Zřícení zimního stadionu už má viníka

5

Jména lidí, kteří mohou za katastrofu humpoleckého stadionu, však policie zatím tají.

Za únorový pád stadionu ponesou konkrétní lidé zodpovědnost – takový verdikt nese soudní znalecký posudek, na němž už od února pracují pelhřimovští vyšetřovatelé. Okresní policejní ředitelství uvedlo, že pád má konkrétního viníka, podrobnosti ale zatím odmítlo zveřejnit. Bylo totiž okamžitě zahájeno další vyšetřování přímo proti obviněným. Tento proces by měl trvat minimálně další tři týdny a do doby ukončení vyšetřování si vyšetřovatel nepřeje podávat o případu žádné informace.


Humpolecká radnice netrpělivě čeká na oficiální písemné vyjádření o výsledku šetření nehody. Právě na zjištění viníka je závislé vyplacení pojistky a další jednání o náhradě škody. V pondělí se zastupitelé s definitivní platností dohodli na finančních zdrojích. S okamžitým vyplacením pojistky nelze kalkulovat, proto bude nutno vydat z rozpočtu cca 8 miliónů korun. Přislíbeny jsou státní i krajské dotace, počítá se s veřejnou sbírkou a slibem pomoci místních podnikatelů. Dvoumilionovou dotaci dostane město od ministerstva financí po dokončení pokládky umělé trávy na fotbalovém hřišti. Tyto peníze okamžitě v rozpočtu zacelí mezeru potřebnou pro zimní stadion. Zastřešování zimního stadionu začne počátkem září. Dělníci na stavbu použijí stejnou konstrukci společnosti Astor, která se před půl rokem sesula k zemi. Z výběrového řízení vzešla jediná firma, jež měla o zastřešení zimního stadionu zájem. Ostravská společnost Ruchstav Ar Building nabídla práce za cenu bezmála třinácti a půl milionu korun. Stavba by měla být dokončena už v listopadu.


(Zdroj: MF Dnes)

myska

5 thoughts on “Zřícení zimního stadionu už má viníka

  1. Pro toho nade mnou- počkej si laskavě na zveřejnění zprávy o tom ,co pád haly způsobilo a pak straš s další katastrofou!!
   Jinak ta lucemburská firma se jmenuje Astron,MF to trochu zkomolila,jo a měla by to být spešl zesílená konstrukce..F.Š.

   1. Fando Š., ty by jsi už měl vědět, co zřícení způsobilo a kdo je viníkem. Ale určitě to nebude žádný „výše postavený“, nýbrž jako obvykle nějaký človíček, který se snažil a bude náležitě „odměněn“. J.P.

    1. Mrzí mě, že tak seriózní deník jako MF Dnes komolí a zkresluje informace. Autor článku si možná myslel, že když je stejný výrobce, musí být i stejná hala. Není to pravda. Astron jistě nemá všechny ty certifikáty kvality a ISA jen tak pro nic za nic. Otázkou je, jestli vůbec sníh byl hlavní příčinou pádu haly. Já myslím, že ne, protože ojebat se dá všechno. Firma, která halu stavěla určitě něco ojebala a bohužel se na to přišlo až když to spadlo. Teď už k tomu na 100% nedojde, protože stavba bude jistě pod velmi pečlivým dozorem všech zúčastněných. Důležité je, že Humpolec bude mít opět hokejovou halu a to vcelku brzo. Velký dík patří městu, že do toho šlo tak rychle.

     1. Já osobně jsem taky rád,že bude stadion ale hold cihla je cuhla ne plech!!Neříkám,že hala která byla byla nějak ošklivá ale myslím si,že pokud se tam má hrát lepší soutěž tak udělat divákům větší pohdlí než bylo a udělat nějaký lákadlo!!Ono stát ani o zábradlí se neopřít či sednout na lavičku by taky neuškodilo!!Jinak stránky pro fanoušky http://www.hcjiskra.wz.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Kvílení v Lipnici nad Sázavou

Pá Srp 25 , 2006
V amfiteátru pod hradem se v sobotu 26.srpna uskuteční hudební festival nesoucí jméno jedné z básní Allena Ginsberga. Koncertní maraton začíná ve 13:00 hodin a končit bude až v neděli ve dvě hodinny ranní.

You May Like

Témata