Střípky z Humpolce

7

Neznámý pachatel dnes ráno krátce po jedné hodině vnikl na pozemek technických plynů a propanbutanu v Humpolci. Otvorem mezi stěnou a střechou vnikl do skladu, kde nic neodcizil. Následně otevřel vrata a rampu, kamenem rozbil skleněnou výplň okna do přilehlé kanceláře. Kancelář prohledal a odcizil klíče od vozidla VW, karavanu a mobilní buňky. Dále odcizil drobné mince. Pachatel způsobil škodu poškozením zařízení ve výši nejméně 2 tisíce korun, odcizením klíčů a drobných mincí ve výši 5.300 Kč.

Odměna až do výše jednoho měsíčního platu zahřála představitele humpoleckých příspěvkových organizací. Humpolečtí radní odsouhlasili mimořádnou roční prémii za vzorné plnění úkolů a za úspěšné výsledky hospodaření. Peníze náleží ředitelům všech městem zřizovaných škol, zástupcům léčebny tuberkulózy, zdravotních služeb města a ředitelce kulturního a informačního střediska.


Dobročinnost humpoleckých občanů překonala loňské hranice. Tři garáže přeplněné šatstvem, lůžkovinami a dalším materiálem – tak vypadal výsledek dobročinné sbírky, kterou i letos uspořádali pracovníci broumovské diakonie ve dvoře humpolecké radnice. Věci po nezbytném roztřídění na diakonii zamíří k potřebným lidem v Čechách i v zahraničí.


Mnohé návštěvníky humpoleckého koupaliště Žabák nepotěší změna, kterou je vyšší cena vstupného. Díky rostoucím cenám energií, nákladům na údržbu, ale i změně DPH  se celodenní vstupenka pro dospělého vyšplhala na sedmdesát korun. Děti zaplatí o dvacet korun méně. Zhruba od poloviny měsíce června má Žabák připravenu příznivější změnu. Na internetových stránkách http://www.zabak.estranky.cz/ se zájemci budou moci podívat na 360o virtuální prohlídku koupaliště. Všechny atrakce, dětský koutek a bazény se tak předvedou v 3D zobrazení. 


(Teplota vody dne 3.6.2008 v 9.00 hod. : 23 st.C)


 


Pozici české autokrosové jedničky potvrdil tuto neděli v Humpolci mladoboleslavský jezdec Petr Bartoš. Úřadující český i evropský šampión ovládl třetí podnik mezinárodního mistrovství České republiky v autokrosu v královské divizi III do 4000 ccm. Vítězstvím v Humpolci si upevnil vedení v průběžném pořadí šestidílného seriálu a má náskok dvanácti bodů na druhého Jakuba Smrže.

Čtěte dále:   Béčko Velkého Meziříčí na Humpolec nestačilo

Výsledky mezinárodní mistrovství ČR v autokrosu v Humpolci 31. 5. – 1. 6. 2008 :


Divize III do 4000 ccm
1. P. Bartoš, 2. Smrž, 3. Štětina


Divize III do 1600 ccm:
1. Nosálek, 2. Vlasatý, 3. Brandstetter


Divize I:
1. J. Bartoš, 2. Horáček, 3. Hovorka


Divize junior buggy:
1. Kupec, 2. Sekanina, 3. Zeman


Český šampionát bude pokračovat 14. a 15. června v Dolním Bousově.


(Zdroj: regionální tisk)

myska

7 thoughts on “Střípky z Humpolce

    1. Pro autora článku jen taková drobná výtka. „Díky rostoucím cenám energií, nákladům na údržbu, ale i změně DPH se celodenní vstupenka pro dospělého vyšplhala na sedmdesát korun.“ Nevím, zdali je v tomto případě vhodné používat slova díků. Pokud to tak osobně cítíte, pak je to samozřejmě v naprostém pořádku. Většina lidí by ale pravděpodobně ocenila slovo „kvůli“ nebo nějakého jeho synonymum. 🙂

  1. Musím sem napsat jedno varování před jistými třemi santusáky, kteří denně přichází do Humpolce směrem od Kališť (bydlí v domku mezi Kalištěmi a Rápoticemi, zřejmě nelegálně). Vidět jsou často, jak posedávají na lavičkách v parčíku u Billy a lemtají pivo. Jinak se flinkají po městě a rekognoskují terén. Pokud je zahlédnete v blízkosti vašeho objektu, buďte obezřetní, a to i za bílého dne. Zajímá je vše, co lze zpeněžit ve sběrně, odváží-li se i něčeho dalšího, to nemohu potvrdit. Poznávací znamení – jsou hubení jak lunt (dokáží se protáhnout i velmi úzkým okýnkem).

    1. Náhodou jsou v celku organizovaní. Je velmi fascinující spolupráce s jakou revidují popelnice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Fitness Karamba

St Čvn 4 , 2008
Už jste navštívili nové internetové stránky Fitness Karamba? Čtěte dále:   Veřejná prezentace stoupacího pruhu Humpolec-Rozkoš, doplněno

You May Like

Témata