Ze zámku v Herálci se stává luxusní hotel

14

Zámek v Herálci na Havlíčkobrodsku už skoro dva roky prochází rekonstrukcí. V dubnu jej čeká kolaudace a stane se z něj pětihvězdičkový hotel. První hosty by měl přivítat už v červnu. Stavba vyjde na více než 126 milionů korun, z části ji financuje Evropská unie.

Součástí areálu bude i parkoviště pro zhruba 50 aut a vycházková trasa zámeckým parkem. Kromě 19 pokojů a restaurace s barem nabídne hotelový komplex i relaxační a sportovní centrum s bazénem, fitness se saunami či golfový trenažér. Chybět nebudou ani kongresové a přednáškové prostory. V klenutých sklepních prostorách zámku najde své místo i archivní vinný sklep s vinotékou.


Celý článek včetně fotografií rekonstruovaného zámku najdete zde: http://jihlava.idnes.cz/ze-zamku-v-heralci-se-stava-luxusni-hotel-prvni-hoste-prijedou-v-cervnu-1nb-/jihlava-zpravy.asp?c=A110215_1532788_jihlava-zpravy_kol

Čtěte dále:   Milá setkání a dost peněz. Koledníci v Brodě a Humpolci vybrali přes tři miliony

myska

14 thoughts on “Ze zámku v Herálci se stává luxusní hotel

 1. No nevím zda Herálec potřebuje luxusní pětihvězdičkový hotel.Rekonstrukce byla potřebná,ale ne na tenhle snobský podnik

  1. Závist, závist a opět závist, to je bohužel obraz humpoláku. Všude ve světě by to bylo hodnoceno kladně, ale v Čechách a na „humpoláku“ zvlášť je to hodnoceno jen negativně. Opravdu je mi z toho na bl–í, zase jen ta závist ….. Každý kdo něco dokáže je zde jen odsouzen ………
   Zajímalo by mně co dokázal autor tohoto závistivého příspěvku.

   1. Co dokázal? To jasné. H…O ! Ale takových je tady daleko víc. Je to nablití, ale je třeba se s takovým závistivým kuleválošským odpadem naučit žít. Nenechat si otrávit život.

    1. Socky a kuleváloši.Opravdu hodnotné výrazy pro lidi. vy machírci, co si myslíte,že vše je v pohodě trochu se proberte. Nevím kdo co komu závidí. Autor výše jenom poznamenal, že pro obec velikosti Herálce takový podnik přinese těžko nějaký rozvoj.
     Nikdo nezpochybnil rekonstrukci zámku ani toho,kdo provádí opravu.

     1. Autor výše nazval opravený zámek snobským podnikem, který dle něho Herálec nepotřebuje. Takže já osobně tam tu závist dost cítím, ale to není podstatné. Podstatné je, že autor nechápe, že tento projekt přinese práci i místním lidem a celkově může podpořit rozvoj obce. A to je to, co bohužel závistiví lidé nechtějí vidět a nechápou, že ti „snobové“ kteří tam budou jezdit přinesou do regionu peníze.

     2. Možná by bylo dobré vědět některé souvislosti. Zámek v Herálci v době kdy ještě „patřil nám všem“ byl sídlem zvláštní internátní školy. Tehdy zde pracovala zhruba padesátka místních lidí. Stav tohoto památkově chráněného objektu byl adekvátní investicím, tedy nedobrý, historický mobiliář rozkradený. Po zrušení internátní zvláštní školy byl objekt pustý a jeho stav se logicky nezlepšoval, místní lidé zde ztratili vyjma správce svá pracovní místa. Kraj Vysočina neměl pro objekt využití, a tak se ho zbavil. Soukromý investor vsadil na koncept luxusního hotelu, a podle toho také velkoryse pojal opravy objektu. Jestli je šikovný a sehnal si dotace EU, jeho plus. Opravené střechy, odvlhčení zdiva, nové stropy,…až po revitalizaci nádherného parku znamenají jediné. A to je fakt že zámek je zachráněn pro generace příštího století. Z toho důvodu tleskám za tento počin a věřím že i heráleckým obavatelům bude přínosem, navíc se připravuje v režii stejných investorů záchrana zdejšího krásného barokního špýcharu. Palec vzhůru!

     3. V jediném se s vámi shoduji a to v tom, že ty peníze by se jinak rozkradly na jiné účely. Jinak to je jednoznačně nesmysl z pohledu NORMÁLNÍHO investora a v tomhle případě jsme spoluinvestoři všichni, kdo platí daně.

 2. To je dobrá zpráva,zámek opravu potřeboval,to mu už nikdo nevezme.Jestli to byla správná investice ukáže čas,pro místní to určitě není.Možná budou jezdit potomci Fugnerů a jejich příbuzní.Mám na zámek nostalgickou vzpomínku,za II světové války tam sloužila moje matka a z jejího vyprávění vím mnohé podrobnosti o zámku i o majitelích.

 3. Je to jasný Eurotunel, předraží se projekt o 100%, 50 se proinvestuje a zbytek je zisk. Stačí se podívat na humpolecká (nejen) kongresová centra, kolik kongresů se v nich uskuteční?

  1. Vážený přispěvateli, opět i z vás čiší pouze závist, protože pokud máte na mysli kongresové centrum MHA a jiné se zde nestaví, tak jste vedle jak ta jedle. To se totiž staví bez dotace, takže nevím o jakém tunelu píšete. A jestli závidíte, že se někdo zadluží, aby eventuelně za mnoho let vydělal, tak to můžete zkusit také a nemusíte se užírat a můžete podnikat s dluhy, které ovšem budete řádně splácet …..

   1. Nevím, kde jste si přečetl, že mluvím o nějakém konkrétním projektu a že někomu něco závidím. To je pouze oblíbený termín pro neexistenci argumentů. Já jsem osobně měl na mysli stavbu poblíž bývalé nemocnice, když už by vás zajímala fakta. A že mi vadí, že se z mých nemalých daní platí takové nesmysly, tak to mi klidně podsouvejte závist.

   2. Jen čas v horizontu několika málo let ukáže zda všechny ty centra jako školící nebo kongresová či hotelového typu budou přínosem a zda budou života schopné.Co mi spíš dělá vrásky na čele je,že po dokončení kongresového centra zmizí veškeré parkovací místa a to v celé ulici od Bronislav až téměř k Bille.Zdůrazňuji není to závist ,ale po nahlédnutí do studie jsem se o tom přesvědčil.Třeba to má město společně s provozovatelem již jinak vyřešené a mé obavy jsou liché.Miruna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zvěřinové hody na Kocandě v Želivě

St Úno 16 , 2011
Již tradiční zvěřinové hody, kde můžete ochutnat speciality z dančího, kančího a srnčího masa, se budou konat tento víkend 18. – 20.února. Čtěte dále:   Víme, kde budou zítra policisté měřit rychlost

You May Like

Témata