Lovci kožešin na Humpolecku

Dokážete přežít v divočině? Umíte ulovit bizona, či zkrotit divokého koně? Pokud si chcete ověřit takovéto dovednosti, vydejte se do westernového městečka STONETOWN u Kamenice. O tomto víkendu se zde pořádá již třetí ročník soutěže o nejlepšího lovce kožešin.

Akce s názvem „Lovci kožešin“ je orientována do let 1860 – 1890. Jedná se vlastně o spojení orientačního běhu se střelbou a mnoha dalšími dovednostmi, které museli ovládat muži Divokého západu. Úkolem soutěžícího, kterým mohou být muži i ženy od 15 let, je nalovit co nejpřesnější střelbou co nejvíce druhů zvěře, která se nachází na určitých místech. Lovec se na jednotlivá staveniště dostane pěšky nebo na sněžnicích, a to podle mapy, v níž nejsou vyznačeny žádné výdobytky moderní společnosti (např.silnice a železnice), takže hráči se podle moderní technologie nebudou moci orientovat a budou tak mít vyhledávání zvěře značně stížené.


Jedním z úkolů je například ulovení medvěda, kterého bude představovat dřevěná maketa v životní velikosti. Medvěda lze skolit jedině třemi přesnými ranami oštěpem. Bizona (rovněž v životní velikosti) je pak nutné zastřelit pomocí palné zbraně, která bude k dispozici. K zabití bizona postačí jeden správný zásah z tří možných ran. Zručnost při práci s lasem bude ověřena odchytem divokého koně. Soutěžící se na lovecké stezce setkají i s jelenem karibu, divokými prasaty, vlkem a liškou. Budou sbírat ulovené kožešiny a podle šikovnosti zásahu do kožešiny je budou měnit za dolary. Při určení pořadí v soutěži bude rozhodovat počet kožešin, dolarů a výsledný čas. Hromadný start bude v sobotu 17.února po poledni. Startovné činí částku 50 Kč.


 

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Město Humpolec bude nejvíce investovat do bydlení

Pá Úno 16 , 2007
Ve středu 7.února byl na 3.zasedání Zastupitelstva města Humpolec schválen rozpočet na rok 2007, a to bez výrazných investic vzhledem k finančnímu vyčerpání městské kasy v návaznosti na zastřešení zimního stadionu po loňské únorové havárii. I když je rozpočet města téměř vyrovnaný, plánované výdaje budou vyšší o čtyři a půl […]

You May Like

Témata