Dopravní studie centra města

11

Na základě podnětů ze zastupitelstva města zadalo město Humpolec zpracování studie, která by posoudila řešení dopravy, parkování i povrchů komunikací v centru našeho města.

Cílem bylo vytvoření návrhu koncepce, která bude
podkladem pro další postup při opravách a rekonstrukcích komunikací.
Dopravní studii centra města zpracoval Doc. Ing. Jan Pavlíček z VUT
Brno.

Obsahuje řadu velmi zajímavých nápadů, kterými se bude podrobně zabývat též Komise pro rozvoj města.

Vypracovanou dopravní studii si můžete stáhnout a prostudovat zde:  Dopravní studie ke stažení [DOC, 25 MB]

Váš názor ke studii nám můžete sdělit v komentářích zde pod článkem. Váš názor radnici můžete vložit zde!

Čtěte dále:   Oznámení o přerušení dodávek elektrické energie

Axl

11 thoughts on “Dopravní studie centra města

 1. Taková studie ,jako byla použita u kongrasového centra ,tak to jsou vyhozené peníze daň.poplatníků. MěKS má zájem aby obyvatele města navštěvovali v hojném počtu
  kino a divadelní scénu ale kde se má zaparkovat ? Radši jedou do vědších měst ,kde jsou v blízkosti velká nebo podzemní parkoviště ,kde se pohodlně parkuje.

  Pavel

  1. No, jestli jezdíte do kina nebo divadla podle toho jaké má velké parkoviště …. tak to jste teda docela s prominutím řízek. 🙂 Ale je to Vaše volba. Já do kina raději klidně dojdu pěšky, myslím si že ten Humpolec zase tak velký není a je to příjemná procházka, a raději slyším kvalitní zvuk a nechroupá mi nikdo přitom za uchem popcorn a hlasitě neusrkává colu, jako je tomu právě v těch kinech, kde jsou velká nebo podzemní parkoviště. Ale každý si může jít kam chce. 🙂

   1. Trochu komediální mi připadá fakt,že dva jistí pánové bránili rok výstavbě nové lékárny u Lidlu s poukazem na to,že dojde k zmenšení parkovací plochy.Když nyní došlo k úpravě před tzv.kongresovým centrem tak tito pánové mlčí,přitom úbytek parkovací plochy byl zde daleko razantnější.

    Ovšem chápu,že aut i díky postupné likvidaci dopravní obslužnosti v ČR přibývá a přibývat bude, Humpolci se toto nevyhne.Takže problém parkování se jednou bude muset řešit razatně i u nás.Volič Filip K.

  2. Otři se moučným pytlem, za kultůrou nechodí lidé jenom z města, kteří vyběhnou z paneláku v trepkách ale i lidé z vesnice .Joudo !!!

   1. To chápu. Ale nechápu proč by si museli vozit pr*el až před dveře kina a nezaparkovat třeba před poštou, kde je v době promítání humpoleckého kina spousty místa a udělat těch pár kroků. A ani nemusejí jít v těch trepkách.

    1. Tak nevím kdy jste byl naposledy za kulturou,ale naposledy nedávno kdy tady bylo divadlo s Bárou Hrzánovou ,tak se parkovalo až ve Lnářské mezi paneláky a lidé z paneláku tam dělali dusno !!!

 2. Studie je jistě zajímavá,ale aby se na dlouhá léta dopředu dobře rozhodlo ve shodě s potřebou řešit dopravu v centru města a zároveň se respektovaly názory občanů,to vyžaduje poněkud hlubší materii.Jednak by mělo být takovýchto studií povícero,myslím tak tři,pak proč nevyužít již existující plány na přestavbu ulic Žižkova a Na Stupníku/někdy z roku 1990/a nakonec věc řešit i ve shodě s vlastníky přilehlých nemovitostí a pozemků.A to není jen město !
  V uvedené studii chybí např.řešení ulice Rašínovy,placená parkoviště,cyklostezky,nákres řešení Žižkovy včetně zamezení její průjezdnosti z Horního náměstí a pod.
  Moc dobře je řešen kruhák Hálkova-Masarykova a ulice Příčná.
  Naopak vůbec se mě nelíbí jednosměrka Školní,úplné odstranění dopravy před kinem a hlavně další redukce kostek na ulicích.To je totální hloupost,když město má na skladě kostek habaděj.Co by za to jiná města dala,možná že někdo uvažuje již o prodeji ???Snad bude k tomuto tématu ve městě širší diskuze !

 3. Možná by nebylo špatné zmínit, že město zadalo i dvě studie na úpravu ulice Školní-Husova. Když už se veřejnost žádá o názor na celkovou dopravní studii, přijde mi logické, že by měly být představeny i tyto návrhy.

  frrrr

  1. Logické ano,ale upravovat se bude dle této studie,tak nač dělat kolem toho takový rozruch.Na úřadě už mají dávno jasno.

    1. Trochu nechápu,opravdu se uvažuje o zrušení jednosměrky v Školní ulici?
     Koho taková konina napadla?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z deníku humpolecké policie

St Pro 21 , 2011
Před Vánoci se na humpolecku krade a bourá. Jako tradičně po celý rok. Čtěte dále:   COOP otevřel svou první automatizovanou prodejnu v Humpolci

You May Like

Témata