Zpozdí se práce na rekonstrukci křižovatky v Pražské ulici

8

Firma Swietelsky, která opravuje křižovatku v humpolecké Pražské ulici, informovala město Humpolec o nutnosti prodloužení termínu stavby.

Po odstranění vrchních vrstev komunikace v části rekonstruované lokality její pracovníci totiž zjistili, že stav sítí je v mnohem horším stavu, než se předpokládalo. Oprava si tak vyžádá několik dní navíc. Firma požádala Kraj Vysočina jakožto vlastníka komunikace o prodloužení termínu do 15. listopadu 2019, a ten ji díky doložení objektivních důvodů zpoždění vyhoví. Žádost o prodloužení termínu schválili i humpolečtí radní.

Město Humpolec o opravu nejnebezpečnější křižovatky ve městě usilovalo na Kraji Vysočina několik let. Práce na největší investici města pro letošní rok začaly s koncem května. Kraj zajišťuje stavbu kruhového objezdu spolu s opravou vozovky, město se přidalo s rekonstrukcemi vodovodu, kanalizace, chodníků a veřejného osvětlení. Oprava se týkala i vodovodu v sousední ulici Zahradní. Hotovo mělo být do konce letošního října.

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková ; www.mesto-humpolec.cz

Petr

8 thoughts on “Zpozdí se práce na rekonstrukci křižovatky v Pražské ulici

 1. Tak doufejme že toho 15.11. to opravdu bude.Provoz v místní části Hněvkovice, kde trvale jezdí kamionová doprava je opravdu silný a nejsou to jen kamiony do firem SCE a Schenker. Komunikace po které jezdí není dimenzována na podobný nápor, zvláště,když povrch asfaltu je z doby starého dobrého socialismu, kdy se stavěla dálnice a 40.let se na něj nesáhlo s rekonstrukcí.
  Tak věřme, že 15.11. to skončí.

   1. To je důkaz,že je to neschopná firma! Měli na to hromadu času,v létě to doslova a do písmene proflákali,vždyť tam často nebylo ani živáčka!! A teď chtěj honit bycha! Nic bych jim neúčtoval jako vícepráce,a rovnou napařil mastné penále.

    1. Tomu rozumim kulovy a jestli tam nekdo byl nebo ne to nevim. Snad byl dozor, takze jeli podle harmonogramu. Ten most na Zeliv me ale teda docela prekvypil, to je fakt?

     1. Na jaře pujde k zemi stejně jako ten u Speřic. Ale speřickej není pro dopravu. Jen je škoda, že nedávno prošel ten most u Trucbaby rekonstrukcí

 2. Kruhák na pražské pěkný s luxusními žulovými obrobníky, pěkná architektura.
  Ale opět ostrůvky půlmetru nad vozovkou, takže již malé škrtnutí o obrubník je na nehodu.
  Toto se ve vyspělém světě nevidí ……..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

30 let svobody v Humpolci

Po Říj 21 , 2019
Neděle 20.10.2019 – Neděle 17.11.2019

You May Like

Témata