Potřebujeme další discont?

  Je dobré mít v místě bydliště solidní prodejnu potravin. Uvítal jsem otevření Billy, a to ze dvou důvodů. Většinou kompletní nákup potravin a zachování kupní síly v Humpolci. Další market Lidl chápu ze strany města jako spíše investici než praktickou věc, avšak argumenty, jako zpomalení dopravy na Okružní (existují zbržďovací retardéry), či pohodlnější nákupy pro občany bidlící v Cípku (pár minut pěšky je Růže) nepřijímám. Zaplácnout kus zeleného velkým barákem a parkovištěm z těchto důvodů, se mi zdá být příliš ukvapené. Jsem přesvědčen, že se jedná hlavně o přetahování zákazníku, než o vlastní potřebu mít ve městě další stavbu. Ve smyslu stále větší konzumizace naší společnosti je to jev přirozený. Čím dál více lidí ve velkých městech jezdí na nedělní výlety místo do klidu přírody do obrovských betonových obchodních center s klimatizací, což je obludné. Ale když už je to tak nutné, mám návrh: co barák, to market, aby to náhodou neměl někdo daleko.
Karel Kratochvíl jr.

Karel Kratochvíl

6 thoughts on “Potřebujeme další discont?

 1. No, já bych řek, že to vidíš moc černě. Pokud si někdo troufá otevřít v Humpolci další nákupní středisko, tak je to podle mého čistě jeho problém. Jestli je tu dostatečně silná kupní síla, tak se proti tomu nedá myslím nic namítat. Těžko někomu bránit v jeho podnikatelském záměru. To je skoro to samé, jako kdyby jsme třeba zakázali otevírat další knihkupectví.

  Nevím, jestli má někdo lepší plán pro využití pozemku, o kterém je řeč, ale řekl bych, že městu se peníze určitě hodí. Poslední dobou se tu mluvilo o tom, že Humpolec v současnosti začíná vypadat docela k světu. Na to prostě peníze potřeba jsou, a jestliže se nám nabízejí, nechápu, proč je nepřijmout.

  Budeme-li si naivně namlouvat, že tu již nic nového nepotřebujeme, pak jsme na nejlepší cestě utvořit z našeho města novodobý skanzen.
  Vzhledem k tomu, že každá novinka je vždy předem diskutována z mnoha stran, a že většinou až vlastní provoz ukáže, jestli obavy nebo očekávání byly oprávněné, tak bych uvažoval asi tím směrem, že by se město mělo rozhodnout dle okamžitého přínosu tohoto projektu, a ne na základě nějakých hypotetických úvah.

  Pokud se nový supermarket udrží, tak to bude vyjadřovat jenom to, že tu prostě své místo má.

  Bláhové řeči o kvalitně a méně kvalitně strávených víkendech nikam nevedou. Každý se přece může rozhodnout sám. A moralizovat dnešní společnost zakazováním nějakých prodejen????????

  Podle mne je další investice velké firmy v našem městě jasným ukazatelem, že se u nás o své peníze nebojí, a to je určitě pro budoucnost Humpolce to nejpříjemnější zjištění. Myslím že už to by mohlo pár skeptiků přesvědčit.

  Zíťan.

  1. Pomalu to bude vypadat , že lezu Zíťanovi do zadku , ale musím s ním i tentokrát souhlasit .
   Opravdu nejde regulovat to jestli někdo může nebo nemůže ve městě podnikat . Pokud je to v souladu se zájmy obyvatel , územním plánem , hygienickými předpisy a zdravým rozumem – tak až je tu třeba Hypernova . Na městském úřadu (nebo spíše stavebním) je pak to , aby dohlédl na výše zmíněné principy a dokázal je uhájit . Pokud si vzpomenete na dřívější prostor kde dnes stojí Billa , tak jen asi málokdo bude nostalgicky vzpomínat na ty ruiny které nové výstavbě ustoupily . Na druhou stranu by se nemělo opakovat to , co nám naši soudruzi v čele s „Mužem na radnici“ postavili do středu města .
   Takové poškození prostoru bych rozhodně nevítal…

   Jo a Zíťane , co děláš večer ?… 🙂

  2. Nazdar Zíťane, rozhodně nechci nic regulovat. Jsem poslední, kdo by chtěl takto něco zakazovat. Na to mě znáš dost dobře. Trh je nejlepší regulátor a konkurence je zdravá i pro markety. Nemyslím si, že by to Humpolec neunesl. Mě spíše jde o celkový trend a hlavně se mi nezdály ty argumenty o snížení rychlosti na Okružní.
   Karel Kratochvíl jr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Schůze Rady města

Čt Čvc 17 , 2003
Usnesení z 10. schůze Rady města Humpolec ze dne 25. 6. 2003

You May Like

Témata