky bych loboval za nějakou cyklostesku s možností jízdy na bruslích. Třeba to napojit na prvních 50 metrů cyklostesky co už rok vzniká na rybníčku a natáhnout to k tomu novému jezeru co je za Humpolcem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

CECEK BIRTHDAY FEST 34

Čt Čvn 6 , 2013
Pátek 7.6. 2013, Michalovice u Havl.Brodu – KD Čtěte dále:   Rekonstrukce ul. Mánesova v r. 2024

You May Like

Témata