Dopravní studie centra města

11

Na základě podnětů ze zastupitelstva města zadalo město Humpolec zpracování studie, která by posoudila řešení dopravy, parkování i povrchů komunikací v centru našeho města.

Cílem bylo vytvoření návrhu koncepce, která bude
podkladem pro další postup při opravách a rekonstrukcích komunikací.
Dopravní studii centra města zpracoval Doc. Ing. Jan Pavlíček z VUT
Brno.

Obsahuje řadu velmi zajímavých nápadů, kterými se bude podrobně zabývat též Komise pro rozvoj města.

Vypracovanou dopravní studii si můžete stáhnout a prostudovat zde:  Dopravní studie ke stažení [DOC, 25 MB]

Váš názor ke studii nám můžete sdělit v komentářích zde pod článkem. Váš názor radnici můžete vložit zde!

Axl

11 thoughts on “Dopravní studie centra města

 1. Taková studie ,jako byla použita u kongrasového centra ,tak to jsou vyhozené peníze daň.poplatníků. MěKS má zájem aby obyvatele města navštěvovali v hojném počtu
  kino a divadelní scénu ale kde se má zaparkovat ? Radši jedou do vědších měst ,kde jsou v blízkosti velká nebo podzemní parkoviště ,kde se pohodlně parkuje.

  Pavel

  1. No, jestli jezdíte do kina nebo divadla podle toho jaké má velké parkoviště …. tak to jste teda docela s prominutím řízek. 🙂 Ale je to Vaše volba. Já do kina raději klidně dojdu pěšky, myslím si že ten Humpolec zase tak velký není a je to příjemná procházka, a raději slyším kvalitní zvuk a nechroupá mi nikdo přitom za uchem popcorn a hlasitě neusrkává colu, jako je tomu právě v těch kinech, kde jsou velká nebo podzemní parkoviště. Ale každý si může jít kam chce. 🙂

   1. Trochu komediální mi připadá fakt,že dva jistí pánové bránili rok výstavbě nové lékárny u Lidlu s poukazem na to,že dojde k zmenšení parkovací plochy.Když nyní došlo k úpravě před tzv.kongresovým centrem tak tito pánové mlčí,přitom úbytek parkovací plochy byl zde daleko razantnější.

    Ovšem chápu,že aut i díky postupné likvidaci dopravní obslužnosti v ČR přibývá a přibývat bude, Humpolci se toto nevyhne.Takže problém parkování se jednou bude muset řešit razatně i u nás.Volič Filip K.

  2. Otři se moučným pytlem, za kultůrou nechodí lidé jenom z města, kteří vyběhnou z paneláku v trepkách ale i lidé z vesnice .Joudo !!!

   1. To chápu. Ale nechápu proč by si museli vozit pr*el až před dveře kina a nezaparkovat třeba před poštou, kde je v době promítání humpoleckého kina spousty místa a udělat těch pár kroků. A ani nemusejí jít v těch trepkách.

    1. Tak nevím kdy jste byl naposledy za kulturou,ale naposledy nedávno kdy tady bylo divadlo s Bárou Hrzánovou ,tak se parkovalo až ve Lnářské mezi paneláky a lidé z paneláku tam dělali dusno !!!

 2. Studie je jistě zajímavá,ale aby se na dlouhá léta dopředu dobře rozhodlo ve shodě s potřebou řešit dopravu v centru města a zároveň se respektovaly názory občanů,to vyžaduje poněkud hlubší materii.Jednak by mělo být takovýchto studií povícero,myslím tak tři,pak proč nevyužít již existující plány na přestavbu ulic Žižkova a Na Stupníku/někdy z roku 1990/a nakonec věc řešit i ve shodě s vlastníky přilehlých nemovitostí a pozemků.A to není jen město !
  V uvedené studii chybí např.řešení ulice Rašínovy,placená parkoviště,cyklostezky,nákres řešení Žižkovy včetně zamezení její průjezdnosti z Horního náměstí a pod.
  Moc dobře je řešen kruhák Hálkova-Masarykova a ulice Příčná.
  Naopak vůbec se mě nelíbí jednosměrka Školní,úplné odstranění dopravy před kinem a hlavně další redukce kostek na ulicích.To je totální hloupost,když město má na skladě kostek habaděj.Co by za to jiná města dala,možná že někdo uvažuje již o prodeji ???Snad bude k tomuto tématu ve městě širší diskuze !

 3. Možná by nebylo špatné zmínit, že město zadalo i dvě studie na úpravu ulice Školní-Husova. Když už se veřejnost žádá o názor na celkovou dopravní studii, přijde mi logické, že by měly být představeny i tyto návrhy.

  frrrr

  1. Logické ano,ale upravovat se bude dle této studie,tak nač dělat kolem toho takový rozruch.Na úřadě už mají dávno jasno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Z deníku humpolecké policie

St Pro 21 , 2011
Na základě podnětů ze zastupitelstva města zadalo město Humpolec zpracování studie, která by posoudila řešení dopravy, parkování i povrchů komunikací v centru našeho města. Cílem bylo vytvoření návrhu koncepce, která bude podkladem pro další postup při opravách a rekonstrukcích komunikací. Dopravní studii centra města zpracoval Doc. Ing. Jan Pavlíček z […]

Témata