Střípky z Humpolce

Do Humpolce dnes přijede ministr zemědělství Petr Gandalovič. Navštíví soukromý pivovar Bernard a také si prohlédne areál školního statku.

Majitelé historických domů v Humpolci dostali na opravu fasád další milion korun. Humpolečtí zastupitelé odsouhlasili příspěvek z letošního městského rozpočtu jedenácti žadatelům. Nejvyšší částka, celých 200 tisíc korun, poputuje ve prospěch domu čp. 319, 180 tisíc obdrželo čp.23. Tyto účelové příspěvky se v Humpolci nerozdávaly poprvé a ani naposledy. „Postupně by měly zmizet všechny nevzhledné, oprýskané omítky,“ odůvodnil starosta města Jiří Kučera důvod k založení grantového programu.


 


Pálení staré trávy a klestí vyžaduje pozornost. Hasiči se o tom přesvědčují dnes a denně. Ti humpolečtí vyráželi v pátek navečer k jednomu takovému požáru staré trávy. Na ohnisko o výměře čtyř metrů krychlových stačil krátký zásah. V případě rozšíření požáru ale škoda nemusela být nulová.


 


S filatelií se zřejmě chystá začít dosud nezjištěný pachatel, který v době od  7. 5. 2008 do  8. 5. 2008 odcizil z neuzamčené skříňky na pokoji v plicní léčebně v Humpolci sbírku známek, čímž majiteli způsobil škodu ve výši nejméně 7.000,- Kč.


 


Neznámý pachatel odcizil v termínu od pátku do neděle jízdní kolo z kočárkárny panelového domu v ulici Mírová v Humpolci. Do kočárkárny pachatel vypáčil dveře a následně odcizil jízdní kolo. Způsobená škoda byla vyčíslena na 16 tisíc korun.


 


Jednadvacetiletá dívka neuřídila svůj bicykl a při pádu utrpěla lehké zranění. Nehoda se stala na parkovišti u humpoleckého supermarketu Billa, na který cyklistka přijela z Nerudovy ulice. Ztráta rovnováhy mohla být průvodním jevem dívčiny opilosti. Policisté jí naměřili 2,2 promile alkoholu v dechu.


 


Úrazy spojené s cyklistikou se po jarním oteplení a návratem kol na silnice opět množí. Do cíle své sobotní cesty nedojela ani žena, která navíc vezla na kole dítě. Humpolecká cyklistka zřejmě vinou příliš vysoké rychlosti nezvládla řízení a upadla na asfalt. Při nehodě se lehce zranila ona i dítě.

Čtěte dále:   Zlepšete Humpolec a rozhodněte, kam z rozpočtu půjdou peníze

 


Sedmého června se v humpolecké ZŠ Hálkova uskuteční třetí ročník basketbalového B–Ball turnaje. Soutěž je rozdělena do tří kategorií. Muži do osmnácti a do patnácti let a kategorie žen. Počet hráčů v poli je tři na tři. Do Humpolce přijedou i prvoligoví hráči z Bratislavy, Zlína nebo Olomouce. Zúčastnit se ale mohou i dobrovolníci, kteří se přihlásí nejpozději do 15. května.


 


(Zdroj: regionální tisk)

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

PROJEKT EXPLOZE - extra porce lokálního zeměpisu

Po Kvě 12 , 2008
Od letošního roku se středoškoláci v kraji Vysočina budou v rámci výuky zeměpisu seznamovat s explozí, která nenapáchá žádnou škodu a naopak pro ně bude velmi přínosná. EXPLOZE – neboli zkratka vycházející z názvu projektu Extra porce lokálního zeměpisu, je počinem, kterým by ve svém důsledku měl zajistit lepší znalosti […]

You May Like

Témata