Zapojte se do debat Letní žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě

9. srpna, Havlíčkův Brod – Každý rok se do Havlíčkova Brodu ve druhé polovině srpna sjíždějí studenti z České republiky, Slovenska i Ukrajiny a dalších zemí na intenzivní týdenní kurz.

Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského se letos uskuteční v termínu od 13.–19. srpna už po devatenácté. Organizátoři slibují účastníkům nabitý dopolední program plný praxe, osobních setkání a debat s významnými osobnostmi novinářské, marketingové i společenské scény. Odpolední a večerní debaty, které mohou navštívit zájemci z širokého okolí zdarma, se pak budou odehrávat v klubu Oko na Smetanově náměstí.

 

„Letošní ročník se bude věnovat vývoji a změnám ve společnosti v souvislosti s 30letým výročím vzniku České republiky. Pozornost zaměří na Českou televizi, která letos vysílá už sedmdesátým rokem. Díky spolupráci s Českým rozhlasem nahlédnou studenti také pod pokličku této instituce. Ta je tu s námi rovných sto let,“ informoval ředitel školy a její spoluzakladatel Milan Pilař z obecně prospěšné společnosti Centrum Vysočina.

 

Přijďte debatovat do klubu Oko s profesionály ve svých oborech

 

Přijede youtuber a influencer Kovy, který se na své youtubovém kanále věnuje politice, sociálním sítím a dalším aktuálním tématům. Z České televize dorazí moderátorka Barbora Kroužková nebo Martin Řezníček, z Deníku N redaktorka Renata Kalenská, která si připravila debatu o shodách a rozdílech české, slovenské a polské společnosti. Její pozvání přijal polský novinář a bohemista Andrzej Jagodziński a slovenský herec a politik Milan Kňažko, známý z řady rolí v českých filmech.
O podcastech, jak se tvoří obsahově i technicky, bude mluvit jejich tvůrce Vojtěch Koval a dvojice novinářů Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší, která každý týden připravuje pro Seznam Zprávy podcast zaměřený na zákulisí české politiky nazvaný Vlevo dole.

„Dojde i na další současná témata – o budoucnosti Ruska bude debatovat novinář Rádia Svobodná Evropa Jaroslav Šimov spolu s ruským novinářem a spisovatelem Sergejem Medveděvem a Liborem Dvořákem z Českého rozhlasu Plus,“ doplnil Milan Pilař.

Čtěte dále:   VOLT-AGE V 8SMIČCE HUMPOLEC

Další z večerů nese název Dokáže střední Evropa znovu věřit faktům? s Pavlem Havlíčkem a Nikoletou Nemečkayovou z Asociace pro mezinárodní otázky a Matejem Kandríkem, ředitelem ADAPT Institute.

 

To však není zdaleka celý výčet hostů, kteří v příštím týdnu zamíří do Havlíčkova Brodu. Na webu www.letnizurnalistickaskola.cz a také na Facebooku a Instagramu najdete plakát s kompletním programem odpoledních a večerních přednášek, které budou veřejnosti přístupné zdarma.

 

Obecně prospěšná společnost Centrum Vysočina přichází pro letošní rok s novým projektem věnovaným historii a politologii. Bližší informace o Podzimní škole Josef Kalvody najdou zájemci na www.psjk.cz.

 

Hlavními partnery Letní žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě jsou: město Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina, Zastoupení Evropské komise v Praze, Rakouské kulturní fórum v Praze, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, společnost ALBAform a Knihovna Petra Pitharta.

 

Záštitu nad akcí převzala Česká televize. Mediálními partnery akce jsou Český rozhlas, Aktuálně.cz, Deník N, Denník N, Týdeník Forum, Forum24 a portál Prohuman.sk.

 

Regionálními mediálními partnery jsou zpravodajský portál Vysočina-news.cz, Deník, Český rozhlas Vysočina, zpravodajské portály City.cz, Jihlavské listy

a televize HBin.

 

Dalšími partnery akce jsou Zdravotní pojišťovna Ministerstva ČR, Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Rodinný pivovar Bernard Humpolec, společnost Relative, B:TECH, a.s., Kapucín – Repro, s.r.o., společnost Amylon, a. s., portál Volnočasuj.cz a reklamní společnost Pross, s. r. o.

 

 

Kontakt:

Centrum Vysočina, o. p. s.

Milan Pilař, tel.: 724 767 164

Monika Brothánková, tel.: 732 184 048

 

www.letnizurnalistickaskola.cz

letniskola@centrumvysocina.cz

www.facebook.com/LZSKHB

www.instagram.com/lzs_official

twitter.com/LZS_official

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zloděj si odnesl ze zahrady ve Vilémově ratanový nábytek

Čt Srp 10 , 2023
Zloděje zahradního nábytku hledají policisté z Humpolce. Pachatel si odnesl ze zahrady domu ve Vilémově stůl i židle v hodnotě necelých deset tisíc korun. Čtěte dále:   IN MARGINE V 8SMIČCE HUMPOLEC

You May Like

Témata