Humpolec bude mít nový městský bytový dům. Nabídne byty pro mladé, seniory i rodiny s dětmi

1

Město Humpolec vypsalo architektonickou soutěž na stavbu vzorového bytového domu, který bude stát v lokalitě v Hálkově ulici vedle sídla hasičského sboru. Zájemci z řad projekčních kanceláří se v rámci veřejné zakázky mohli hlásit do 12. června.

Představení projektů, vyhodnocení a vyhlášení výsledků soutěže je v plánu na letošní září. Další rok bude ve znamení plnění formálních náležitostí ke stavebnímu povolení, a pokud vše dobře půjde, samotná stavba by mohla začít v roce 2022. Bytový dům by měl nabídnout jak malometrážní byty pro mladé rodiny nebo pro seniory, tak i větší byty pro rodiny s dětmi.

S myšlenkou přišlo vedení Humpolce, i v návaznosti na vypracovanou koncepci bydlení a koncepci proluk, které město nechalo zpracovat. Cílem je jednak smysluplně zastavět volný pozemek v centru ve vlastnictví města, a jednak nabídnout byty, o které je v Humpolci stále velký zájem. Záměrem města pak není ani čistě sociální bydlení, ani bydlení s nadstandardními parametry. „Snad už od listopadu 1989 se město zabývalo myšlenkou, jak využít tento pozemek. Padlo mnoho nápadů, mnoho úvah a my jsme se rozhodli, že na parcele necháme postavit vzorový městský bytový dům. A protože je to lokalita v centru, navíc jde o zajímavé a zároveň složité území, zvolili jsme cestu vyhlášení architektonické soutěže,“ nastínil humpolecký místostarosta Ing. Vlastimil Brukner. Zpracovatelé musí v rámci své práce podat návrh bydlení, který zohlední měnící se klimatické poměry a který řeší také dostatek parkovacích míst v dané lokalitě.

Definitivní zadání a podmínky soutěže vznikaly na přelomu letošního dubna a května, v době nouzového stavu kvůli koronavirové pandemii. „Scházeli jsme se většinově prostřednictvím videokonference. Oslovili jsme šest renomovaných ateliérů a další se mohou přihlásit prostřednictvím vypsané veřejné zakázky. Registrace se uzavírali 12. června, přičemž ustanovená porota prověří portfolia všech uchazečů a nakonec jich celkem maximálně dvanáct vybere do dalšího kola,“ popsal Vlastimil Brukner, který je zároveň takzvaným závislým členem zmíněné poroty. Spolu s ním v porotě zasedne jako závislý člen Ing. arch. Luděk Rýzner a jako nezávislí doc. Ing. arch. Radek Kolařík (předseda poroty), prof. Ing. arch. Petr Pelčák a doc. Ing. arch. Jakub Kynčl. Náhradníci poroty jsou Ing. arch. Pavla Pannová, Ing. arch. Barbora Zemanová Brossová, Ing. arch. Hana Procházková a Mgr. Dan Merta.

Město Humpolec v minulosti reagovalo na vysokou poptávku po možnostech bydlení ze strany veřejnosti zejména snahou nabízet připravené parcely pro stavbu rodinných domů. Ty vznikaly hlavně v okrajovějších částech města, například v ulici Blanická, v lokalitě Podhrad nebo v ulici Vilová. V rámci zpracovaných vizí a koncepcí města, které z různých úhlů pohledu prověřovaly současný stav a možnosti budoucího rozvoje Humpolce, vyšel mimo jiné podnět zaměřit se také na využití takzvaných proluk (tedy volných parcel) v centrální části města. „Lokalita v Hálkově ulici je územním plánem města definována jako plocha pro bydlení a vzhledem k tomu, že je především o nájemní byty ve městě velká poptávka, vydali jsme se v tomto případě cestou plánování bytového domu. Od architektonické soutěže si slibujeme i kvalitní architektonické řešení tak, aby se městský dům stal vzorem pro další v našem městě,“ doplnil místostarosta.

Axl

One thought on “Humpolec bude mít nový městský bytový dům. Nabídne byty pro mladé, seniory i rodiny s dětmi

  1. Tleskám tomuto záměru a jen lituji, že se k tomu rozhodli na radnici až takto pozdě. Jinak je to skvělý krok a doufám, že nezůstane jen u této vlašťovky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci se staví nový moderní objekt až pro 200 seniorů

St Čvc 1 , 2020
V Humpolci se staví nový moderní objekt, který zvládne posloužit více jak 200 seniorům, tato stavba vznikne za využití projektu PPP, který je založen na spolupráci veřejného a soukromého sektoru. Pokud se podaří dodržet slib jak stavařů, tak investorů, tak provoz nového SeniorCentra Humpolec bude zahájen v roce 2022.

You May Like

Témata