Žulové kostky ve Školní ulici vystřídá tichý asfalt s gumou

44

Humpolec: Ačkoli měl být ve Školní ulici v Humpolci zachován duch historie v podobě žulových kostek, poslední zastupitelstvo města rozhodlo ve prospěch méně hlučnějšího asfaltu.

Ilustrační foto

Ilustrační fotoFoto: Milan Jaroš

Kvůli této změně se rozpoutala vášnivá debata mezi zastánci historického jádra města a obhájci tiššího provozu. „Hluk je dnes fenomén. Myslím, že hygiena stejně bude tlačit k tomu, aby byl komfort pro lidi lepší, než aby hájila ulici, která není zas tak historicky zásadní," zhodnotil situaci na listopadovém zasedání zastupitelstva starosta města Humpolce Jiří Kučera.

Souhlas se změnou povrchu vyjádřil i místostarosta. „Zastupitelstvo je tu od toho, aby sloužilo lidem. V této ulici je základní umělecká škola a v létě si potřebují otevřít okna. Přes hluk z ulice ale učitel neslyší žáka," upozornil na nesnáze místostarosta Květoslav Namyslo.

Právě ředitel Základní umělecké školy Gustava Mahlera v Humpolci předložil návrh na změnu povrchu. „Navrhujeme změnu z praktických důvodů, aby se zvýšila funkčnost komunikace," podotkl ředitel a zároveň zastupitel Josef Jirků s tím, že souhlas vyjádřily podpisem pod návrh instituce se sídlem ve Školní ulici, kterými jsou Domov blahoslavené Bronislavy, Astra – denní centrum pro seniory či charitní domov pro matky s dětmi.

Proti návrhu vystoupili dva zastupitelé. „Myslím, že zastupitelstvo nemá rozhodovat o takto odborných věcech v době, kdy je projekt v podstatě hotový," odporovala návrhu zastupitelka Alena Štěrbová. Zároveň hájila povrch z kostek, který nenaruší historii města.

Podobný názor vyslovil i další z členů. „Po vysvětlení architekta z firmy OK Plan Architects na jednom z minulých zasedání zastupitelstva jsem se rozhodl pro kostky. Lidé v té firmě jsou odborníci, kteří tomu rozumí," vyjádřil důvěru v architekta zastupitel Jiří Dalík.

Po více než půlhodinové diskusi se zastupitelé usnesli na schválení návrhu o změně povrchu. Ve Školní ulici tak bude položen asfalt s gumovou přísadou, který disponuje ještě lepšími protihlukovými vlastnostmi než běžný asfalt.

První etapa oprav humpoleckých ulic Školní, Husova a Havlíčkovo náměstí začne už v příštím roce.

Autor: Klára Šafusová

pp
Zdroj: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/zulove-kostky-ve-skolni-ulici-vystrida-tichy-asfalt-s-gumou-20161125.html

převzato z: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/zulove-kostky-ve-skolni-ulici-vystrida-tichy-asfalt-s-gumou-20161125.html

Petr

44 thoughts on “Žulové kostky ve Školní ulici vystřídá tichý asfalt s gumou

 1. To jsem zvedavy, kdy dojde taky na kruhak u Vodaku. Ta krizovatka v soucasne podobe a usporadani hlavni/vedlejsi je strasna a nebezpecna. Cim driv, tim lip. Dekuju zastupitelstvu.

  1. Díky nevyužívanému školicímu středisku, na které jsme přispěli my všichni z veřejných zdrojů, je prostor pro umístění nové křižovatky, dosti omezený.
   „Sláva“ hlavám, které všechno ví a všemu rozumí !! Mohli by se ve středisku sesednou a odletět třeba na Marz.

    1. Sory jsem prostej vidlák, ale „Marzem“ toho tolik nezkazíš…… zato stavební zásahy posledních let tu budeme trpět ještě hodně dlouho.

     1. A že ty promované hlavy s učitelskou minulostí umí držet slovo.
      Jeden povídal: „už se budu věnovat vnoučatům a chodit na houby“, a pak na to zapomene a nacpe se tam kde měla sedět ženská, kterou na plakátě jako že podporoval. Kavalír. Druhej se dušoval, že ve Školní ulici zůstanou kostky. Za úkol to dostal i zlobivej OKPLÁNkař, a ejhle. Kostky jdou někomu na dvůr, na silnici asfalt. Už aby jste šli hoši tam, kam patříte.

   1. A školicí středisko u Vodaku slouží čemu????? A hlavně komu?????? Bylo to postaveno z DOTACÍ – z peněz nás všech!!!!

   2. Socdem Kraj nic nedá, protože náš starosta musel být z ODS. A tak si to vyžereme, dokud to s ním nešlehne. Dobrovolně to koryto neopustí.

    1. Kraj letos spravuje silnici od Dekoru směrem na Hněvkovice, kraj na to dal, starosta nestarosta.. Co tu melete za nesmysly o soc.dem kraji a starostovi ODS….Sledujte trochu realitu

  2. Ta krizovatka neni nijak slozita, chce to jen sledovat znacky. A jestli nejsou lidi schopni projizdet krizovatky kde jim neupravuje prednost semafor ci kruhak, tak nemaj co delat na silnici

   1. Jsem velmi dobrý řidič s letitou praxí, naježděnými statisíci km,
    bez havárií a dopravních prohřešků.
    Přesto bych kruhák u Vodaku uvítal.

    1. Opravu Lnářské a Nádražní dojednal ještě Tomáš Křišťan. A od té doby nic nového vedení města na kraji nezařídilo. Naopak loni se s krajem nedohodlo na tom co kdo má zařídit, takže se tato akce ještě o rok posunula……..

     1. Jo, jsou marní. Všichni tři. To bylo terno pro Humpolec dát na radnici tři teoretiky. A Bernard se na to v klidu kouká, místo aby s něčím pohnul.

     2. Bernard je osoba, která měla po tři volby nejvíc hlasů od lidí, přesto mu zřejmě vyhovuje být hezky v klidu a nevzít post starosty… Tahání za nitky vzadu je zajímavější

 2. Jsoum to pitomci, natahněte asfalt i přes náměstí.A kam jste zašantročili všechny ty kostky, bylo jich už nejméně za 7 milionu Kč, takhle naše město hospodaří !?

   1. Ano!!! Kolik Město platí Technickým službám za uložení. A je na to, prosím pěkně, nějaká smlouva?? Aby se nestalo to samé, co letošní rok, že Technické služby s velkou slávou začnou rozprodávat zbytky kamenných obrubníků, a pod. …. i zde se původně jednalo o městský majetek!!!!

    1. Najednou vadí asfalt v centru města… Když tudy jezdí autobusy mnoha dopravců,tak kostky jsou už přežitek. Pochopte to, chcete mít zastávky v centru, musí být asfalt…

     1. Žvatláš nesmysly, za pět let se bude asfal obnovovat,kostky vydrží věčně. To jen Namyslo takto hospodaří a ještě si to pochvaluje, nezapomeňte mu to při volbách !

     2. Kdo chtěl autobusy v centru města? – starosta a Namyslo, kdo chce asfalt v centru města ? – zase oni. Že se vůbec divíme!!

     3. Kdyby občané Humpolce místo strachu o kostky raději bojovali v minulém roce za kvalitní nádraží, ale to mlčeli ve velké většině…

     4. Kaufland tam nikdy nebude ! A ani tam nikdy být neměl. To byla jen pohádka Kratochvíla a Kučery pro naivní občany aby společně mohli několikanásobně zhodnotit pozemek pod autobusákem. A ti to sežrali i s navijákem………. bohužel na to skočila i většina zastupitelů a celou tuto blamáž jim odsouhlasili !!!

     5. Jo, lepší když tam bude parkoviště pro kamiony viď, to bude přínos pro město jako hrom. Už se těš na ty zástupy šlapek co tam budou chodit na obživu.

     6. Co zbylo zastupitelstvu než odsouhlasit! Vy byste dlouhodobě vydržel věčné narážky typu: „bráníš rozvoji města!! jsi v područí spolku místních podnikatelů!! jenom chcete zničit starostu!!“. Ti méně otrlí raději nakonec ruku zvedli, jinak by se celý spor vlekl do nekonečna……

     7. Právo zastupitele je i odstoupit, pokud tu funkci nezvládá, nebo se mu zdá, že je tlačen někam, co by nechtěl/a.

     8. Svoji funkci nezvládá hlavně starosta, projevuje se to např. sprostými nadávkami během jednání, osobními urážkami členů zastupitelstva, ale i jiných lidí, dokonce nejrůznějších odborníků a specialistů v oborech, kterým starosta očividně nerozumí.
      Např. potřeba pořízení dopravní studie ve Městě byla nahrazena nic neříkajícím výstupem z průzkumu, který na území města prováděli studenti VUT. To je výsměch!!

     9. Na jednání jsem byl přítomen a mohu všechny ujistiti, že starosta „sráčem“ nazval pouze odcházejícího ing. Kašpara, svého spolužáka, po jeho přiblblém, urážlivém vystoupením vůči starostovi. I když s tímto stylem komunikace zásadně nesouhlasím, Václav si toto označení a v přímé souvislosti plně zasloužil. Navíc se v tomto případě nejednalo o člena zastupitelstva. Ale to vy, vášnivě diskutující, na sto procent víte!

     10. Komentář pana Kašpara si můžete pustit na videu. Pokud je podle vás přiblblý a urážející, tak jste asi starostův kamarád z ODS….

     11. Aha. Takže ti nejlepší z nejlepších, demokraticky vybraní lidé, se podělají když na ně někdo udělá bu-bu-bu? Bez ohledu na logiku a správnost věci, kterou řeší? To se tedy ještě můžeme dočkat zvěrstev, když to tu takto funguje. Sodoma-Gomora Velebnosti! 27 let po převratu je to tu horší než za éry normalizace.

     12. Tady je prehlidka negramotu, to se opravdu nevidi. Humpolecka zumpa si dala sraz na Humpolaku. Je videt, proc jste tam, kde jste. Banda zavistivych nymandu. Doufam ze jste tento text pochopili, je napsan ve vasem nareci.
      P.S. Nemam nic spolecneho se zadnou pol. stranou ani radnici, aby jste se zbytecne nesnazili namahat svoje dutohlavy. A diskuzi timto prispevkem take za sebe uzaviram.

 3. A další zvěrstvo se chystá na Kuchařově. Na místě, kde teď přes den stojí před dvacet aut, budou ČTYŘI parkovací místa. Jen tak, místo nich bude trávník.

    1. „Závidím“ komentujícím jejich život, hned co se ráno probudí se „nasrat“ a držet až do noci než usnou.

 4. To se zase radní předvedli, v podstatě jde o to zlikvidovat kostky v celém městě, budeme na úrovni Větrného Jeníkova. Kdyby je alespoň využili v nějakých lokalitách jako je Panskodomská, Žižkova, kde nikomu ta velmi mírně zvýšená hladina hluku nemůže absolutně vadit. Nebo celý Zichpil, U Vinopalny atd. Ale to ne , vyházet ,rozprodat ,zašantročit. Tak hospodaří starosta a Namyslo. Je mě z nich zle.

  1. Jsem od počátku proti odstraňování kostek z centra, včetně rozprodávání apod. Na druhou stranu to, co tvrdíte – viz. „mírně zvýšená hladina hluku nemůže vadit“, je v kontextu nových předpisů vyžadovaných KHS s ohledem na hluk, nerealizovatelné.

   frrrr

   1. Nevěřím, že se kostky rozprodávají… A asfaltu se divit nejde, koňské povozy už město nekřižují, auťáky má v rodině pomalu každý dva,protože bohužel doba normálních pracovních dob je v tahu, autobusy se do práce jet nedá. Historický vzhled je jedna věc, ale usnadnění žití věc druhá. Pochopte to už i vy, kteří pořád upřednostňují starý vzhled.

    1. Buďte tak hodný, a převědčte nás lepšími argumenty než hloupými apely na moderní dobu versus archaickost. Města se i v této době dláždí. Všude kolem nás. Dlažby jsou v Pelhřimově, Havl.Brodě, Jihlavě.
     Pokud jste lepší a informovanější než architekt Rýzner, který tam kostky naprojektoval, tak projektujte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Retro kniha básníka z Vysočiny pobaví a mnohým možná připomene dětství

Po Lis 28 , 2016
Kdo zažil dětství v 70. a 80. letech, téměř jistě si vzpomene na krásnou barevnou knížku Bohumila Říhy – Dětskou encyklopedii. Našli jste v ní abecedně seřazená hesla nabízející jazykem srozumitelným dětem vysvětlení nejrůznějších pojmů z běžného života. Samozřejmě šlo o optiku tehdejší doby, takže nesměla chybět hesla jako rudoarmějec, […]

You May Like

Témata