Tuto sobotu bude zpřístupněna věž svatého Mikuláše

2

Poprvé v této sezoně bude otevřena vyhlídková věž kostela sv. Mikuláše na Horním náměstí. V měsících červnu a v září bude otevřeno pouze o sobotách a nedělích od 10 do 16 hodin. O prázdninách mohou lidé přijít každý den, včetně pondělí a víkendů, a to v čase rovněž od 10 do 16 hodin. Na věž je vstupné 10 korun.

Věž kostela sv. Mikuláše byla zpřístupněna veřejnosti poprvé vloni od 1.července. Úprava prostor si vyžádala nemalé finanční náklady, opravovaly se nebo zcela vyměňovaly schody a podlahy v jednotlivých podlažích věže. Renovovala se také omítka, madla u schodiště a rozvody elektriky a osvětlení.


Otevření věže veřejnosti se setkalo s příznivým ohlasem. První den navštívilo věž 307 osob. Za celou sezonu, tj. do konce září, vystoupilo na ochoz celkem 24 630 lidí.


 


Věž je vysoká 26 metrů a lidé musí na ochoz vystoupit po 111 schodech. Cesta vede přes tři mezipatra, kde jsou umístěny informační tabule o historii města a okolí. Atraktivní cesta po schodech vzhůru prochází i kolem dvou kostelních zvonů.


Fotografie z věže si můžete prohlédnout zde:


http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4325&mode=&order=0&thold=0


 


 

Čtěte dále:   Humpolec počítá v příštích letech s velkými investicemi, i do čistírny

myska

2 thoughts on “Tuto sobotu bude zpřístupněna věž svatého Mikuláše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolák je oficiální webový server města Humpolec :D

Pá Čvn 5 , 2009
V pondělí byl pro veřejné užívání spuštěn nový internetový vyhledávač společnosti Microsoft – Bing. Poté co Microsoftu zkrachoval jejich minulý pokus LiveSearch, Microsoft ukončil jeho činnost a přišel s tímto novým projektem. Microsoft ho posílá do boje proti Googlu, který v současnosti na poli vyhledávačů kraluje. Nutno poznamenat, že tvůrci […]

You May Like

Témata