Město Humpolec bude nejvíce investovat do bydlení

3

Ve středu 7.února byl na 3.zasedání Zastupitelstva města Humpolec schválen rozpočet na rok 2007, a to bez výrazných investic vzhledem k finančnímu vyčerpání městské kasy v návaznosti na zastřešení zimního stadionu po loňské únorové havárii. I když je rozpočet města téměř vyrovnaný, plánované výdaje budou vyšší o čtyři a půl milionu korun. Ty však pokryje kladný hospodářský výsledek z loňského roku.

Na investice je v roce 2007 vyčleněno necelých 37 milionů korun, výdaje budou směřovány zejména do podpory bydlení a na opravy komunikací. Největší podíl – přes deset milionů korun – bude určen na přípravu stavebních parcel a zavádění inženýrských sítí do nově vznikajících sídlišť. Pokračovat bude rozšiřování rodinné zástavby V Cípku, nově bude položena komunikace k obytným domům v lokalitě Kasalovy pily a v Hradské ulici. Pro budoucí výstavbu se začnou vykupovat a připravovat pozemky podél ulic Mírová a Nádražní.


Dalších zhruba pět milionů z investiční části rozpočtu by mělo být čerpáno na revitalizaci panelových sídlišť.


 


Například v sousedním Pelhřimově je rozpočet koncipován jako schodkový a plánované výdaje dosahují částky až  450 milionů. Téměř pětašedesátimilionový převis výdajů nad příjmy kryjí úspory z minulých let. Jenom z loňského roku zůstalo městu na běžných účtech 90 milionů.


Z  rozpočtu bude uvolněno 60 milionů na nejvyšší investici v historii města – na stavbu domova důchodců, který má být nejmodernějším a nejlépe vybaveným domovem pro seniory v celé zemi. Přes deset milionů město vydá na úpravu komunikací a kolem devíti milionů na rozšiřování sítě cyklostezek. Sedm milionů by měla pohltit dostavba bazénu, dalších pět půdní vestavby ve školách Komenského a Krásovy Domky.


 


Ačkoliv jsou rozpočty zastupitelstvem schváleny, není to jejich konečná podoba. Obě města pochopitelně počítají s různými dotacemi, které by měla obdržet v průběhu roku.

Čtěte dále:   Program 10. zasedání Zastupitelstva

 


(Zdroj: MF Dnes)

myska

3 thoughts on “Město Humpolec bude nejvíce investovat do bydlení

  1. Jsem pomerne prekvapeny 13ti nasobnym rozdilem v rozpoctu mezi Humpolcem a Pelhrimovem. Vzhledem k poctu obyvatel, coz sice neni relevantbi ukazatel, a k celkovemu vzhledu a infrastrukture mi ten rozdil zdaleka tak vysoky nepripada. A to nemam nic proti Pejrakum, spise jsem trochu negativne zaskoceny tim rozdilem. Jen tak by me zajimalo, kdo je nejvetsim prispevatelem v Pelhrimove do obecni kasy (jsem liny to hledat na netu).

    1. Kdo je největším přispěvovatelem v Pejru ti nepovím, jen si pořádně přečti ten převzatý článek z MfDnes a zjistíš že porovnáváš neporovnatelné. Celkové výdaje u Pejru nejsou pouze výdaje na investice, jako jsou uvedeny u Humpolce. Rozpočet Humpolce je zhruba poloviční ve srovnání s Pejrem…žádný 13-ti násobek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Přijďte si zahrát fotbálek

Po Úno 19 , 2007
LOCAL *410* (klub „Na schodech“) pořádá v sobotu 24.února turnaj ve stolním fotbalu. Čtěte dále:   Městská policie chrání veřejný pořádek a bezpečí

You May Like

Témata