Plánované parkoviště v Lužické ulici nebude

9

Představitelé humpolecké společnosti Interexpres servis, kteří se potýkali se stížnostmi humpoleckých občanů na nadměrný provoz kamiónů v oblasti Panského vrchu, stojí znovu před stejným problémem. Záměr přestěhování odstavné plochy z Panského vrchu do Lužické ulice zamítl humpolecký stavební úřad.

Stavení úřad v Humpolci postupoval podle znění vyhlášky, která praví, že odstavné a parkovací plochy se umisťují mimo obytnou plochu. Stěhování odstavné plochy z humpoleckého Panského vrchu do Lužické ulice se tak konat nebude.


 


Záměr nepodpořila ani Okresní hygienická správa, která jej označila za nevyhovující. Postupovala  podle zákona o ochraně veřejného zdraví. Předpisy stanovují, že čerpací stanice stejně jako parkovací plochy se nesmí stavět v obydleném území. Zpracovaná hluková studie navíc řešila ruch na parkovišti pro osm kamionů, nepočítala s dalšími průjezdy pouze kvůli čerpání nafty, jako je tomu nyní na Panském vrchu.


 


Obyvatelé žijící v Lužické ulici přivítali stanovisko stavebního úřadu s povděkem. Interexpres servisu ale stále zůstává ten samý problém, jak vyřešit svízelnou situaci na Panském vrchu. (Humpolák informoval zde http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3863 ).


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník)

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci - iDnes.cz: V Humpolci rezignovala starostka Štěrbová, stála i u zrodu Kraje Vysočina

myska

9 thoughts on “Plánované parkoviště v Lužické ulici nebude

  1. v Lužické je průmyslová zóna, tam by to nevadilo, takto je to prohra pro občany z Pančáku a Lnářské a vlastně všech občanů města a vedení radnice !

   1. Lnářská ulice se stala díky skladišti Servant a Interexpresu neúnosnou zátěží pro město.Kamiony přímo v centru.Ještě,že není kalamita sněhu jinak by se tam nedalo projet.Nikdo nepočítal,že tam po Suknu bude tahle ostuda.A město v čele s pravicovými politiky včas nepodchytilo tuto skutečnost a nesnažilo se mít nějakou vizi o dalším využití zkrachovalých areálů….

     1. městu nepatřil,ale radnice mohla vyjádřit názor nebo nějaké omezení ohledně dalšího využití…

     2. výborně pane kolego, na základě jakého zákona nebo vyhlášky mohla radnice omezit soukromý subjekt v jeho podnikání ?

   2. nástrojů na „buzeraci“ a „omezení podnikání“ je dostatek. Bohužel jsou využívány značně podivně, až selektivně. V případě areálu ve Lnářské (od kterého bydlím 50m) by stačilo důsledně postihovat stání a zastavování na chodníku, případně zastavení tak, že sotva zbydou povinné 3m šíře na průjezd, dále je pokud vím zakázáno stání na hrázi rybníka …. etc.

     1. nooo, asi 2x jsem jel okolo zátahu.

      to ale bylo extrémní provedení – kamiony stály ráno tak, že nešlo od autobusáku projít po chodníku, z druhé strany taky, takže se mezi nimi na silnici utvořila směska chodců a aut v obou směrech …. jinak je tam člověk nepotká – a tak by to bylo snadné. škoda, že zrušili PSVB 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Masopust v Humpolci

Čt Led 31 , 2008
Humpolecký masopust se bude konat v úterý 5.2.08 od 13:00 hodin. Průvod masek zajišťuje Zemědělská akademie Humpolec. Čtěte dále:   V SeniorCentrech SeneCura rozdávají radost i dobrovolníci, bylo by jich potřeba ale mnohem víc

You May Like

Témata