Humpolecké Velikonoce 2024

Na Bílou sobotu se tradičně pletly pomlázky a barvila vajíčka. Obojí, ale i mnoho dalšího včetně zdobení voňavých perníčků si budete moct vyzkoušet v sobotu 30/3 od 13:00 do 17:00 během Humpoleckých Velikonoc.

Ve 13:00 zahájí vystoupení folklorního souboru Bajdyš a dětského souboru Bajdyšek velikonoční jarmark před Mikádem, kde vás až do 17:00 čekají jak rukodělné výrobky a velikonoční dekorace, tak i bohatá nabídka občerstvení.

Ve 13:30 začnou v klubu Mikáda knihovní velikonoční hrátky s koťátky v režii Knihovny Jiřiny Zábranové – Zdeněk Augusta přečte pohádku o kocourovi s neobvyklým jménem pan Baf a dál čeká posluchače luštění hlavolamů a tvoření s velikonoční tematikou. Chybět nebudou ani jarní tipy na čtení pro malé i velké.

Ve 14:30 si před Mikádem užijeme vystoupení pěveckého sboru Křišťálek ze ZŠ Hradská.

V 15:00 si nenechte s dětmi ujít činoherní pohádku Divadélka KOS s názvem Jak skřítek málem zaspal jaro. Hraje se na divadelní scéně kina a vstup je zdarma.

V 16:00 se před Mikádem potěšíme dalšími horáckými tanci v podání souborů Bajdyš a Bajdyšek z Třebíče.

V 16:30 vyhlásíme vítěze soutěže o NEJ velikonočního beránka. Zapojit se do soutěže můžete snadno – stačí ve čtvrtek 28/3 (8:00-12:00, 13:00-17:00) nebo v sobotu 30/3 (9:00-12:00) donést do infocentra vlastnoručně upečeného beránka. Všechny beránky během Humpoleckých Velikonoc vystavíme (bez uvedení jména autora, ať je to fér) a návštěvníci bez rozdílu věku budou až do 16.00 moct hlasovat o toho nejkrásnějšího. Udělíme jak cenu veřejnosti, tak i cenu poroty! Na vítěze čekají samé parádní ceny, tak se neváhejte zapojit.

Od 13:00 do 17:00 se můžete s dětmi pustit do oblíbené velikonoční bojovky – herní kartu si vyzvednete na infocentru od 13:00 a když vyluštíte tajenku, v Nápravníkově stavení vás čeká sladká odměna. Na trasu doporučujeme vyrazit od infocentra nejpozději v 16.00, ať nemusíte utíkat s jazykem na vestě!

Čtěte dále:   Zahájení Humpoleckých Vánoc

V Mikádu vás čeká od 13:00 do 17:00 výstava Muzea dr. A. Hrdličky o velikonočních zvycích, dětský koutek s aktivitami pro nejmenší už od 2 let, velikonoční tvůrčí dílny (zdobení perníčků, pletení pomlázek, barvení vajíček aj.) a také ochutnávka tradičních velikonočních dobrot, kterou připraví Střední škola informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec, s.r.o. Těšte se na hlavičku, mazanec nebo třeba jidáše.

Na Zichpili se budou konat Pohádkové Velikonoce – výstava v tolerančním kostelíku, pletení z proutí v Nápravníkově stavení a tvoření s pohádkovým příběhem v židovské synagoze. Od 13:00 do 17:00 můžete také absolvovat komentované prohlídky památek (Nápravníkovo stavení, kostel sv. Jana Nepomuckého, židovská synagoga), se kterými vás seznámí studenti Střední školy informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec, s.r.o.

Infocentrum bude v sobotu 30/3 při příležitosti Humpoleckých Velikonoc otevřené od 9:00 do 16:00 – v tomto čase budete moct navštívit i HLINÍKárium.

Těšíme se na Vás!

Městské kulturní a informační středisko v Humpolci

FB – Humpolecké Velikonoce 2024

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zlíňaci testují – nové burgery Přemka Forejta v McDonald's

Čt Bře 28 , 2024
Kdysi, když McDonalds přišel do České republiky, tak jsem tento podnik miloval. Ty doby jsou ale dávno pryč. Když opomenu jejich snídaně, tak v McDonald’s vlastně vůbec nejím. Za jediný jejich poživatelný burger vlastně považuji BigMac, ale ani ten mi už řadu let nechutná. Teď se ale v rámci jejich […]

You May Like

Témata