Loupežné přepadení v Humpolci na BČS

Pachatel byl dopaden během několika desítek minut.

Humpolec – V pondělí 18. července krátce před 23,00 hodinou bylo na linku 158 oznámeno, že na BČS v Humpolci došlo k loupežnému přepadení obsluhy. Čerpací stanice byla v té době otevřena pro veřejnost.
K prodejnímu pultu přistoupil nemaskovaný muž a položil před obsluhu zmačkaný papírový sáček, na kterém byl nápis "prachy sem". Obsluha zprvu odmítla muži vydat hotovost, proto jí pachatel pohrozil, že má u sebe nůž, který se nebojí použít. Nůž měl uložený podél těla u pravého boku a obsluze jej skutečně ukázal. Obsluha poté muži vydala z pokladny částku přes 30.000 korun. Muž následně  z benziny odešel.     Policisté ihned začali po pachateli pátrat. Za pomoci svědků, kteří v té době byli na čerpací stanici, se podařilo pachatele během necelých dvaceti minut dopadnout. Při zadržení policisté zjistili dechovou zkouškou, že muž je pod vlivem alkoholu. V dechu měl 2,83 promile alkoholu. Proto byl převezen do Protialkoholní záchytné stanice do Jihlavy.

     Druhý den po vystřízlivění byl 22letý mladík z Humpolecka obviněn ze spáchání zločinu loupeže. Pachatel se k činu plně doznal. Jako motiv uvedl, že chtěl získat peníze pro svoji babičku, která se nachází ve špatné sociální situaci. Mladík v minulosti nebyl stíhán. 
Trestní stíhání je vedeno na svobodě. Muži hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

Petr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Dny evropského dědictví 2011 - ZICHPIL - záchrana č.p. 338

So Čvc 23 , 2011
Pachatel byl dopaden během několika desítek minut. Humpolec – V pondělí 18. července krátce před 23,00 hodinou bylo na linku 158 oznámeno, že na BČS v Humpolci došlo k loupežnému přepadení obsluhy. Čerpací stanice byla v té době otevřena pro veřejnost. K prodejnímu pultu přistoupil nemaskovaný muž a položil před obsluhu […]

Témata