V Humpolci se Miloš Zeman zastavil na radnici a pak se setkal s občany

29

Během své úterní odpolední návštěvy Humpolce zavítal prezident Miloš Zeman v doprovodu vysočinského hejtmana Jiřího Běhounka nejprve na radnici, poté absolvoval zhruba půlhodinové setkání s občany na Horním náměstí.

Na radnici přijal Miloše Zemana starosta Humpolce Karel Kratochvíl (ODS) a hovořilo se především o ekonomických úspěších města v posledních letech. „Samozřejmě jsme se bavilo o tom, že je Humpolec dlouhodobě úspěšný v celostátním srovnávacím výzkumu Město pro byznys. Zazněl také komentář k vlivu dálnice na Humpolec, a to jak v pozitivním, tak i v negativním smyslu. A pan prezident se zajímal i o přímé investice města, konkrétně o stavbu kruhové křižovatky u Vodaku,“ zrekapituloval diskutovaná témata při setkání s prezidentem Zemanem na radnici starosta Humpolce.
Na náměstí, kam zavítalo zhruba čtyři sta lidí, reagoval prezident na desítku dotazů nebo postřehů návštěvníků mítinku.
Nejprve ale Miloš Zeman poděkoval humpoleckým voličům, neboť ti mu v loňských lednových prezidentských volbách dali ve druhém kole 56,47 procenta hlasů a pomohli k opětovnému zvolení prezidentem.
Otázky, které pak na prezidenta mířily, se týkaly i třeba privatizace bank nebo vodohospodářské infrastruktury v devadesátých letech minulého století nebo Zemanovu názoru na návrat Ruska do Rady Evropy.
Prezident odpověděl rovněž na dotaz, jak posílit význam voleb. Připomněl, že sám navrhoval, aby se opět zavedla povinná volební účast, která v
Československu byla za první republiky. Miloš Zeman se vyjádřil i k nedávné kauze Walderode. „Já jsem zásadní odpůrce vracení majetku, který byl konfiskován, dokonce ještě před Únorem 48, těmto šlechtickým rodům,“ reagoval na další z dotazů prezident.
Miloš Zeman se vyslovil i k posledním dění v české společnosti a zopakoval, že za za hlavní projev demokracie považuje svobodné volby.
Nesouhlasil s názorem, že nedělní demonstrace proti Andreji Babišovi je srovnatelná s demonstracemi proti komunistické vládě v listopadu 1989. „Na tribuně na Letenské pláni jsem v listopadu 1989 byl a tehdy na Letné bylo 750 tisíc lidí. Teď na Letné bylo maximálně 250 tisíc lidí, to jest třikrát méně,“ zdůraznil Miloš Zeman.
Zopakoval, že jmenuje premiérem toho, kdo vyhrál volby, a že respektuje vůli voličů. „Nezlobte se, ale demonstrace, které požadují demisi vlády, považuji za neznalost české ústavy. Pan hejtman mi správně říkal, že nejdřív jsme demonstrovali za svobodné volby a teď demonstrujeme proti výsledkům svobodných voleb,“ reagoval Miloš Zeman v Humpolci na dotaz, zda by se nechtěl začít bavit s organizátory demonstrací ze spolku Milion chvilek.
Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/v-humpolci-se-milos-zeman-zastavil-na-radnici-a-pak-se-setkal-s-obcany-20190625.html

Axl

29 thoughts on “V Humpolci se Miloš Zeman zastavil na radnici a pak se setkal s občany

 1. Připomíná mi to bolševický prvomájový sraz, hlavně dle věku obecenstva..
  a nechutný tlučhuba opět nezklamal..

  1. Tak mě by docela zajímalo kdo z radnice a zastupitelstva se s ním sešel. Doufám že rozumní lidé tam nebyli.

   1. Náš starosta je „génius“. V neděli si dá na facebook zprávu jak byl demonstrovat na Letné proti Babišovi a v úterý mu nedělá problém mít dokonce soukromé setkání s prezidentem, který je největším kamarádem toho proradného Bureše a drží nad ním ochranou ruku.
    To mi tedy fakt hlava nebere, na čí straně vlastně je a jaký názor je mu vlastní.

    Jo teď jsem si vzpomněl – vždyť on je tam vlastně za ODS….

    1. Oficiální představitel města přijal na pár minut oficiálního představitele státu. Nic víc nic míň. A pokud vím tak neni žádný hrdinství si vzít např. dovolenou a hodit to na někoho jiného. Ale například mu něco vytknout do očí při rozhovoru je daleko zajímevější a to se prý stalo.
     Rozdíl je jít někomu např. na narozeniny nebo na oslavu, nebo se chovat profesionálně.

     1. Karel řekl Zemanovi něco nepříjemného při jeho návštěvě na radnici přímo do očí ? To si děláte p.del ! Ten slabý, slaboučký představitel našeho města, že by našel tolik odvahy, tomu se mě nechce věřit.

     2. A další hrdina, že to starostovi Vy drsňáku najdete říct do očí.

     3. A co byl dělal takový anonym na radnici, schovával by se. Pokud chcete starostu urážet, vemte čest do rukou a jděte na radnici a řekněte mu proč si o něm tohle myslíte.
      Pokud vím tak demonstrovat do Prahy jelo dost lidí a Karel tam jel jako soukromá osoba a ne jako starosta.
      Jako Starosta se tedy musel se Zemanem setkat, protože on je prezident

     4. Se Zemanem se setkat nemusel. Mohl udělat to co starosta Litomyšle a dalších měst a naše město mohlo návštěvu odmítnout, to vůbec nebyl problém.

     5. Kdyby ho nevolilo 56% procent Humpoláků co šli k volbám, tak vůbec nepřijede. A pokud by ho na radnici odmítli ihned to zneužije ve svůj prospěch a bude o tom vykládat.

   1. A ti důchodci jsou jaksi automaticky za míň nežli vy mladší ? Jakpak víte kdo Miloše v Humpolci volil podle věkové kategorie. Jen hloupě urážíte starší lidi, kteří ve svém životě něco dokázali.

    1. Klid. Nerozčilujte se. Oni taky jednou budou staří. A taky jednou budou důchodci. (Jestli tedy budou mít to štěstí.) Ale to teďka nemá cenu vysvětlovat, protože to prostě nepochopí, dokud nezestárnou. To je prostě věčný koloběh.

    2. Samozřejmě nejsou. Ale při vší úctě, v pokročilém věku lidé začínají věci vidět svýma očima a často mimo realitu. Jejich úsudek bývý velmi subjektivní.

     1. Bohužel seniorům stačí slíbit přidání k důchodu a odpustit poplatky ve zdravotnictví a jsou schopni volit ty, co zadlužují jejich děti a vnuky a vůbec nejsou schopni to domyslet. Tím se jich nechci nijak dotknout, ale je to smutná realita.

     2. I Zeman býval mladý a jeho Zemák brázdil republiku. Je to dávno, ale zatím nemá nikoho kdo by ho porazil, A právě ti senioři znají ty typy Drahošů a podobných rychlokvašek a proto volili toho Zemena. Tohle zas Ti mladí nepochopí, protože naivně věří slibům a nedovedou si představit to pozadí za tím vším

   2. Zkuste se někdy podívat, koho jste volili do zastupitelstva. V mnoha případech starobní důchodce. Minulý starosta i místostarosta měli důchodový věk… Někomu nepomůže ani mládí, aby viděl svět realisticky.

     1. Vážení – a teď myslím vás dva předchozí, v jednom případě urážející starobní důchodce a ve druhém navrhující omezit možnost kandidovat věkem – mám k vám několik otázek: Na základě čeho soudíte, že starší člověk má horší předpoklady vykonávat veřejnou funkci než mladší? Prosím konkrétně. Za druhé: od jakého věku přesněbyste navrhli zakázat kandidaturu do veřejných funkcí? A o jaký potvrzený výzkum nebo fakta svá tvrzení opíráte? Děkuji za věcné odpovědi.

     2. Od 65 let už by neměl nikdo kandidovat do jakékoliv veřejné funkce. V každé je třeba přemýšlet a počítat na několik a někdy i na mnoho let dopředu a na to už tito lidé nemají tu žádoucí motivaci. Vím o čem mluvím – je mi 60 let, jsem stále hodně aktivní a řídím firmu, ale s mladšími se už v plánování rozvoje a vývoje na roky dopředu nemohu poměřovat. Je ale pravda, že já na rozdíl od politiků mám za vše odpovědnost, takže si to uvědomuji a politici si myslí, že i ve vyšším věku jsou geniální ….

     3. Proč by nemohl? Do důchodu se bude možná chodit v 70ti letech a najednou to v 65 balit? Proč? Pokud se člověk cítí na to a má názory i zkušenosti. Každá strana by v Humpolci uvítala mít přetlak mladých lidí, ale je přemluvit ke kandidatuře to je unikum.
      A postavě bývalého místostarosty?
      Lidé ho zvolili zas a to byl na 12.místě kandidátky za ČSSD. Balnohová dokonce na 14. a zvolili ji jako první náhradnici. Asi lidem vyhovují.

     4. No vždyť právě. Když bude někdo naposled v 65 letech kandidovat, tak to má do 69 nebo 70, podle toho o co jde a to je opravdu maximum na to, aby člověk ještě něco tvořil do budoucna. A kdo si to nechce přiznat, tak není soudný a takový člověk už tam pak tuplem nemá co pohledávat. P.

     5. Ale tak jasne. Polsko, Slovensko, Francie atd. atd. maji vekem odpovidajici prezidenty, kteri uz svym vzhledem a vystupovanim dustojne reprezentuji svoji vlast. Kteri maji dispozice svou funkci za penize danovych poplatniku radne zastavat.
      Tady to duchny nahazeji svymu vrstevnikovi, kteryho s detinskou slepotou obdivuji a je vymalovano.

     6. Nikdo není slepý k Zemanovým lapsusům. Ale je třeba přiznat, že ani v jedné volbě nebyl jiný lepší kandidát, bohužel. Navíc Polsko je poloprezidentský systém, Francie prezidentský. Nelze jen měřit vizáží.

     7. Je treba priznat, ze vsichni kandidati byli lepsi jak Zeman. Dnes uz to vidi i slepci.

 2. Děkujeme za krásnou návštěvu prezidenta republiky a starostovi za propagaci a reprezentaci města. Ať se to někomu líbí nebo ne byl zvolený většinou. To je demokracie. Ten pán na obrázku s papírem neví co drží ,protože to nemá žádnou podporu.

  1. Jo byl zvolený těsně nadpoloviční většinou těch co k volbám přišli.
   To pochopitelně nevyjadřuje poměr těch co ho mají rádi, nebo je jim lhostejný a nebo se zaněj stydí.

   1. Nejvyšší čas, aby odpůrci Zemana začali hledat uchazeče o Hrad pro rok 2023. Tah s rychlokvašným Drahošem nevyšel, lidé nechtějí králíky z klobouku. Takže neremcejte na Zemana jaký je, všichni ho znají 30.let. Raději hledejte kdo to zkusí, když roku 2023 bude volná cesta.
    Jen mám strach, aby se do toho nepustil ex generál Pavel, jestřáb jak vyšitej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Křemešník je uzavřený

Čt Čvn 27 , 2019
Až do poloviny července zůstane uzavřena silnice III/1333, která vede z Pelhřimova přes Křemešník do Sázavy. Důvodem je pokládka mikrokoberce na zmíněnou krajskou silnici.

You May Like

Témata