Humpolec vyzývá: Nakupujme u místních živnostníků a podnikatelů

133

Zatímco během nouzového stavu v souvislosti s koronavirovou pandemií město Humpolce zajišťovalo především běžný chod města a konkrétní služby pro nejohroženější skupiny obyvatel, v době uvolňování vládních opatření je jeho pozornost směřována také k podpoře místních podnikatelů a firem.

Proto na sociálních sítích i webu připomnělo projekt nazvaný Živé obce, který přináší detailní přehled živností a firem v Humpolci a jeho okolí, ať už abecedně, nebo podle druhu činnosti. Navíc přidalo výzvu, aby lidé místních obchodů a služeb využívali. Když se totiž daří místnímu podnikání, daří se i městu jako takovému. Vedle toho vzniká ve spolupráci s Městským kulturním a informačním střediskem a místními podnikateli dovolenková kartička, jejímž cílem bude od letních prázdnin nastartovat cestovní ruch a služby s ním spojené nejen v Humpolci, ale také v okolních městech a obcích. Na sociálních sítích města jsou konkrétní aktivity spojeny iniciativou označenou hashtagem #podporujememistnipodnikani.

Pokud v jakékoli obci funguje živnost nebo firma a lidé jejích výrobků nebo služeb využívají, podnikání se daří, a tak nehrozí, že by skončilo z důvodu nízkých tržeb. Nejen že pak v obci zůstávají zastoupeny různé obchody a služby, takže zákazníci mají pestrou nabídku přímo takříkajíc pod nosem, také nehrozí vysoká nezaměstnanost, a navíc se daří i obci jako takové. Do obecního rozpočtu totiž putuje určitá část daní, které podnikatelé ze své činnosti odvádějí státu. Jedná se o takzvané daňové příjmy, kterými obce financují běžný chod města, úpravy, opravy a rekonstrukce, tudíž mají vliv na rozvoj obce, ve které lidé žijí, pracují, nakupují nebo tráví volný čas. „Proto rozhodně stojí za to podporovat místní podnikatelské subjekty, a právě na to se, i jako celorepublikoví rekordmani soutěže Město pro byznys, snažíme poukázat. Je totiž důležité si uvědomit, že zdravé podnikatelské prostředí velmi úzce souvisí s rozvojem obce jako takové. Nikdo zatím neví, jaké konkrétní ekonomické důsledky s sebou protikoronavirová opatření přinesou, jisté ale je, že obce výpadky v rozpočtu pocítí. Nejjednodušší a přitom nejdůležitější, co může každý z nás pro nastartování ekonomiky udělat, je zajít do místního obchodu nebo si zavolat místnímu řemeslníkovi,“ uvedl starosta Humpolce Karel Kratochvíl.

Čtěte dále:   Běh kolem Orlíku 27.5.2023

K oborům, které dostaly v souvislosti s opatřeními velkou ránu, bezesporu patří cestovní ruch, ale i další živnosti s ním úzce spojené. Také z toho důvodu vzniká ve spolupráci města, Městského kulturního a informačního střediska (MěKIS) a místních podnikatelů takzvaná dovolenková kartička pro návštěvu zajímavých míst nejen v Humpolci, ale také v jeho blízkém okolí. „Městské infocentrum všechno ladí tak, aby byl projekt hravý, zvídavý a aby návštěvníky potěšil i po stránce gurmánské. Projekt odstartujeme se začátkem letních prázdnin a veškeré informace k němu včas zveřejníme na webových stránkách www.infohumpolec.cz. Zároveň je třeba vyzdvihnout, že Humpolec ke spolupráci oslovil zatím další tři města, se kterými si navzájem v lákání na jednotlivé turistické cíle vypomůže,“ dodala k tomu ředitelka MěKISu Marcela Kubíčková.

Smyslem dovolenkové kartičky není razantně zvýšit cestovní ruch ve městě a jeho okolí, ale lépe využít turistických návštěv kraje k tomu, aby se turisté zastavili právě u místních podnikatelů, dali jim vydělat a zároveň aby oni sami odjížděli spokojení se službami i s netradičními vzpomínkami. Portál Živé obce zase pomůže samotným podnikatelům k jejich prezentaci, ale také zákazníkům, kteří požadované služby najdou přehledně na jednom místě. Přitom se mohou hodit jak místním, tak i návštěvníkům města.

Podporu konkrétně pro provozovatele restaurací a kaváren v Humpolci, které během roku využívají pro své hosty letní zahrádku a žádají v té souvislosti městský úřad o zábor veřejného prostranství, znamená také odpuštění poplatku právě za zmíněný zábor. Rada města podpořila tuto úlevu pro celý rok 2020.

Už v březnu rozhodla Rada města Humpolce o přímé podpoře nájemců nebytových prostor v majetku města. Do konce května mohli podávat žádost o odpuštění nájmu za březen a duben 2020 v celkové maximální výši dvacet tisíc korun za dané dvouměsíční období. Rada o úlevách ve stejném rozsahu rozhodla také pro lékaře a lékárníky působící v budovách polikliniky a dětského zdravotnického střediska. Důvodem k podpoře ze strany města byla vládou přijatá opatření proti šíření nemoci covid-19 omezující jejich běžnou práci. Více informací v tiskové zprávě ZDE.

Axl

133 thoughts on “Humpolec vyzývá: Nakupujme u místních živnostníků a podnikatelů

 1. A proč město zakázalo Rýznerovi uspořádat Foodmanii, která by pomohla místním restauracím a hlavně by ukázala Humpolec i jinému navštěvníkovi než je obvyklé. Ne ne, pánové z naší ctihodné radnice, vám doopravdy nejde o podporu podnikatelů a podnikání, jelikož každý na vašem místě by byl šťastný, že se zde 18.7 v parku Stromovka uskuteční tato akce.
  Vám apriori hlavně vadí, že to pořádá aktivní Rýzner.
  Jste ostudou našeho města, pevně věřím, že v dalších volbách poznáte co jsou to opoziční lavice.

  1. tohle uz hranici s paranoiou. apropos opozicni lavice – nejsem si uplne jistej ze hugo bude stastny z te koalicni.

  2. Důvody zákazu ale starosta a místostarosta vysvětlil minulou středu. Aspoň jak sem slyšela záznam z videa.

   1. Důvody zákazu jsou COVID, neprůjezdnost Humpolce, pošlapání trávy v parku. Alespoň tak to na zastupitelstvu obě strany prezentovali.

    To jsou pro mě hodně zástupné problémy, přijde mi to jako naschvál:-(

    1. Jop,
     A autokros si vesele drandí jak se zachce
     Kdepak, o Covidu, trávě a neprůjezdnosti města to opravdu není

  3. Přesně tak
   Loni špičková akce, letos to pitomci z radnice zatrhnou. Jediná možná volba – nevolit

   1. Zatrhli mu Foodmanii, udělal Humpolecký moře.
    Náhodou mě Rýzner baví, že se nenechá odradit a vymyslí novou akci jak mávnutím proutky.

    Tak v sobotu na shledanou na Dvoráku

    Na mistrovství světa v házení žabek, to je největší fór, tomu se říká vypalit rybník😀

    1. Jj, to bude pecka… Už ho vidím, jak za zvuku Sirén přechází rybník suchou nohou a kyne excitovanému davu… Škoda, že to neudělal na Másilku, tam by se před ním voda jistě rozestoupila.

     1. No vidíš. U mně to je naopak. Program neskutečně kladně překvapil a dorazím..

  4. Představuji si, jak si tady Bernard stěžuje, jak zlým státem a radnicí mu byl překažen Bernardfest, který byl přeci tak krásný a úspěšný, a když se už vše rozvolňuje, tak to musí být jen a jen zlý úmysl. Také se vám to zdá tak směšné?

   1. Pivo Bernard nepiji, nepodporuji tento pivovar nijak, ale musím říci, že jsem nenašel nikde jedinou větu o tom, že by si organizátoři festivalu a pan Bernard osobně někde stěžoval, že mu stát něco zakázal pořádat. A to píši jako kritik ODS a jasný nevolič této strany.

    Naopak si myslím, že letošní přerušení pořádání může pořadatelům přinést nové nápady jak na ročník příští. Třeba pozvat méně věhlasných umělců a snížit vstupné. To je jen takový návrh.

  1. A viděli jste co udělali na podporu našeho města a podnikatelů HUGO?
   zpomalvhumpolci.cz
   To je něco co jde napříč republikou a láká v on- line prostředí lidi navštívit a utratit zde čas a peníze.
   Tomu říkám podpora, ať si říká kdo chce co chce, HUGO válí a jede.
   Jednoduše neustále pozitivně překvapují a to je fajn!

   1. Jo to mas pravdu. Kdo pujde na web zive obce kdyz se jedna o mrtvy odkaz? Hugny moc pekne! S gracii a vtipem. A zase bez pomoci samotnyho mesta. Proc nejde spojit snahu mesta s napady Huga?

    1. Hugo má jeden zásadní problém, a to svoji bezbřehou sebestřednost. Ta neutuchající snaha na sebe upozornit, ta neustálá a všudepřítomná masáž všemi prostředky a všude, už dost lidí štve a obtěžuje. No ale, každý svého štěstí strůjcem.

     1. Když jste aktivní a máte se čím prezentovat a pochlubit, tak proč to neudělat . A jediný koho to může štvát je vedení města, že zde mají konkurenci, ostatní lidi v Humpolci jsou rádi, že se někdo snaží. Lid humpolecký na tom rozhodně nemůže prodělat a volič ať si zvolí koho uzná za nejkompetentnějšího vládnout další 4 roky.

     2. Nevím, nevím, ale nepřijde mi, že by se zastupitelé za Hugo chovali sebestředně. Naopak. Na mě působí kultivovaně a míří slovem přesně. O tom se mnohým může jenom zdát.

     3. bezbřehá sebestřednost je především vlastní těm zombie, co tu vládnou 30 let. oni jsou tu politika, kultura, zábava, bez nich by snad ani město nebylo. to si ta domýšlivá hovádka o sobě myslí.

     1. Město má radniční listy a chlubí se opravdovejma fujovinama každý měsíc. HUGO vydává 2x do roka hugo noviny.
      Město má Fb, HUGO má FB
      Řekl bych, že to jen HUGO dělá efektivněji, jelikož si to ty lidi dělají sami a vědí jak se to má dělat.
      Brukner, Kratochvíl, Kukrechtová to jsou lidi ze starý školy a podle toho ta jejich sebeprezentace vypadá a silně jim vadí ten viditelný rozdíl, který je mezi nima a HUGEM
      Tak že milé vedení města nebrečte, ale snažte se vše je ve vašich rukách i ta moc, kterou držíte, jen mi příjdete, že v porovnání HUgnama jste bezmocní.

 2. No tak doufám, že základní školy nakoupí u našeho starosty v knihkupectví víc knížek za vyšší ceny než dosud nakupovali. A pořád hezky bez soutěže, pěkně kmotrovsky postaru. Modrý pták taky rád .

  1. A opět frčí propaganda. Proč neudělá Foodmanii na náměstí jako loni, žádnou ulici by zavírat nemusel.

   1. A proč to nemůže udělat v parku, kde se dá krásně piknikovat? Proč tedy město investovalo 40 mil kc do opravy, když pak takovouhle akci nechce povolit z obavy o trávu, to neni koncert, ale možnost strávit hezké odpoledne s rodinou v parku. A to se někomu z vedení nelíbí. Smutně se v humpolci vládne

    1. Njn, asi to holt zase berou jako politický marketing o kterým referoval Mikulda u Dvoráku, jestli jsem dobře rozumněla :-)))

  2. Hele, Hugouši. Sem stejně moc lidí nechodí, tak brzděte s tím vymejvanim. My zatím ještě mozek používáme, tak si dejte kliďánko pohov a jděte s tím někam! A víte kam jděte? Jděte třeba ke Dvoráku. Je tam teď tak poeticky a krásně, že to člověka hned láká k četbě. Heslo dne: Orbis pitchus

    1. Vezměte si s sebou knihu od Karla a pivo od Standy. Případný bioparek v biorohliku Vám prodá jiný humpolecký podnikatel. Kruh porozumění se tak uzavře.

     1. Tak jsem si hezky odpočinul. Pozoroval vodní hladinu a přitom si říkal jak je to naše městečko díky aktivitám Huga bezva. Pivo zdejší sem si nedal, já radči plzeňský.

     2. jj plzeňský, už deset let v Polsku vařený, já maloměšťák na snob zaměřený

     3. V Polsku se už dávno Plzeň nevaří. To ví každý, kdo se o pivo zajímá

   1. Je hezký že i odpůrci HUGA dokáží ocenit, že je projekt Revitalizace okolí Dvoráku hezký a krásný projekt.

    Těší mě když vidím pochopení napříč politickými stranami

   2. Hele ta ctenost Humpolaku neni vubec mala. Jsem si jista ze sem treba takovy radni mesta a urednici chodej a prispivaj pravidelne. Vsadime se ? Viz. kdysi diskuze k odboceni pred kruhacem u penny kde bylo vse dolozino IP adresou.

    1. No a proč by třeba nepřispívali? Nemají na to právo? K čemu vás zajímá něčí IP adresa? To by mě fakt upřímně zajímalo.
     Já mám zase pocit, že sem určitě chodí pár PR specialistů a ty opravdu Město určitě neorganizuje ani neplatí. Jezdí si tady a kroutí diskuzemi dle jejich libosti křížem krážem. Je to naprosto evidentní.

     1. Ale jo. Ať sem i radní nadále píšou. Jen ať nelžou že tak nečiní a že čtenost humpoláku je nízká. Kdyby nízká byla tak by sem konšelé nepsali kolikrát ty nesmysly kterými se snaží obhájit svoje zdravému rozumu odporující jednání.

   1. Jo jo. Ale tak vydis ODSku a jejich pristup ze ucel sveti prostredky. Smutek mne prepada z toho vseho

  1. A proto mešto prodalo pozemek Kauflandu… a proto se na starém autobusáku postaví retailpark… Není to kázání vody a pití vína?

    1. A kdo mluví o celém pozemku? Se ví že ten kaufáč koupil od DDL Lukavec. Tady de o přijezdovou cestu a mezičku podél Okružní. Ta byl městská ale pro development klíčová.

     1. Vzdyt to je moc dobre. Diametralni rozdil oproti tomu co tam bylo. Z teto casti Okruzni se stava pekna moderni ulice kde to bude zit jeste vic.

     2. Fakt myslíte, že kaufland je moc dobře pro místní živnostníky a podnikatele, jak se konšelé holedbají svou rádoby spásnou aktivitou?

     3. Jak se s tim vyrovnaji zivnostnici je na nich. Pro valnou vetsinu obcanu tady i z okoli je to ale jednoznacne plus. Na tom se snad shodneme.

     4. A k čemu by městu byla ta mezička? To nebyl hodnotný pozemek. Daleko horší je likvidace parkoviště pod zničeným nádražím. To je pozemek, který měl velkou cenu. A ta místa budou chybět

     5. Mezička není důležitá, to je pravda. Téma kauflandu se tu ale otevřelo kvůli podpoře místních živnostníků, nebo ne? A pak je třeba se zamyslet nad tím co město říká a co ve skutečnosti dělá.

    1. Mno nevím, mno ale Hugny se do žádných trafik dosavaď nehrnuli. Dokážou se uživit v soukromým sektoru bez přisávání na erár.

     1. Mnoo tak at u toho radeji zustanou. Pachat dobro mohou bez opovrzeni a za sve bez naroku na korytka.
      Tak nejak jit prikladem a ono se to chytne. Drive nebo pozdeji.

     2. Co máte na mysli pod pojmem trafika? HUGO o koalici přece vyjednávalo, to znamená, že o možnosti být na radnici uvažovalo. Bohužel neměli nikoho, kdo by vzal post starosty nebo místostarosty, o tom to bylo.

     3. Nebyla tehdy řeč jen o místostarostovi ? Hugo nabízeli p. Žalodkovou na kulturu a sociální služby. Sedla vy líp než nynější zahřívačka židle.

     4. Paní Ž. jako místostarostka? Na pozici místostarostky byl potřeba někdo s ekonomickým vzděláním. O tom to je.

     5. A pani Kukr. má ekonomické vzdělání? Bavíme se o místostarostovi pro školství a kultůru.

 3. Mnozí zde píšící věří v HUGO jako jediného spasitele po komunálních volbách 2022. Zbývá si však položit několik otázek.

  1. Bude HUGO kandidovat znovu v tomto složení?

  2.Dokáže konečně vygenerovat osobnost, která bude schopná a ochotná převzít post starosty/tky a dělat tuto funkci? Zatím stále jednoznačnou postavu na tuto zásadní roli nevidím. Členové kontrolního výboru by jistě mohli vyprávět, kolikrát se výbor sešel.

  3.Bude mít případný vítěz HUGo dostatek koaličního potenciálu na vytvoření koalice? Bez koaličního partnera se asi neobejde.

  4.Opadnou konečně osobní šarvátky mezi jistými humpoleckými velkopodnikateli, kteří stojí v zákulisí ODS a sdružení HUGo? Pokud budou přetrvávat, veřejnost se sice jimi může nějaký čas bavit, ale jiné voliče to otravuje a znechucuje.

  5. Jestliže je voličstvo v Humpolci tak nespokojeno se stávajícím modelem koalice, bude volební účast konečně vyšší v roce 2022 než oněch 45% co v roce 2018? Nebo se budou zase v hospodách a tady hned druhý den všichni rozčilovat jak volby dopadly? Stále dost voličů sedí doma a zadek k urně nezvedne, pod výmluvami typu..můj hlas nic neovlivní.., stejně se dohodnou jak chtějí..atd.

  6.Bude kandidovat v roce 2022 opět devět volebních subjektů, méně či dokonce více? I to totiž ovlivní výsledek voleb. Mnoho otázek a zatím odpovědi žádné..Uvidíme

  1. 7. Ma vubec nekdo v HUGO predstavu o tom, jak se dela komunalni politika? Ridit Hranipex, kde si dupnu a je to dle meho rozhodnuti, pripadne ho podlozim penezi neni v komunalni politice mozne. Tam za myslenkou co nasleduje dlouhe hledani jak a pak prichazi problemy a protinavrhy. A kritika opozice za zdlouhavost. To neverim, ze si v HUGu umi predstavit.

   1. Jsem přesvědčená, že HUGo tohle moc dobře ví a hlavně umí. Nebo mi chcete nalhat, že Kratochvíl, Kukrechtová, Mácha, Brukner, Mikulášek, Kostřicová a ty další jsou nějaký politiky co umějí najít kompromis a vyjednávat. Hahaha

    1. Klidek. Autor komentare urcite vyse narazi na pivovarnika, ktery vi jak se na komunalu politika spravne dela. Aby jsme nakonec nebyli vlastniho nazoru

  2. AD I/ nepochybuju že kandidovat budou. K obměně složení ale dojde tak jako u jiných kandidátek Důležitá bude osoba lídra toho HUgo ještě musí najít

   AD 2/ Lídr se musí objevit. Podle toho co se tady na fóru psalo na prvních třech místech určitě dojde je škatulím hejbejte se tzn. první trojka bude jiná. Vazbu na kontrolní komisi nechápu, ale starosta přeci nemusí být členem

   AD 3/ záleží na výsledku. Potencionál bude při 5 a víc mandátech. Nápady z jejich hlav jsou dobrý a pasivní nejsou ani v opozici

   AD 4 / Rýznar s Bernardem by si tohle měly vyřikat z očí do očí vez kamer

   Ad 5 / jo snad voliči dorazí. Hlavně teda ty rozumný. A ty daj hlas Hugu, poněvadž koho jinýho volit ???

   AD 6/ můžou se tu objevit i piráti. Těžko teďkonc hádat, neví nikdo

   1. Hlas HUGu má váhu jedině tehdy, když budou voliči volit celou kandidátku jedním křížkem. To ale v komunálních volbách voliči neradi dělají.
    Žijí v domnění, že zaškrtávat napříč celým spektrem je lepší a že tím více podpoří jednotlivá jména. Ovšem skočit ze zadních pozic je dost náročné.

    Takže pokud někdo chce podpořit svoji stranu a uskupení co nejvíc, je nutné volit velkým křížkem u názvu hnutí či strany. Tím má hlas větší sílu, než jednotlivé vyškrtávání.

    Zvláště sympatizanti HUGO by si to měli v roce 2022 dobře pamatovat

 4. A není lepší se spolehnout sám na sebe ?
  Prostě jaký si to uděláš, takový to máš.
  pozn. je mi úplně jedno kdo sedí na radnici, hlavně když to nebude komanč nebo fašoun.
  Máme krásné, udržované a zmodernizované městečko, které nám mohou mnozí závidět.
  Podívejte se třeba na HB, PE, Kamenici nebo Světlou …. Tam by se mohl z fleku točit film z období normalizace a bez kulis.

   1. Nechci vypadat jako velký obhájce HUGA, jelikož oni se dokáží obhájit sami, jen nevím jestli sem na humpolak chodí diskutovat.

    Znáte snad lepšího lídra než byl/ je Tomáš Voplakal? Bez urážky, jemu se z ostatních lídrů nemůže nikdo rovnat, kromě p Bruknera, ten má ale charakterovou vadu, že neustále lže, tzn. je naprosto nedůvěryhodný, což je škoda, jelikož ho to diskvalifikuje pro post nejvyšší.

    Ostatní lídři včetně současného starosty jsou proti Voplakalovi poloviční, tzn. ať přijdou ostatní strany z lepší nabídkou než to co má HUGO. Voplakal o svých kvalitách přesvědčuje občany, zastupitele, ale i vedení města každé zastupitelstvo.

    PS: v povolebním vyjednávání HUGO jasně deklarovalo, že jejich lídr (Voplakal) je připraven vykonávat post starosty, což ODS rezolutně odmítla. Z logiky věci se nedivím, že Voplakal nechtěl dělat 1 místostarostu pod člověkem jako je Kratochvíl.
    Myslím, že to HUGU v opozici sluší víc a za 2 roky mají možnost přesvědčit voliče, že jsou ještě víc připravenější než v r 2018. I komunální politika má své zákonitosti, které je dobré se naučit a po čtyřech letech v opozici se mlaďoši můžou pokusit obsadit i post nejvyšší, když volič rozhodne v jejich prospěch

    1. Jen teda – proč se pořád skloňuje v souvislosti s Hugo a p. Voplakalem ten věk – „mlaďoši“ atp. Snadno dohledáte, že jemu 36 let, to znamená manažer v nejlepších letech. Nabouchaný zkušenostma, neotupělej věkem. Prostě ten člověk je dobrej a má inteligenci i charakter.

     1. Ale ten už znovu v roce 2022 kandidovat ani nebude.. takže klídek a hledejte lídra dál.

     2. Pokud pan Voplakal se rozhodne, že nebude chtít kandidovat, ztratí tak HUGO jediného silného hráče na kandidátce. Je to člověk s přehledem a i zkušenostmi. O věk nejde. Jeho věk je přijatelný. Rakouský kancléř je ještě mladší.
      To jenom americký prezident bude dědek, je jedno kdo na podzim v USA vyhraje.

     3. Jeden clovek preci nemuze ovlivnit vysledek voleb. Je treba mit silnou celou kandidatku.

     4. Sázim lahev koňaku že ten mladý pán znovu kandidovat nebude. :-))) Vy by jste chtěli v jeho kůži snad znovu sedět v zastupitelstvu ?

     5. Nic proti panu Voplakalovi, ale napsat o někom, že je v šestatřiceti „nabouchanej zkušenostma“, je, no, přinejmenším nabouchané blbostí, abych použil Vaši terminologii. Nadruhou stranu, je to obraz mládí a našeho nefunkčního školství, které plodí samolibé nafoukané hvězdy bez špetky pokory a sebereflexe.

     6. A cože jste to dokázal vy? Já jen, abych věděl, zda jste vy opravdu takový superstar, že tohle máte právo vypustit, anebo je to spíše to druhé – běžnější – závist. :-*

    2. Nevím jestli to ODS rezolutně odmítla, ale je jasné, že pět mandátů měla právě ODS a to se nedivím, že post starosty nechtěla pustit.
     To by musela vzniknout zcela jiná koalice bez ODS..Např. na formátu HUGO, KDU-ČSL, ANO a ČSSD. To však nebylo na pořadu dne

     1. To bylo na pořadu dne, ale Standa s Kukačkou ještě v noci zasáhli do ANO a vše změnili……

     2. Všechen tento marasmus který nyní máme na radnici zavinila na nátlak těch dvou paní doktorka, která mimo jiné ještě za dva roky snad nepromluvila.

     3. Slyšel někdy někdo zastupitelku paní MUDr. někdy promluvit, nebo dokonce sdělit nějaký vlastní názor ? Hlavně, že si ji ODS společně s kukačkou nasadila do ANO pro svoje zájmy……

    3. Jestli tady někdo lže, jako když tiskne, tak jste to hlavně vy. A navíc pravděpodobně zcela vědomě. Tak si tedy nalejme čistého vína.
     ODS vyhrála volby, ať se vám to líbí nebo ne. Tak proč by neměli mít post starosty? Chcete nám nakukat, že by HUGO vyhrálo volby a kliďánko přenechalo post starosty? To určitě!
     Vlastně to byl právě pan Voplakal, kdo především zásadním způsobem podvedl své voliče tím, že odmítl post místostarosty( prý se na něj ještě jaksi necítil ), který mu byl nabídnut ze strany ODS v rámci jednání o případné koalici HUGO s ODS. Přitom se voličům představoval jako kandidát HUGA na starostu. Pak se milé HUGO rozhodlo podrazit ODS a začalo s ostatními křivácky vyjednávat o vykopnutí ODS, tedy vítěze voleb, z radnice. Ale trošku se přepočítali a skončili tak vlastní vinou v opozici. Kdo jinému jámu,……..!
     A pardón, ale rozvíjet debatu na téma případného lídrovství pana Voplakala?
     Na základě čeho?

     1. Jsem fascinována kolik detailních informací z vyjednávání po volbách tu zaznívá. Tak hlavně aby to byla pravda. Nevěřím totiž valné části tvrzení

     2. Jaké pořád lídrovství ? To platilo třeba v čase voleb . Situace se ale už změnila a lídr už není a ani se za něj nevydává. Dyť to otevřeně řikal i na besedě s Hugem A tam jsem ho slyšel osobně na vlastní uši .

     3. Rikat ze nekdo nekoho podvedl jsou dost silny slova. Ses pripraven si je obhajit ?

  1. je pravda, že například areál bývalého autobusového nádraží by byl pro filmaře ráj. 🙂 například postapokalyptické filmy by tam mohly být zasazeny

 5. Přispějeme občanům pivem na celý rok zadarmo, když už nebude kandidovat nikdo z huga!

  1. A proč si pořád někdo myslí, že Voplakal nebo HUGO nebude kandidovat.

   HUGO určitě vnímá, že důležité je vytrvat, přeci nikdo soudný si nemohl myslet, že to je uskupení na jedno volební období, copak nevnímáte jejich aktivitu, kterou si chytře budují voličskou základnu a dělají si pozitivní jméno v Humpolci.

   To je to samé, jako když řeknu, že Kratochvíl, Brukner nebo Bernard nebudou kandidovat, jelikož nebudou chtít, se svým chováním v zastupitelstvu i nadále zesměšňovat.

    1. Pan Vlasta nebude kandidovat?
     Alespoň o jednoho lháře v zastupitelstvu méně. To je dobře, moudré rozhodnutí

     1. Panu místostarostovi jsem již na prvním popovodňovém zastupitelstvu doporučil odstoupit z funkce místostarosty a zastupitele, když nepravdivě informoval dotazující se opoziční zastupitele o tom, že nebyly vytopeny přelitím poldru žádné nemovitosti. Každý při tom věděl, že došlo k zatopení dvou nemovitostí. Svou nekompetentnost pro výkon funkce opět nedávno prokázal svým osobním příspěvkem na fcb, kde se hlásil do soputěže o soudek piva vyhlášené panem zastupitelem Voplakalem. Zde opět zaperlil, protože hlásit se do soutěže, která je již měsíc uzavřena a vyhodnocena, včetně předání ceny výherci, tak to o něčem vypovídá. Jestli i tímto způsobem vykonává svoji veřejnou funkci již dva roky, tak se bojím, čeho se ještě v budoucnu můžeme dočkat. Jinak ještě vzkaz pro veřejnost, Humpolák čtou i zastupitelé, po jednom z mých příspěvků jsem byl jedním zastupitelem kontaktován /jméno ale nezveřejním, protože jeho reakce byla vcelku v normě/, takže čtou ho celkem pravidelně.

 6. Slovy obycejneho obcana volice. A kdo je ten pan Voplakal ? Kdo bude tahat za jeho snurky ? Protoze nekdo to bude.
  Napada mne jen geg z filmu Vrchni prchni. A zna ho vubec nekdo ?
  A dokaze unest tu obri vlnu kritiky po jeho pripadnem zvoleni ?

  1. Presne tak. Nikdo ho nezna. A ruku na srdce; nikdo nezna stejne tak naprostou vetsinu ostatnich zastupitelu. Kritika musi nekde, na zaklade neceho, vzniknout, ne? Moudry clovek prece nerekne apriori, ze nekdo jiny moudry neni, kdyz s nim nemel moznost mluvit / potkat se atd.

  2. Nevím, co je zde na Humpoláku za mánii, že se pořád myslí na to,kdo koho tahá za šňůrky. Proč by zastupitele musel někdo tahat za šňůrky?
   V Humpolci je trend volit většinou nestraníky a ti pokud vím se přece nikým nemají nechat ovlivnit, než jen svým jednáním, vědomím a svědomím. A ti co jsou straníci by měli své postoje vysvětlit straně za kterou kandidují.
   Ale ovlivnit se přímo nenechá žádný.

  1. A ty zase chytrák, který v životě nikam nekandidoval, nebyl nikdy ve volební komisi , ale ví o všem jak to chodí v humpoleckých stranách a hnutích. Tebe bych rád viděl naživo a dal řeč..

   1. Realita je taková, že večer po volbách se v podstatě sice těžko, ale domluvila koalice HUGO, ANO , STAN, KDU a min. 1 z KSČM a ODS by byla odstavena. Když to zjistil pivovar, tak vyslal kukačku za paní doktorkou, která nejen prohlašovala, ale i slíbila, že do zastupitelstva nepůjde, aby svůj slib zrušila a do zastupitelstva šla. Tím bylo ANO rozloženo zevnitř, všechny dohody padly a modrý ptáci opět ovládli naše město. No a dál si jedou politiku ve svůj prospěch…….a bohužel na úkor většiny občanů. Veškerá podzemní voda je privatizována, veřejná kanalizace je naopak ničena stejně jako ČOV, opravují se ty ulice, kde je třeba položit soukromé trubky, staví se bez povolení a vše se dohání zpětně, někdo nemusí mít schválení arch. komise ani dodržovat požadavky na parkování, ulice se zjednosměrňují dle požadavku soukromé firmy, atd. , atd…… Parking na náměstí a okolí se úmyslně neřeší, protože kde by parkovali úředníci a zaměstnanci ptačí firmy, Z velkou pompou se připravuje nový bytový dům, aniž by někdo řešil desítky městských bytů obývaných spoluobčany, kteří tam vůbec nemají co dělat….je toho mnoho co vedení města buď nechce, nebo neumí řešit. A to nemluvím o poldru a kanálech Na rybníčku a dalších věcech. Karle, Vlasto, Aleno, začněte řešit razantně tyto problémy a přistupujte ke všem stejným metrem a budete mít rázem podporu většiny občanů města.

    1. Koalice jak je popsaná rozhodně domluvená nebyla. Šlo jen o návrh z pera ANO a jeho volebního lídra p. Prokopa. A to vím, protože jsem seděl se STANem ve fabrice.

     1. O podporu z řad KSČM se rozhodně nikdo neprosil. V jednání mohla být účast ČSSD. Máte špatné informace. Doktorka byla do zastupitelstva zvolena a naopak lídr ANO neprošel.

 7. mnooo nechme se překvapit, kdo v příštích volbách v našem městečku vyhraje.
  Nicméně dle zkušeností můžeme tušit, že konzervativní maloměstský volič dá
  přednost straně tradiční před rychlokvaškami.

  1. Uvidíme. Chytrému napověz hloupého kopni. Hugo má velký šance, už to nejsou žádný rychlokvaškové ale jde o etablovaný politický subjekt na humpolecký politický scéně, který čeří dosavadní stojatou vodu.Zástupci Huga jsou nadmíru chytrý a moudrý a pro město a obyvatele se fakt snaží něco kloudnýho udělat. Dobře jim sekunduje Pavel Hrala STAN. Proti tomu tu je už úplně vyčpělá ODS, hodně zvláštní KDu ČSL se sólo hráčem V. Bruknerem a ANO s krtkem z pivovaru. Nikdo nemá vyhráno , ale nikdo ještě ani neprohrál. Vítězný karty rozdáme my jako voliči. A pak se můžem zas bavit

     1. jj ať žije budovatelská strana ODS…. aneb opozici potlačíme jakýmikoliv kroky a když se Vám to nelíbí tak se odstěhujte 🙂

   1. Ale prd. Kdyby opravdu chtěli něco změnit, tak uchopí problém kanalizace a pomohou panu Klapovi. Ale v tom se nijak zásadně neangazuji, protože z toho žádné body nekoukaji. To radši udělají piknik u moře, co morem nikdy nebude, ale v pohodě, to hodíme pak na rybáře ze nam to neprodali, zase budeme z obliga.
    Tudíž myslet si, že Hugo je neco co to tady spasí je naprostá naivita. Nic takového se nestane. Ale klidně tu o tom co bude pište oslavné ódy dál, je zábavné to číst.

    1. A ty si myslis ze vybudovani kanalizace de tak rychle? Dyt ani neni v rozpoctu na tenhle rok. Je vtipny jak pises o plusovych politickych bodech ale uz nenapises ze ODS a CSSd ktery mely plnit investicni podminku kanalizaci jaksi opomeli. Dodneska. A Hugny maji za pul roku splnit, fo ostatni slibujou 13 let? Jo jo, tl je z tvy strany hodne naivni, ty pridrztasko starosty.

     1. Hele jelimane, jestli umíš argumentovat toliko ad hominem tak ti to klidně predvedu taky aby sis nemyslel že tvůj pytlík neumím hrube zazaplatovat.
      A postup pana Alenky je ok, ale jaksi s tím pověstným křížkem po funuse. Nevšiml jsem si totiž, že by právě ta opozice na tu kanalizaci prostředky prosazovala. Ne, ten rozpočet prošel pres komise jako nic.

     2. Pan Alenka ukázal aspoň snahu! To se o koalici říct ani nedá. Takže toliko v jejich případě je argumentace k člověku klidně na místě. Už vidím jak se s nadšením schvaluje letos investice 80 mil. do kanalizace.

     3. koho se to pokoušíš nazývat jelimane, ty lidská Odsesácká nulo? jako představitel téhleté odsouzené strany plné kriminálníků se tady pokoušís o co? už ses dneska modlil k mašínům?

     4. Koukám, že poslední dobou to na Humpolákovi „jede“. Kvalitní PR jedno vedle druhého :))))

      frrrr

     5. Jo jo je čas okurek a malin nezralých…. k tomu dým bramborové natě nebo něčeho „vostřejšího“ a když už se to trošku rozjede tak šupnout nějakej príma PR příspěvek do diskuse na Humpoláku. To je potěšení to tady sledovat….. to se člověk posměje (občas je to i k pláči)
      Už jenom přejmenovat HUMPOLÁK na HUGOLÁK, nebo na Á, Je to !!!!

     6. No jo no, ODSka už lape poslední dech, tak se snaží vyvolat dojem, že za všechno tady může Hugo, jediné sdružení opravdových nezávislých kandidátů, které kdy v Humpolci od 90.let kandidovalo a získalo hnedky 4 mandáty. Od tý doby leží mnohým starým strukturám v krku,jak mlaďoši můžou bejt tak schopný a poukazovat hlasitě na pravdu,když si tohle nikdo nikdo vůči modrým bohům nedovolil.

     7. A pak nezapomen pridat, ze konselum jeste vic v zaludku lezi to, ze ti mladosi maji v 99,9% pripadu proste pravdu a tak jsou konsele s rozumem v koncich.

    2. Mi teda přijde že zrovna Hugo panu Klapovi pomáhá, jak nejvíc z opoziční role může. Stačí shlédnout poslední zastupitelstvo. Mgr. Václav Alenk přednesl celou problematiku, nikdo z koaličních zástupitelů neřekl ani popel. Ing. Mácha byl přistižen při lži ohledňe rozorání pole a tak jeho věrný pobočník Karel Šílený radši utnů diskusi, aby veřejnost nevěděla, jak dlouholetý radní /ne/pracuje. Hugo se na rozdíl od jiných stará od lidi, tak je prostě vnímám.

     1. Pane Klap, jak situaci vidíte vy? Vy jste přeci psal starostovi Kučerovi i Kratochvilovi i radním? Nedostal jste od nich ty odpovědi jako?

     2. Dobrý den Jirko. Na Vaši otázku je jednoduchá odpověď. Celá akce ohledně poldru a kanalizace pod ním dle mého názoru byla již dopředu odsouzena k tomu, že nedopadne dobře.
      Podle toho, co jsem zjistil z kruhů odborné veřejnosti a podle výsledků z následné zprávy statika a projektanta, bylo jednoznačně napojení odtoku z poldru do nevyhovující kanalizace jedním ze zásadních chybných kroků. Město nám a myslím si, že i projektantovi, slibilo, že do doby zhotovení poldru bude již vybudovaná nová kapacitní dešťová kanalizace. To se ale nestalo, takže nezbylo nic jiného, než poldr napojit do kanalizace splaškové, jeho odtokovou kapacitu v požeráku přiškrtit, aby tlak vody z poldru nevytápěl byty zevnitř a tím pádem odtok nestíhal a poldr přetekl.
      Ptáte se na odpovědi od pana bývalého starosty, současného starosty a rady města. Co se týče bývalého vedení města, tak to „udělalo“ pro výstavbu poldru maximum. Veškěré věci, které jsme připomínkovali přislíbilo realizovat, takže stavební povolení bylo vydáno. Prostě jednalo tak, že slibem neurazíš, stavět se začne a pak už to nikdo nezastaví a s kolaudací si taky poradíme. No a současné vedení mlží dál. Odpovědi na našich 15 otázek si můžete přečíst v podkladech pro zastupitelstvo ze dne 24.6. 2020. Obrázek si jistě každý uděláte sám.
      Co se týče pana ředitele statku, zde bych chtěl říci, že na předmětném zastupitelstvu mluvil o jiném půdním bloku, než kterého se týkal zápis z daného jednání. Toto jsme si soukromě a na místě samém vyjasnili. Ovšem na zastupitelstvu mi právě asi proto bylo odebráno slovo a nemohlo být tedy objasněno, že skutečně došlo ŠS k rozorání pruhu vojtěšky nad rodinnými domy v ul. Emericha Dítě.
      Co se týče odpovědi od rady, tak na odpověď stále čekáme. Myslím si, že existují nějaké lhůty na odpovědi, ale ty se asi v naší kotlině zřejmě nemusí dodržovat.

  1. Vše mimo téma.
   Výzva Města o nákupu u místních je falešná. Samo Město a jeho organizační složky to většinou nedělají.

 8. HUGo dneska ukázalo jak se má nakupovat u místních jako.. Fakt tleskám, pěkný ste to měli jako.. Díky za pěknej den jako..

  1. Jsem ráda, když se v Humpolci něco děje a když to něco má ještě dobrou rodinnou atmosféru o to líp. Je mi jedno kdo akci pořádá hlavně, že město žije a lidi mají možnost se pobavit. Čím více rozmanitosti akcí tím lépe. Fandím všem aktivním ať je to Hugo nebo Měkis, věřím že i ostatní strany a hnutí se nechají inspirovat a též zrealizují a vymyslí něco i oni pro lidi, s manželem všechny dobré akce podpoříme svojí návštěvou😀

 9. Presne tak. Lodem je uplne, uplne u zadele kdo co porada, kdo zatim stoji.
  A pokud si nekdo na takovych besidkach dela politickou agitku, proc by se s tim
  nekdo jiny nemohl uspesne zivit. A delat to na lepsi, profesionalni urovni.
  Neco jako dalsi Platforma.

  1. Ale o tom to přeci je. Jenže když akci pořádá soukromník, musí získat všemožný souhlasy z mešta, zajistit financování, zaujmout cílovou skupinu. Když akci pořádá město – viz.třeba otvírání Stromovky- šáhne si pro 100 tisíc do rozpočtu, připraví šílený plakáty a pak není schopno zajistit ani odpovídající úklid WC v budově za 9.5 mil. v paku celkem za 36 mil. Kc. Není to až moc smutný, když vládnou tak neschopní? Dyť to dopadá na nás všecky obyvatele.

   1. Mnoo ty co se tam chteji nas:at po techto, take duveru nebudi. To je tak, kdyz se prilis tlaci na pilu …

    1. Ale já jim svým hlasem v 2022 šanči určo dám. Poněvadž horší než,to co je tam teď už ani být nemůže. Kučera měl aspoň trochu vystupování. O to ví svoje třeba i pí Dvořáková

     1. A zvolíte HUGO velkým křížkem nebo budete škrtat napříč stranami? O tom totiž ta síla hlasu je. Pokud budete volit napříč tak moc HUGO nepomůžete

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec bude mít nový městský bytový dům. Nabídne byty pro mladé, seniory i rodiny s dětmi

Út Čvn 30 , 2020
Město Humpolec vypsalo architektonickou soutěž na stavbu vzorového bytového domu, který bude stát v lokalitě v Hálkově ulici vedle sídla hasičského sboru. Zájemci z řad projekčních kanceláří se v rámci veřejné zakázky mohli hlásit do 12. června. Čtěte dále:   Mánesovu ulici v Humpolci čekají změny. Dle místních jen k […]

You May Like

Témata