Czech Street Party v Bruselu připomněla 30. výročí sametové revoluce a Vysočina

V závěru minulého týdne se v bruselské rue Caroly, ve které sídlí Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii, konala už podvanácté letní Czech Street Party, která se nesla v duchu oslav 30. výročí sametové revoluce

Party v Bruselu připomněla 30. výročí sametové revoluce a Vysočina byla u toho

Czech Street Party v Bruselu připomněla 30. výročí sametové revoluce a Vysočina byla u toho
 Ani tentokrát nemohl chybět stánek Kraje Vysočina s vynikajícími regionálními pochoutkami. Více než 3 500 návštěvníků z celého světa nadchly regionální sýry z Polné, vynikající klobásky z Chotěboře i medovina z včelí farmy. „Každý rok se snažíme představit v Bruselu nějakou sladkou novinku, tentokrát jsme slavili úspěch s tradičním židovským cukrovím z Třebíče,“ pochvaloval si hejtman Jiří Běhounek, který je pravidelným účastníkem bruselské akce pod taktovkou stálého zastoupení.
 

 
 

Přítomné publikum, zejména to mladší, bavil celé odpoledne maskot Kraje Vysočina zajíc. O hudební doprovod a energií nabitou atmosféru letošní Czech Street Party se postarala třebíčská kapela Disconnexion a kapela Mydy Rabycad z Prahy. Skvělou hudební tečku za dvanáctou českou street party udělala kapela MIG 21 v čele s Jiřím Macháčkem.

Czech Street Party pořádalo v pátek 14. června Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii společně s Českým centrem v Bruselu, s agenturou Czech Tourism, s hlavním městem Prahou, městem Brnem, Jihomoravským krajem, Krajem Vysočina, Pardubickým krajem, Plzeňským krajem a Středočeským krajem. V letošním roce byly ve větším počtu zastoupeny také české univerzity: České vysoké učení technické, Česká zemědělská univerzita, Mendelova univerzita v Brně a Vysoké učení technické. Hlavním sponzorem akce byla již tradičně Skupina ČEZ, dalšími sponzory SAZKA Group, Škoda Import a Česká potravinářská komora.

CSP

 

Petr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Úžasná lehká večeře na horké dny - thajský salát a steak

Čt Čvn 20 , 2019
V závěru minulého týdne se v bruselské rue Caroly, ve které sídlí Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii, konala už podvanácté letní Czech Street Party, která se nesla v duchu oslav 30. výročí sametové revoluce Party v Bruselu připomněla 30. výročí sametové revoluce a Vysočina byla u toho  Ani […]

Témata