Vítězný návrh na obnovu spolkového domu v Humpolci viděli lidé na trzích

Soutěž na obnovu spolkového domu v Husově ulici v Humpolci na Pelhřimovsku má vítěze. První cenu získalo studio AEIOU s. r. o. z Brna. S budoucí možnou podobou spolkového domu se mohli seznámit už v sobotu 8. června návštěvníci trhů na Horním náměstí v Humpolci. Vítěze představil starosta Petr Machek. Studio z Brna získalo nejen uznání poroty, ale také odměnu 850 tisíc.

Spolkový dům je významný objekt města. „Do architektonické soutěže se přihlásilo třináct návrhů,“ řekl starosta.

Vítězný návrh pracuje podle Machka skvěle s veřejným prostorem. Porota u vítěze ocenila citlivé propojení historických budov, protože kromě spolkového domu je součástí bloku i místní škola. Rovněž je i dostatek prostoru, kde se obyvatelé Humpolce mohou setkávat.

Soutěž začala letos v lednu, porota vyhlásila vítěze 16. května. Budoucí podoba spolkového domu se obyvatelům Humpolce líbí, aspoň v sobotu nešetřili chválou. „Vypadá to moc hezky, ale kolik to bude stát,“ připomenula další zásadní otázku například Pavla Chladová.

Částka na přestavbu bloku v Husově ulici je skutečně vysoká. Ve stovkách milionů. Proto se v dohledné době podle starosty s proměnou ve společenské a kulturní centrum ještě nezačne. Obyvatelé Humpolce, kteří se chtějí o proměně spolkového domu dozvědět víc, mají šanci na veřejné prezentaci 11. června v 16 hodin v kulturním zařízení Mikádo.

Soutěžní návrhy si lze aktuálně prohlédnout na krátkodobé výstavě na Horním náměstí do 17. června.

Čtěte dále:   Eurovolby 2024 - obec Humpolec

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Fotbalisté Humpolce byli efektivní, poslední duel na domácí půdě zvládli

Út Čvn 11 , 2024
Žďár nad Sázavou nastoupil v omlazené sestavě. Nezkušený tým trenéra Pohanky udělal několik chyb v defenzivě, na které také doplatil. Speřice udělali další krok k záchraně v divizi. Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Humpolec zdraží odpady. Kdo ale třídí, dostane slevu
Zápas blbec, ještě po dvou měsících se stále zlobí kouč Nedvěd

You May Like

Témata