Poesiomat nejen k výročí Jana Zábrany a I. M. Jirouse

22

Slavnostní odhalení poesiomatu za účasti otce tohoto vynálezu Ondřeje Kobzy.

Železné trouby, ze kterých proudí slova po zatočení klikou: jeden z nápadů Ondřeje Kobzy je zpět. Ve skutečnosti nikdy nezmizely, rozmístěno jich bylo na dvě desítky – v Praze, Brně, Opavě, ale též New Yorku, Berlíně či Manile. Takzvaný poesiomat se v příštím týdnu bude instalovat také v Humpolci, kde si letos připomínáme 90. výročí narození Jana Zábrany, který v Humpolci žil, a také 10. výročí úmrtí Ivana Martina „Magora“ Jirouse, který se v Humpolci narodil.

„Zájem oživovat veřejné prostory v našem městě, zejména pak právě Horní náměstí, a výročí významných osobností literatury spjatých s Humpolcem se propojily a daly vzniknout myšlence spolupráce s Ondřejem Kobzou a instalaci takzvaného poesimatu,“ uvedl iniciátor nápadu zařadit město Humpolec po bok světových i českých metropolí humpolecký starosta Karel Kratochvíl.

Slavnostní odhalení poesiomatu za účasti otce tohoto vynálezu Ondřeje Kobzy, starosty města Humpolce Karla Kratochvíl a designérky objektů Jitky Tomsové se uskuteční ve čtvrtek 3. června od 11 hodin na Horní náměstí v Humpolci.

Pokud budete mít cestu kolem, rádi vás uvidíme. Od této doby ale můžete poesiomat vyzkoušet kdykoliv.

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková ; www.mesto-humpolec

Petr

22 thoughts on “Poesiomat nejen k výročí Jana Zábrany a I. M. Jirouse

   1. Myslíte tím poldr na Blanické? To byla opravdu velká, jak Vy píšete, chujovina. Dořešení celé této věci bude nás všechny stát nemalé finanční prostředky. Teď si ale nemohu vzpomenout, kdo to prosadil k realizaci. Nebylo to snad minulé seskupení ODS, ČSSD a KDU? Pěkný den Karel Klap.

    1. Poesiomat měli umístit na Rybníčku. Aby si tamní obyvatelé mohli poslechnout pár básniček, až zase budou díky pánům a dámám z radnice plavat jak v Benátkách.

    2. Ne, já myslel přírodní koupaliště Birkenau, A právě proto, že s Vámi, pane Klape, souhlasím, si myslím, že v případě tohoto návrhu poučení z krizového vývoje nenastalo.

     1. Dobrý den, samozřejmě, že jsem pochopil Váš původní příspěvek. Teď ale vážně. Myslím si, že zastupitelé mají především reagovat na nějaký požadavek občanů. V případě zbudování poldru a vůbec celého sídliště v lokalitě, kde by dle vícero vyjádření odborníků neměla vůbec výstavba probíhat, si myslím, že poptávka z řad občanů Humpolce nebyla. Kdyby jsme jako občané dopředu věděli, že tato lokalita je pro výstavbu nevhodná a nebo jen za předem splněných opatření ze strany města, tak by jistě ze strany občanů nebyl zájem o koupi parcel. Na druhou stranu v poslední době jsem opravdu zaznamenal zájem občanů o nějaké slušné přírodní koupaliště. Někteří zastupitelé tuto hozenou rukavici zvedli a začali se touto variantou koupání v Humpolci opravdu zabývat. Během jednoho roku předložili tuším dva návrhy /Dvorák, Březinka/. Nastala, což si myslím, že je dobře, napříč politickým spektrem diskuze o těchto návrzích. Myslím si, že až dojde k vydiskutování všech pro a proti, tak se v Humpolci přírodního koupaliště dočkáme a nemusí to být nutně Dvorák a nebo Březinka. Tato veřejná diskuze v případě poldru vůbec nebyla spuštěna, politicky se rozhodlo, aniž by se rozhodnutí opřelo o vyjádření opravdových odborníků na vodní díla, no a pak vše dopadlo, jak dopadlo. Tolik jenom můj pohled. Karel Klap

 1. Podporuji Hugo, ale zároveň podporuji dobré nápady, které Humpík posouvají vpřed.
  Poesiomat je cool a KK zaslouží za tuto iniciativu 👍

  1. I kdyby Hugo udělalu sochu z lidských lejn, tak to bude jistě cool a in. Tomu ti fanatičtí příznivci tohoto spolku budou věřit..

 2. 1) super nápad
  2) rozhodne nejsrm příznivcem KK, ale tady tleskám
  3) ve čtvrtek v 11.00 jsou normální lidé v práci, proč město podobné akce VŽDY uspořádá v pracovní den a pitomou hodinu?

  1. Protože se představitelé města mohou nerušeně vyfotit při slavnostním zprovoznění a pak mazat rovnou na obídek ke Kotyzovi (v případě zavřených restauraci na Orlík).

 3. Souhlas, kdyby tam byli i jiní lidé mohla by nastat nepříjemná konfrontace, které se chce vedení města vyhnout.
  Vzpomeňte jak se Kratochvíl a Brukner rozhodli, již nenavštěvovat snídaně s humpoleckými podnikateli.
  Naprosto selhávají v diskuzi, když si nejsou schopni pomoci “ kouzelnou formulkou” ukončuji diskuzi.
  Bohužel průměrní neumětelové na vedoucích pozicích, i to je politika.
  V soukromé firmě by to tyhle kašpárci nikam nedotáhly, ale v politice pobírají 70 respektive 100 tisíc měsíčně.

  Nejvyšší čas na změnu!

  Štěrbová for starostka👍👍👍

   1. Zmenu k lepsimu vzdycky. Ale co se to tady nyni vnucuje volici za narcicticky material ? To snad nee. Je cas. Uvidime.

    1. Mě se vždycky líbí jak se napíše jen nekonkrétní „k lepšímu“, protože pokud by se věc konkretizovala, mohlo by se snadno ukázat že to k lepšímu není. Njn.

 4. Proč by měl furt někdo snídat s nějakými velkopodnikateli? Jsou to snad nějaký nadlidi nebo fantomové města? Myslím, že se hoši asi moc žerou.

 5. Jediný velkopodnikatel, který se považuje za nedotknutelného v Humpolci, je Standa Bernard. Ten jediný zde nemusí dodržovat zákony a ještě všechny stavební práce za něj uhradí Vodak, potažmo město pro byznys Humpolec.

  Změna je nutná, dost bylo vlády zkorumpované a klientelistické místní ODS a KDU.

  Těším se, pokud se do čela proti těmto mafiánům postaví inteligentní a vzdělaná dáma paní Štěrbová.
  ANO pod jejím lídrostvím, HUGO a STAN po jejím boku, dají Humpolci novou a zdravou energii, která je již potřeba.

   1. To mi pripomina jeden klasicky film. Deti nekujte si drogy. Stante se slavnymi a budou vam je davat zadarmo.

  1. Fakt nevím, kdo pořád věří, že STAN tady bud mít tolik zástupců.. Kromě pana Hraly nevím o nikom, kdo by mohl jiný být..STAN je republikově tak podivné uskupení, že hlas jim dát nikdo normální nemůže

   1. Ale tak vyckejme na nabidku kandidatu. Krome bolsanu a fasounu a podobne svoloce snad bude z ceho vybirat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program humpoleckého kina

Po Kvě 31 , 2021
Červen 2021

You May Like

Témata