Humpolec bude mít ještě letos kompostárnu

V nejbližších dnech by mělo dojít k zahájení stavby nové kompostárny se sběrným dvorem. Stavba bude započata hned, jak to povětrnostní podmínky dovolí, do konce měsíce října letošního roku by pak měla být kompostárna za 62 milionů korun dokončena. Ročně zpracuje až 4 700 tun nejen zeleného odpadu, ale také čistírenských kalů.

Kompostárna je zatím v plánech umístěna v místech sousedících se stávajícím překladištěm v lokalitě „Brunka“. Aby mohla stavět v této lokalitě, musela radnice vykoupit pozemky a provést změnu územního plánu. Sběrný dvůr ve stejné lokalitě bude tvořit 380 metrů čtverečních zastřešené plochy. Na ní bude umístěno osm kontejnerů o objemu třiadvacet kubických metrů pro vytříděný odpad.


Projekt humpolecké kompostárny se sběrným dvorem vyjde celkem na 62 milionů korun. Humpolec se na investici bude podílet desetiprocentní sumou, devadesát procent pokryjí evropské i národní dotace.


(Zdroj: MF Dnes)

myska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Výlov Dusiláku a osazení Hadiny

Pá Bře 5 , 2010
V nejbližších dnech by mělo dojít k zahájení stavby nové kompostárny se sběrným dvorem. Stavba bude započata hned, jak to povětrnostní podmínky dovolí, do konce měsíce října letošního roku by pak měla být kompostárna za 62 milionů korun dokončena. Ročně zpracuje až 4 700 tun nejen zeleného odpadu, ale také […]

Témata