Znáte své město?

6

Předvolebním heslem jednoho z kandidátů na post humpoleckého starosty je mimo jiné vrácení ztracené hrdosti ke svému městu. Ale znají vůbec humpolečtí občané své město? Znají jeho historii a původní podobu? Klub Za starý Humpolec přináší čtenářům Humpoláka zajímavý kvíz. Dokážete určit části města anebo konkretizovat objekty, které jsou zachyceny na starých fotografiích z archivu pana Josefa Zmeka?
Správné odpovědi vám přineseme v příštím kole hádanek.


Hádanka 1.


 


 


Hádanka 2.


 


 
Hádanka 3. 

 
 


Hádanka 4.

myska

6 thoughts on “Znáte své město?

 1. Tak snad takhle
  1-5.května bývalá karosárna
  2-Na kásárnech bývalý cech
  3-Smetanka a spolkáč
  4-??? Školní ulice a fabrikobar?

  Pavel

 2. Přiznám se, že poznávám jen Spolkáč – tedy jestli je to on. Ale více by mě zajímal Klub za starý Humpolec. Je možné se o něm dozvědět víc, tj. jaké má stanovy, zda se do něj dá přihlásit, co je jeho cílem atd.? Na netu jsem nic nenašel.
  Díky
  Marcel

  1. Stanovy a cíle jsou v naší počáteční fázi obdobné jako u sousedních spolků podobného typu. Stanovy jsou dlouhé šest stran, tak snad jen k těm cílům obecně z článku 2:

   „Cílem sdružení je šířit pochopení a vykonávat aktivní činnost pro ochranu památek, kulturních hodnot a krajinného rázu urbanizované i neurbanizované krajiny, historické městské zeleně a pro úkoly veřejné estetiky.“

   Rozsah a formy plnění cílů budou záviset na našich časových, finančních a dalších možnostech a na aktuálním dění ve městě. V každém případě chceme znovu připomínat již pozapomenutá fakta, osoby, místa ať již na internetu nabo později v tištěných publikacích, organizovat výstavy, přednášky apod.

   Klub je momentálně uzavřenou společností 5 členů a novým zájemcům přepodkládáme otevření klubu někdy během zimních měsíců. Do té doby nám zbývá dořešit některé detaily fungování. Možnost vstupu dalších členů oznámíme na internetu, pokud vás historie zajímá tak s námi můžete komunikovat již nyní zde nebo na Facebooku.

 3. 1,2,3 je jasné. foto 4 je slavný městský špitál vlevo? Tedy ulička ke hřbitovu z ul 5. Května?
  J.P.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vodné a stočné, v Humpolci a okolí

Čt Říj 14 , 2010
Pelhřimovsko – Blíží se konec roku a zastupitelé začínají rozhodovat o tom, kolik lidé ve městech a obcích na Pelhřimovsku následující rok zaplatí za vodné i stočné.

You May Like

Témata