ZŠ Hálkova políčila na vandaly

1

Nový sportovní areál u Základní školy Hálkova dosud podléhal nájezdům různých vandalů. Byly zde opakovaně ničeny sítě v brankách i okolní oplocení. Téměř denně museli zaměstnanci školy opravovat sítě, které někdo rozřezal nožem nebo propálil plamenem. V mnoha případech muselo dojít k výměně celé zničené sítě jen proto, aby následující den byla opět poškozena. Tomu však bude učiněna přítrž.

Celé sportoviště od úterý 27.února hlídá kamerový systém. Obraz ze dvou kamer míří do počítače v ředitelně. Aktuální stav může zjistit ředitel školy zároveň i u sebe doma. Toto opatření bylo zavedeno z důvodu, že nejčastěji do sportovního areálu zavítají nezvaní návštěvníci v noci a o víkendech. Pokud tak Václav Strnad zaznamená na svém monitoru nějakou nepravost v době, kdy je škola opuštěná, okamžitě zalarmuje policii. Škola si pochvaluje nejen to, že teď snáze odhalí vandaly, kteří budou muset uhradit vzniklou škodu, ale že si i školáci nyní dobře rozmyslí odhazovat kolem školy odpadky a zbytky od oběda, které zde denně končily na zemi.


 


Kamery jsou uzavřeny ve speciálním boxu, aby odolaly nepřízni počasí. Vnitřek může být dokonce vytápěn, aby zařízení v zimě nezamrzalo. Kamery poskytnou dobrý obraz i při snížené viditelnosti. Jejich nákup a instalace vyšla na 70.000,- Kč. Část nákladů zaplatila škola z uspořených prostředků, na zbytek financí byl určen plat správce hřiště, kterého se škole nezdařilo sehnat.


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník)

Čtěte dále:   Termínový kalendář - autokros Humpolec

myska

One thought on “ZŠ Hálkova políčila na vandaly

  1. V pořádku! Místo toho, aby si děcka vážila volného přístupu na hřiště, ničí školní vybavení. Doufám, že se podaří odhalit vandaly s tím, že bych po nich škodu vymáhal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jak dobře znáte Humpolec?

Pá Bře 2 , 2007
V Humpolci se nachází architektonické skvosty z dob dávno minulých, kterých si dost dobře ani nemusíte všimnout. Průčelí domu na následující fotografii se nachází téměř v centru města, a přesto jej můžete minout bez povšimnutí. Víte, kde se tento dům nachází? A kdo je vůbec zobrazen na dvou bočních bustách? […]

You May Like

Témata