Vodné a stočné, v Humpolci a okolí

Pelhřimovsko – Blíží se konec roku a zastupitelé začínají rozhodovat o tom, kolik lidé ve městech a obcích na Pelhřimovsku následující rok zaplatí za vodné i stočné.

VODA.jpg

Jasno o tom, kolik za kubík životadárné tekutiny v příštích dvanácti měsících zaplatí, mají zatím pouze v Kamenici nad Lipou.

Tam vodné i stočné podraží o necelé dvě koruny. „Schválili jsme postupné narůstání ceny vodného a stočného až do roku 2017,“ informoval kamenický starosta Ivan Pfaur. Jak dodal, zdražování se bude pohybovat vždy maximálně v řádu koruny až dvou.

„Cenu máme rozpočítanou tak, aby pokryla i náklady na opravy vodovodů a také splátku úvěru na rekonstrukci čistírny odpadních vod,“ pokračoval Pfaur.

Záleží i na elektřině

Za vodné i stočné dohromady Kameničtí od prvního ledna 2010 zaplatí téměř padesát korun za kubík.

O tom, kolik lidé  příští rok zaplatí za vodné a stočné zatím nemají jasno v Pelhřimově. „Tuto záležitost přenecháme novému zastupitelstvu,“ uvedl pelhřimovský starosta Leopold Bambula s tím, že to, jestli vodné a stočné ve městě podraží bude záležet na tom, za jakou cenu bude radnici voda nabídnuta. Město totiž životadárnou tekutinu nakupuje.

O ceně nerozhodli ani v Humpolci. „Výší vodného a stočného se budou zabývat noví představitelé města koncem listopadu,“ přiblížil Josef Jůzl, vedoucí odboru vnitřních věcí Městského úřadu v Humpolci.

Ten si netroufá ani odhadnout, jestli vodné a stočné na příští rok podraží. „Letos se v Humpolci platí pětatřicet korun a padesát haléřů za vodné a patnáct korun za stočné. Jestli bude nutné cenu navýšit, záleží na poplatcích za elektrickou energii a také na mnoha dalších faktorech.

„Cena vodného a stočného na následujících dvanáct měsíců se bude odvíjet od růstu cen elektřiny,“ potvrdil Jůzl.

Záležet bude i na ceně samotné vody, kterou Humpolečtí nakoupí. „A samozřejmě i na ostatních dodavatelích například chemických přípravků do čístírny odpadních vod,“ doplnil Jůzl.

Pacov nezdraží

Výší vodného a stočného na příští rok se zatím nezabývali ani pacovští zastupitelé. Jak ale prozradil starosta Lukáš Vlček, navyšování ceny neplánují.

„Na pokrytí výdajů si vystačíme s částkou osmačtyřiceti korun za vodné i stočné. Navyšovat ji se tedy nechystáme,“ uzavřel Vlček.

Převzato z Pelhřimovského deníku:

http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20101012pe_vodne.html

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Po stopách Zdeňka Pohlreicha II

Pá Říj 15 , 2010
Aneb jak trocha televizní reklamy dokáže udělat ze všední venkovské hospody Disney Land.

You May Like

Témata