Humpolec počítá v příštích letech s velkými investicemi, i do čistírny

Investice Humpolce na Pelhřimovsku v příštích letech porostou. Mezi nejnákladnější záměry bude patřit rekonstrukce čistírny odpadních vod. Podle starosty Petra Machka (HumpolecGo!) bude město, jehož rozpočet pro letošní rok je s výdaji asi 590 milionů korun, potřebovat i nový úvěr. Původní stomilionový letos dočerpá. Celkově chce letos jedenáctitisícové město investovat přes 225 milionů korun.

Vedle čistírny odpadních vod bude Humpolec v následujících dvou let opravovat sportovní halu, chystá i investice do škol. „Nový úvěr bude výrazně vyšší, protože jen u čistírny odpadních vod se předpokládá výše investice 300 milionů korun, takže nás čeká úvěr v rámci 250 milionů korun. Humpolec nikdy nic podobného v historii neměl, ale je to způsobené tím, že se nám teď nashromáždily dost zásadní investice. A to ještě nemluvím o rekonstrukci Spolkového domu, se kterým počítáme až v roce 2029 nebo 2030, protože dřív si to zkrátka nebudeme moci dovolit,“ řekl Machek.

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Uzavírka v Humpolci: Objížďka pro náklaďáky je 50 kilometrů dlouhá

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Svoz velkoobjemového odpadu

Út Bře 12 , 2024
Dnešním dnem začínají mimořádné svozové dny velkoobjemového odpadu. Podívejte se na rozpis svozových dnů ve vaší lokalitě. Čtěte dále:   Plánovaný obchvat Humpolce čeká revize kvůli územnímu plánu
Dostali popelnice až k domu. A najednou je komunálního odpadu méně

You May Like

Témata