Koupaliště Žabák nemá provozovatele

20

Společnost Zimní stadion se rozhodla vzdát humpolecké letní plovárny. Tento krok odůvodnila vysokou ztrátou z nevydařené letošní sezony.

I když náklady provozu byly stlačeny za nejnižší možnou hranici, výdaje převýšily příjmy o 195 tisíc korun. Humpolečtí zastupitelé vyšli firmě vstříc a minulou středu na svém zasedání odsouhlasili přispět provozovateli koupaliště na úhradu ztráty 150 tisíc korun s tím, že zbývající částku 45.000 Kč musí společnost uhradit ze svých zdrojů. I přes tento vstřícný krok obdrželo Město Humpolec zcela nečekaně výpověď provozovatelské smlouvy. Zástupce firmy Jiří Hynek oznámil, že společnost  se nadále hodlá věnovat především zimnímu stadionu, kde chce rozšířit provoz i na letní sezonu.


Problémem koupaliště Žabák by se dnes měli zabývat humpolečtí radní. Tím, že koupaliště ztratilo svého provozovatele, by se totiž nemusely příští letní sezonu otevřít jeho brány.


(Zdroj: Pelhřimovský deník)

Čtěte dále:   Barevní papoušci přiletěli za klienty SeneCura SeniorCentra Humpolec

myska

20 thoughts on “Koupaliště Žabák nemá provozovatele

 1. Zdá se, že provozovatel pařezáče v Plačkově je v zisku.
  Nový provozovatel by tam měl jít na školení.
  Pár viditelných rozdílů
  občerstvení
  vstupné

  1. Pokud vím, tak Pařezáč je rybník a pokud si představujete pod pojmem „provozovatel Pařezáče“ nájemce bufetu, pak mícháte hrušky a jabka. Onen nemá starosti o kvalitu vody, spotřebu energií, údržbu areálu,srážkovou vodu,atd., což stojí kolem 600 tisíc korun ročně (podle materiálu na zastupitelstvu). Tyto peníze asi musíte mít nebo vydělat, aby se vůbec dal areál otevřít. Vzhledem k počasí v posledních letech – nevím nevím.

    1. Ano, samozřejmě byl. Rozdíl je v tom, že v případě zisku si Hynek nestěžuje a městu nedá nic, jen bere. Nastane-li ztráta, rychle běží pro příspěvek. Doporučuji mu, aby se podíval na položky výsledovky a nastudoval její položky, zejm. výsledek hospodaření minulých let.

   1. Pokud vím já, tak kvalitu vody (tedy výměnu, čištění) a spotřebu energií platí město Humpolec – tedy žádný náklad pro provozovatele.

    1. Jestli si myslíte, že spotřebu energií platí město, jste na velkém omylu. Vše je v režii provozovatele. Město pouze přispělo na uhrazení celkové ztráty.

     1. Myslíte si, že je férové přispívat soukromé firmě ke krytí ztráty?

     2. Vážený město POUZE přispělo? že se nestydíte,měl byste městu poděkovat.Taková arogance …. to je nehoráznost ,pane Brzoň a ostatní na úřadě Zakročte to si nenechte líbit,podniká vy mu dáte a je to pouze PŘÍSPĚVEK.Já bych tě hnal ty lumpe….

 2. Osobně jezdím do Jihlavy. Výkon cena/kvalita je tam lepší.
  Mám malé děti a tam dostanu slevu. V Humpolci už ne.
  Pokud vyrazím na celý den tak se to v té Jihlavě vyplatí.

 3. Vidíte, milí podnikatelé, měli byste se poučit, jak se dělá business. Hynek jeden rok neprofituje, město mu nepřispěje, to co chce, a on smlouvu vypoví. Výsměch všem! Nedal bych mu z rozpočtu města – z našich daní – ani korunu. Rádi dotujete soukromé subjekty?

   1. Doufám, že po příštích volbách už nebude mít nynější vedení města příležitost k takovým „přihrávkám“! L.K.

   2. Doufám, že po příštích volbách nebude mít nynější vedení města příležitost k takovým „přihrávkám“. L.K.

    1. To by musely do lokální politiky vstoupit nové tváře, jinak se pouze na vrcholných pozicích prostřídají jednotlivci a prohodí vládnoucí strany.

  1. A není snad v okolí Humpy dost rybníků ??? A pro náročnější v okolí ČR dost moří ??? A v zámoří ???

 4. Proč město nepodmíní (zřejmě) ziskový pronájem zimního stadionu současným pronájmem koupaliště? Je vtipné vidět, že investice za mnoho milionů prodělává navrch 200 tis. ročně! A to by ti inteligenti ještě rádi vybudovali krytý bazén.
  L.K.

  1. U podobných sportovišť se často se ziskem nepočítá, jde o veřejný statek s částečnou participací spotřebitelů.

   1. No, a je po humbuku. Pan Hynek výpověď stáhl a vše je zase v pořádku. Vedení města si oddychlo, vlk se nažral a koza zůstala celá.

    1. Asi pochytil některé ministerské „móresy“, nebo mu město doplatilo i zbytek. Měl skončit, občané budou muset doplácet na jeho neschopnost i nadále.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kam v Humpolci na Silvestra?

Čt Lis 27 , 2008
Pokud ještě nejste rozhodnuti, jakým způsobem se rozloučíte s letošním rokem, nabízíme vám dvě možné alternativy. Čtěte dále:   Humpolecké trhy

You May Like

Témata