Živý betlém letos ozdobil nově instalovaný Slámový betlém

Ochotnické divadelní představení v podání žďárských farníků má více než 20 letou tradici. Letos se představení konalo (po roční odmlce způsobené rekonstrukcí náměstí) opět na náměstí Republiky za hojné účasti stovek dětí a jejich rodičů, babiček či dědečků.

Letos byla pro diváky připravena novinka v podobě Slámového betlému s postavami v životní velikosti. Ten nechalo Kolpingovo dílo ČR vyrobit u pana Jiřího Jedličky z Havlíčkova Brodu. Tento betlém bude žďárské náměstí zdobit až do Třech králů a doufáme, že svoji úvodní "sezónu" přečká bez úhony a vystaven bude moci být také v příštích letech.

Hru nacvičili opět studenti Biskupského gymnázia a Střední školy gastronomické A. Kolpinga pod vedením paní Mokré a pana Jelínka. Ve hře účinkovali také herci ze žďárské farnosti, která celou akci zaštiťuje.

Poděkování patří Kolpingovu dílu ČR, BIGY a SŠG, které akci organizují, za pravidelnou finanční podporu děkujeme Městu Žďár nad Sázavou. Dále děkujeme mistru zvukaři Vítkovi Dobrovolnému, panu Novákovi a Jiřímu Dobrovolnému za  zapůjčení zvířátek do betléma. Zvláště ochočené kozy sehrály kvalitní herecké party a byly mezi dětmi velkou atrakcí.

Návštěvníci akce také přispěli dobrovolným vstupným na pomoc nejchudším lidem v Tanzánii a Ugandě na nákup domácího zvířectva. Vybrala se částka 1.600 Kč a bude poukázána a použita v rámcirozvojových projektů Mezinárodního Kolpingova díla, které v zemích třetího světa úspěšně působí již desítky let.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Život na hradě

So Led 2 , 2016
Úterý 05.01.2016 – Čtvrtek 28.01.2016

You May Like

Témata