Začala rekonstrukce křižovatky v Pražské ulici

36

Jak bylo avizováno, začaly rozsáhlé opravy křižovatky v humpolecké ulici Pražská.

Křižovatka u Pražské ulice.
 Zhotovitelská firma Swietelsky Stavební po všech konzultacích spojených s koordinací rekonstrukce nejprve uzavřela silnici od Penny Marketu k hrázi rybníku Cihelna. Vzhledem k pracím na kruhovém objezdu na Pelhřimov v režii firmy Kilowatt je však ještě průjezdná silnice od ICOMu na Želiv a silnice v ulici Zahradní ve směru na Jiřice.
Tento stav by měl platit NEJPOZDĚJI do 2. června, NEJPOZDĚJI od 3. června je tak v plánu úplná uzavírka křižovatky v Pražské ulici. Pokud se ovšem podaří práce na kruhovém objezdu na Pelhřimov dokončit dříve, budou dříve zahájeny také práce a s nimi spojená uzavírka v ulici Zahradní a na silnici na Želiv. Po rozhodnutí o tomto postupu informoval dotčené obyvatele, podnikatele i firmy v dané lokalitě stavbyvedoucí firmy Swietelsky. V průběhu stavby je s aktuální situací bude i nadále informovat nejdříve zástupce zhotovitelské firmy, který zná nejaktuálnější stav. 
Jak ještě podotkl stavbyvedoucí firmy Swietelsky Stavební, zákazníci se k Penny Marketu autem dostanou, a to provizorním vjezdem ze silnice od ICOMu. Obyvatele domů v uzavřené lokalitě mají možnost parkovat svá vozidla právě u Penny Marketu. Co se týče vyvážení komunálního odpadu, zůstává obvyklý termín, na který jsou obyvatelé zvyklí. Stavební firma naplněné popelnice přenese od domů na místo, kde Technické služby nádoby vyprázdní, a následně je prázdné zase přenese zpět před domy. Je ale vhodné, aby obyvatelé popelnice přistavili před svůj dům už v odpoledních či večerních hodinách den před termínem svozu.  
Rekonstrukce křižovatky v Pražské ulici spolu s uzavírkou pro dopravu má trvat do 31. října 2019. 
Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková; www.mesto-humpolec.cz

Petr

36 thoughts on “Začala rekonstrukce křižovatky v Pražské ulici

 1. Je zajímavé, že k Penny Marketu se zřídí příjezdová cesta, ale když se rozkope nebo uzavře jakákoliv ulice ve městě, tak nikoho nezajímá, že jsou zde také obchody. Hold jsi malý živnostník, tak se uživ a přejíš jak chceš. To nikoho nezajímá.

    1. Co má společného příjezdová cesta k Penny s Bernardem ?. Najděte si jinou diskusi, kde bude plivat…

     1. Takže konstatování skutečnosti je pliváním ? To je též zajímavý názor…..

     2. Tvl co je skutecnost a co jsou tvoje domenky ?
      Zkratka bezcenne slinty.

     3. Stačí se podívat na novou trafostanici pro pivovar. To je nejšílenější stavba ve městě ! Jak toto mohl někdo povolit ? Co na to komise pro rozvoj města ? Jak chce tato komise fungovat, když zastupiteli povolí takovou zrůdnost ? A stojí to vše na soukromém pozemku jiné osoby. Takže ty navazující garáže jsou zřejmě úplatek, aby tento pán souhlasil. To je též velmi zajímavé. Co na to říká miliardář a kamarád matematik Janeček ? To není korupce ?

     4. Teda nechci Bernarda nijak obhajovat ale silenych staveb je v HU spousta. Komise by musela pachat harakiri snad na kazdym druhym rohu. A jestli mate podezreni na trestnou cinnost, podejte podnet. Jinak proste pomlouvate.

     5. Vám teda ten Bernard leží v žaludku. Co Vám provedl ?

     6. Úspěšní zkrátka ty protipóly často nasrávají ………….

     7. Jo závist to je sviňa. Pořiďte si podobnou trafačku na svém pozemku ať Vás to netrápí !

  1. Jen je potřeba k tomu dodat, že toto je zcela na libovůli zhotovitele koho na stavbu pustí a koho ne a není potřeba do toho nikoho jinýho tahat.

   1. Konečně tam bude kruháč, byla to nejabsurdnější křižovatka co jsem kdy viděl.
    2 stopky a když byl problém na D1 tak byla fronta až za Cihelnu

     1. A to, že jste tam vy nikdy neměl problém neznamená, že je v pořádku a ani to že jste ji pochopil.

     2. ne, neznamena. Jenom to znamena, ze jsem inteligentnejsi nez Vy a nebo ze Vy byste nemel vlastnit ridicak.

     3. Přesně tak, křižovatka dobrá – ta za nic nemůže, akorát řidiči jsou neschopní a bezohlední, dokonce blbí, v případě havarie na dálnici může klidně nastoupit dopravní policista a dopravu řídit…. ale to se u nás v čr nenosí, že ? Ta samá situace nastává občas na křižovatce ul. Okružní a Jihlavské.

     4. Inteligentnější? Tím nikoho neudivíte, to je kde kdo. Já jsem totiž úplný hovado.

     5. Je pravda,že co do pravidel byla křižovatka zcela jasná. V případě ucpané dálnice to bylo však horší

     6. Domnívat se, že kruhový objezd to zlepší, je přinejmenším naivní. Představte si modelovou situaci, kterou jste zmiňoval. Uzavřená D1 a desítky kamionů míří na kruhový objezd, rychlost musí snížit minimálně na 20 km/hod. a z této rychlosti vystoupat Zahradní ulicí…..máte tady kolaps na několik hodin, o kterém se Humpolci ani nezdálo. Souhlasím s výše uvedeným, že křižovatka sama o sobě nebyla složitá, chybou byla (je a bude) uchvátanost a zbrklost „řidičů“

     7. tahle krizovatka ale neni urcena pro zvladani krizove situace na dalnici! Zeptejte se napr. ve Velkem Mezirici nebo v Havl. Brode, jaky je problem kdyz je uzavirka na D1. To nevyresi zadna uprava vyse uvedeneho, uprava resi bezpecnost a plynulost pri normalnim provozu. Krome jineho si myslim, ze dalsi na rade bude krizovatka u DDL, ktera pokud bude neco nove na st. autobusaku a nove Kili tak to bude na okruzni pekny hukot.

     8. za to krizovatka nemuze. Pokud ridici neumi cist dopr. znacky, teda jestli tam je omezeni

 2. Docela se těším až zkolabuje D1 a z Hořic to přes Koberovice pojede až na křižovatku k Bille. Tam jsem zvědav co jim navigace a objíždka poradí

 3. Krásný bude až se zavře náměstí a bude se pořádat Bernard festival to bude zmatek. A křižovatka nemusela mít kruhák stačilo uzavřít silnici na Jiřice jednosměrkou. Zdar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Přednáška - Život na hradě

St Kvě 29 , 2019
Neděle 02.06.2019 14:00 – 17:00

You May Like

Témata