Zlepšete veřejný prostor pro své děti.

3

Není vám lhostejný veřejný prostor, ve kterém žijete? Máte nápady, jak vylepšit své okolí? Přejete si pro své děti brouzdaliště s vodními prvky, kuličkovou dráhu nebo hřiště pro batolata? Máte jedinečnou šanci proměnit svá přání v realitu.

Město Humpolec zahájilo první participativní rozpočet s názvem „Naše město“. Jedná se o projekt, který obyvatelům města a jeho místních částí dává příležitost změnit své okolí. Stačí mít dobrý nápad, podat projekt, který schválí výběrová komise a prezentovat ho veřejnosti. Veřejná prezentace je dobrovolná. O nejúspěšnějších projektech bude rozhodovat veřejnost prostřednictvím veřejného hlasování. Pět nejúspěšnějších projektů město realizuje ze svého rozpočtu.

Brouzdaliště, vodní prvky nebo kuličková dráha

Do participativního rozpočtu Naše město se můžete zapojit s projekty v oblastech sportu, veřejného prostranství, dopravní infrastruktury, životního prostředí či volnočasových aktivit. Z participativního rozpočtu nejsou podporovány měkké aktivity, například společenské akce nebo sociální služby, na které jsou vyhlášené dotační programy města.

Máte jedinečnou příležitost, jak ovlivnit veřejný prostor, ve kterém žijete. A co více, prostor, ve kterém vyrůstají vaše děti. Chybí vám přírodní brouzdaliště, kuličková dráha nebo hřiště pro batolata? Můžete vzít šanci do svých rukou. Stačí podat přihlášku.

Podmínkou je, aby projekt byl umístěn na pozemku města Humpolce nebo jeho místní části. Ale s tím vám pomůžeme. Stačí orientační umístění. Nemusíte v katastru hledat městské pozemky.

Na projekt lze získat až 500 tisíc korun

Celkem je na participativní rozpočet „Naše město“ vyčleněno 1 500 000 Kč. Minimální hodnota, na kterou lze projekt podat je 50 000 Kč. Nejvíce na jeden projekt budete moct získat 500 000 Kč. Vybráno bude pět projektů, které získají nejvíce hlasů ve veřejném hlasování. A pokud nebude rozpočet vyčerpán, bude alokovaná částka vrácena do městského rozpočtu.

Čtěte dále:   Oznámení o záměru pronájmu uvolněného bytu

Jak podat přihlášku?

Projekt do participativního rozpočtu Naše město jednoduše registrujete vyplněním online formuláře. V případě potřeby vám vše vysvětlí projektová manažerka Bc. Ivana Bulantová, kterou můžete kontaktovat telefonicky na čísle 565 518 146, nebo na městském úřadě v kanceláři č. 119. Z přihlášených projektů vylosujeme jednoho navrhovatele, který získá dárkový poukaz na kulturní akce MěKIS v hodnotě 1 000 Kč.

Projekty mohou podávat pouze občané Humpolce a jeho místních částí do 31. března. Kompletní pravidla, včetně přihlášky naleznete na https://portal.mesto-humpolec.cz/wpg/.

Odkazy

Zodpovídá: Ing. Jiří Aujezdský, DiS.
Vytvořeno / změněno: 22.2.2024 / 22.2.2024

www.mesto-humpolec.cz

Petr

3 thoughts on “Zlepšete veřejný prostor pro své děti.

  1. Vypadá to tak.
   Ale měl bych jednu věc, aby se nám tu žilo lépe i bez participativního rozpočtu.
   Stačilo by zajistit úklid chodníků a veřejných prostor od psích exkrementů. Každý den by byl hned lepší, kdybych nemusel s dětmi ráno cestou do školy (a odpoledne zpět) neustále kličkovat mezi hov.y.
   Nejsou peníze? Fajn, stačí zvýšit ten směšně nízký poplatek za psy.

   1. Ono by stačilo, kdyby si každý pejskař po svém mazlíčkovi to hovno uklidil. Řešme příčinu, ne následek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Den otevřených dveří v SeniorCentru SeneCura v Humpolci

Pá Úno 23 , 2024
V pátek 1. března se uskuteční při příležitosti druhého výročí v SeniorCentru SeneCura v Humpolci od otevření Den otevřených dveří, pořadatelé připravili pro návštěvníky celodenní program. Čtěte dále:   Dubnové vydání Radničních listů

You May Like

Témata