Zlíňaci testují – novinka – wild wings v KFC

Do KFC přiletěly Wild Wings! Novinka v podobě kuřecích křidélek v omáčkách. Tak jsme si pro ně taky museli zaletět.

Na Velikonoce jsme byli na celý týden u manželčiných rodičů na Východním Slovensku. A východňáři jsou velice pohostinní lidé. Takže jsem byl celou dobu krmen jejich domácíma velikonočníma dobrotama. Znáte to, vařená šunka, plňka, klobásy, sýry, jejich úžasný východňárský syrek. K tomu jejich tradiční dobroty – brynzové halušky, plněné pirohy, lokše, kočonina, živáňská, haruľa, a k tomu kopa jejich výborných polévek. Moc jsme si pochutnali a bylo to super. Ale popravdě  po 10 dnech už jsme měli chuť taky na něco jiného. Když jsme přijeli domů, měli jsme chuť na nějakou takovou pořádnou fast foodovou prasárnu. Takže mě nenechalo chladným když jsem uviděl reklamu na novinku v KFC – Wild Wings. Takže naše první cesta zpátky doma za jídlem vedla právě sem.

No konečně někdo v KFC dostal ten nápad co jim radím už roky. Vykašlete se na pořád jenom obalovaná křídla a dejte do nabídky nějaká dobrá křídla v nějaké fajn omáčce. Něco na způsob Buffalo chicken wings. A konečně mě v KFC někdo vyslechl. 🙂 No teda skoro. Ale o tom později. K dispozici máte čtyři druhy křidélek, v čtyřech rozdílných omáčkách:

Smoky BBQ – taková klasika v BBQ omáčce, Sweet Chilli – sladko-pikantní omáčka jak ji znáte, Whisky – to je vlastně stejná BBQ omáčka jako u těch prvních, akorát je ještě dochucena lehkým nádechem whisky. A poslední California – ty jsou v omáčce s chutí sladkého pomeranče. Všechny verze jsou pak posypány sezamovými semínky.

No my jsme si vybrali dvě verze. Jelikož BBQ nám již před nějakým časem přestala úplně šmakovat, sáhli jsme po zbývajících dvou – tedy Sweet Chilli a California. A popravdě ….. se dostavilo docela velké zklamání. První co mě naštvalo bylo, že to nejsou čistá křidélka obalená v omáčce. Ale jsou to zase KFC obalená křídla. Jde vlastně o jejich klasické obalované hot wings, která jsou jen obalena v té omáčce a posypané je to těma sezamovýma semínkama. A to ještě ty křidélka nebyla obalená celá. Ale to může být problém konkrétní provozovny – pobočky KFC.

Moje manželka nesnáší obalované věci namočené v omáčce. Mě to zas tak nevadí a popravdě to mám vcelku rád. Takové asijské křupavé kuře v sladkokyselé omáčce dost miluji, a někdy si ho rád dám. A chutná mi. Tady to je ale problém. Problémem je už to, že ony běžné hot wings KFC jsou většinou docela tuhé a tvrdé. A tady s tou omáčkou se to prostě nehodí. To už by mě tam spíše sedli jejich stripsy, které nejsou tak tvrdé. No prostě za mě ty křidélka nemají být v tomto případě obalovaná. Ale to už asi nezměníme a KFC to taky měnit nebude. Co se týká samotných omáček, tak ani ty nás nějak nenadchly. Prostě taková obyčejná chuť. Sweet Chilli byla nevýrazná, takovou si koupíte v pixle v jakémkoliv obchodě. A v jakémkoliv vietnamském bistru vám nabídnou lepší. A navíc se mi nezdála vůbec pikantní. Pomerančová California byla chuťově o něco malinko zajímavější. Samozřejmě zase docela hodně sladká, a popravdě jsem byl rád že jsme měli jenom 5 kousků. Kdybych měl sníst více kousků, tak už by mě ta sladkost přišla docela protivná.  Fajn je ten sezamový posyp, ten mi naprosto vyhovoval a bylo ho tam naštěstí dost. Bez něj by ta chut byla ještě vágnejší.


Realita – Sweet Cilli

Realita California

Dech mi popravdě vyrazila i cena. Pět křidélek za 119 korun se mi zdá docela velká lumpárna. Deset dostanete za 235 Kč a největší porce 15 křidélek stojí úctyhodných 329 kaček. To už je pravda pořádná kopa peněz, za kterou dostanete docela luxusní jídlo v dobré restauraci. Jako že chápu KFC že si ty ceny takto nastavila, zjevně si to svoje kupce najde. Vždyť i my sami jsme za to utratili své těžce vydělané peníze. Pravdou ale je, že za tu cenu bych čekal poněkud lepší kvalitu. A podruhé zde svoje peníze za tento produkt rozhodně nezanechám. Navíc jde jen o klasický hot wings, která jsou podstatně levnější, a jsou jen přelitá tou omáčkou. Ta omáčka nemůže prostě mít takovou cenu. Nebo respektive může, ale je šílená. A kdyby ještě alespoň byla dobrá.

No, popravdě jsme si tedy moc nepochutnali. Měl jsem obrovskou radost z této novinky s kterou KFC přišlo. Bohužel u samotné konzumace už radost a nadšení nevládlo. Osobně by jsme si již tato křidýlka u KFC nedali. Tím vás nechci od jejich odzkoušení vůbec odrazovat. Naopak. Každý má jinou chut a třeba zrovna vám budou chutnat. Klidně mě sem pak napište svoje postřehy. Moc rád si je přečtu. Ale já si příště v KFC dám raději zase Double Zinger, nebo šťavnaté Kentucky stehýnko. A už dost bylo těch recenzí na fast foody snad. Slibuji, že příště zase vyrazíme konečně do pořádného domácího podniku!

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Fotbalisté Humpolce na jaře vůbec nezáří. Potřebujeme impuls, říká trenér Veselý

Po Dub 8 , 2024
Spíše trápení připomínají dosavadní jarní výsledky fotbalistů A.F.C. Humpolec v odvetách čtvrté nejvyšší soutěže.
Bylo to výstižné gesto. Za hlavu se v sobotním utkání proti Břeclavi kolikrát museli chytat fotbalisté Humpolce po zahozených šancích.

You May Like

Témata