Cestovateli ukradli v Praze motorku. Čeští motorkáři mu sehnali novou

1

Ptáte se, jak tohle souvisí s Humpolcem? Přečtěte si článek.

Milan David – motorkářský doupě:
Možná jste postřehli zprávu o tom, jak cestovateli okolo světa v Praze ukradli motorku. Jelikož jsou motorkáři slušní lidé a srdcaři, vybrali mu na jinou a my v Motorkářský Doupě Humpolec máme tu čest, že k předání motocyklu dojde 28.10.2022 v 16 hod u nás. Večer bude párty a v sobotu doprovodíme Abela z Chille 40km na jeho pokračování v cestě okolo světa. Tento čin by měl být vzorem pro chlapy tam nahoře v té někdy neférové rádoby dobré politické hře.

V noci na 13. září stálo v pražské ulici Voroněžská před číslem popisným 23 cestovní enduro. Do rána zmizelo i se všemi věcmi. Nešťastný majitel, který spal v hostelu, našel v okolí jen část rozházeného obsahu kufrů z motorky. Abel Kike Piña Rodriguez pochází z jihoamerické Chile a je na cestě kolem světa. Odcizený motocykl Honda Africa Twin byl jeho dopravním prostředkem. Napsal na svůj facebookový profil žádost o pomoc: hledal ubytování a také pomoc při pátrání po zmizelém stroji.

Mezi českými motorkáři případ vyvolal vlnu solidarity. Nejprve mladý Chilan získal k užívání, na neomezenou dobu stroj Yamaha MT. Americká motorkářka žijící trvale v Česku Elizabeth Dana Wunderlich mu poskytla jídlo a opravila poškozené oblečení. Komunita začala také vybírat peníze pro cestovatele, v době publikace článku na účtu bylo téměř 250 tisíc korun (sbírku najdete ZDE).

Dárce, který si přeje zůstat v anonymitě, cestovateli věnoval na další pokračování expedice ojetý motocykl Yamaha XTZ 750 Super Teneré. „Je srovnatelná s motorkou, kterou mu ukradli. Dostali jsme ji za cenu servisu, což byla super nabídka. Motorka je momentálně v servisu kde na ní dělají kompletní prohlídku,“ řekl Michal Dřímal, který pomoc pomáhá organizovat.

„Ozval Tomáš Kocanda z Technical Gear Store, české zastoupení Touratechu, který Abelovi nabídl kancelář, jídlo a postaral se o základní potřeby. Zároveň mu věnovali vybavení na motorku, což považuji za velkorysý dar,“ pokračuje Michal Dřímal. Severomoravská firma BigHusky se nabídla, že cestovateli na motocykl vyrobí hliníkové, vodotěsné, kufry.

„Michal Hamšík z časopisu Motoroute Abela pozval na 17. setkání cestovatelů na motocyklech v Křižanově s tím, že mu poskytnou ubytování, jídlo a zároveň i zábavu, která pro něj teď bude příjemným zpestřením. Ozvaly se desítky lidí,“ dodává Dřímal, který spolu s Vojtěchem Lavickým (o jeho cestách jsme psali ZDE a ZDE) pořádá motorkářské expedice po celém světě.

Okradeného Chilana vlna zájmu a solidarity zaskočila. „Hned první den jsem dostal víc, než bych kdy čekal. Lidé mi nabízeli ubytování, jídlo a také mi půjčili další motorku, abych mohl hledal ukradený stroj,“ popisuje Abel Kike Piña Rodriguez, kterého během putování kolem světa okradli vůbec poprvé. S novým vybavením už plánuje další cestu.

„Díky pomoci, které se mi dostalo, budu pokračovat ve své cestě, jako by se nic nestalo. Chci se zapojit do projektu Moto Antarctic Crossing (@motoantarctic), kde spolu s dvěma zkušeným arktickými průzkumníky plánujeme přejet z Evropy přes Afriku a Antarktidu do Jižní Ameriky. Chceme natočit dokument o tom, jak globální oteplování zasahuje Afriku a Antarktidu. Je to největší projekt v mém životě,“ dodává Rodriquez.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/cestovani/nomadi-motorky-cesi-motorkari-solidarita-abel-kike-pi-241-a-rodriguez.A220921_150621_ln-cestovani_ape

One thought on “Cestovateli ukradli v Praze motorku. Čeští motorkáři mu sehnali novou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Silničáři pokračují s opravami silnic, u Brodu se vylepší protihlukové stěny

Út Říj 25 , 2022
S devíti opravami silnic první třídy se setkají řidiči, kteří jezdí po Vysočině. V následujících dnech k tomu přibudou další dvě rekonstrukce.
Seznam dopravních omezení: Víme, kudy na Pelhřimovsku neprojedete

You May Like

Témata