Žluťák z Humpolce unikl demolici. Po přestavbě se vyloupl do krásy

20

Architekti z kanceláře OK PLAN se vrhli na rekonstrukci třináct let starého domu se žlutou fasádou. Ten si koupila mladá žena se synem po osmi letech hledání. Za nějakou dobu se však začaly na povrch drát problémy.

Rodinný dům i zahrada byly tvarově a dispozičně neuspořádané a vykazovaly veškeré atributy své doby výstavby v roce 2006. Původní majitel byl náruživý kutil a dům stavěl svépomocí.

Stavba se zastavěnou plochou 120 metrů čtverečních, garáž velká 60 metrů čtverečních a zahrada o rozměru 880 metrů čtverečních pojaly vše, co se do domu a na zahradu tehdy dalo pořídit. Kvalita a užitná hodnota bohužel pokulhávaly.

Uvnitř domu vládl chaos. Jednotlivé místnosti byly vymalované všemi barvami duhy v křiklavých tónech, na podlaze se střídala mozaika různých povrchů.

Obytnému prostoru dominoval nefunkční barový pult a krbová vložka opláštěná historizující obezdívkou. Dvě velká akvária zabírala značné množství prostoru.

Venkovní prostor se nesl v podobném duchu zmatku a neutěšenosti. Na vcelku komorní ploše zahrady bylo větší bahnité jezírko bez odpovídající filtrace a funkčního řešení nechtěného vtékání dešťové vody do jezírka. Zelené plochy nahrazovala rozsáhlá zámková dlažba.

Architekti ze studia OK PLAN za začátku vážně zvažovali demolici objektu. Kvůli rozpočtu však nakonec z bourání sešlo. Náklady investované do přestavby stanovilo studio tak, aby rekonstrukce dávala stále ekonomicky smysl.

Proměnu rozdělili architekti na čtyři okruhy:

Celý článek a fotogalerii najdete zde: https://www.idnes.cz/bydleni/rekonstrukce/rekonstrukce-promena-rodinny-dum-koupe-domu-oprava-domu.A201023_133628_rekonstrukce_web

Čtěte dále:   Rekonstrukce ul. Mánesova v r. 2024

Axl

20 thoughts on “Žluťák z Humpolce unikl demolici. Po přestavbě se vyloupl do krásy

 1. Pěkné, pěkné. Jen té bílé je tam příliš. Pálená červená režná taška by domečku slušela.
  Ale to by jistě nebyl problém vyřešit.
  Paní měla štěstí že kápla na OK .

  1. sorry jako ale se asi bavime o jinym baraku. tohle je teda za me totalni ulet a sracka. to se teda ok planu nepovedlo ani trosku. uznavam ze predtim to uz katastrofa byla a nejlesi by bylo to zborit a postavit znovu, se divim ze ryzner do takovyhle haluzny sel.

   1. A není to náhodou i za peníze p. Rýznera?Skutečně si mladá matka se synkem může dovolit takovou přestavbu.Vždyť ty interiéry, to fakt není IKEA nebo A je to!

    1. Když odhlédnu od ceny za přestavbu, kterou neznám, tak dávám jednoznačně palec nahoru. Interiér je čistej, příjemnej a současnej.

     Myslím, že by vícero lidí rádo v takovém interieru bydlelo.

     Ok plan ukazuje, že i hodně blbý věci dokážou předělat s nápadem.

     Doporučení pro ostatní, berte si kvalitního architekta od samého začátku, ušetřilte a ješte se hezky pomějete, když v tom budete bydlet. A na internetu dneska už těch kvalitních architektonických studií je hodně. Výhoda místních je, zme vám jsou schopný stavbu i ohlídat, což je velice důležité pro konečný efekt stavby.

    1. Oproti normálnímu bílýmu baráku, mám tenhle barák ještě bílou střechu. Nemyslím, že to tomu baráku nějak ubírá na kráse. Daleko důležitější je, jak barák prokouknul v interierové části a v těsném okolí baráku viz zahrada. Rozhodně je to na první pohled baráček, kde se bude dobře bydlet.
     Slovy klasika: Proti gustu, žádný dišputát!

     1. ludek byl asi zlitej nebo dlouhodobe mimo, kdyz to prolezlo pres ok plan ne?

 2. A tak pan Ryzner se tady chtel pochlubit jak to kamosce pekne udelal a vy mu to hanite. To se nedela.
  Je to zajimave, necht si to tam uzivaji ve zdravi a pohode. O to asi jde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Radniční listy

Út Říj 27 , 2020
Říjen 2020 Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Oblíbená zelená je venku i uvnitř. Takové zajímavé bydlení najdete u Humpolce

You May Like

Témata