Muži „A“ – II.liga národní házené- Humpolec

Nečekané dva body dovezli muži „A“ z Brna! Brněnský Draken byl nad síly mužů „A“.V neděli přijede do Humpolce družstvo Podhorního Újezdu.

Nečekané dva body dovezli muži "A" z Brna!

V sobotním odpoledni se představili muži "A" na hřišti Sokolu Brno I v Kounicově ulici v Brně. kde v současné době hraje své domácí zápasy KNH Moravská Slavia Brno.

Sobota 3. října 2015

2 liga mužů – 7. kolo:

KNH Moravská Slavia Brno – TJ Jiskra Humpolec 15 : 16  ( 8 : 9 )

Branky Jiskry:

Rafaj – 8, Kovář – 4, Brož – 4

Sestava Jiskry:

Barták, Čmok František – Koumar – Morava, Lesina – Rafaj, Brož, Kováč, Čmok Petr, Brabec

Rozhodčí: Jiří Maiwalder , 40 diváků

Úvod utkání vyšel lépe domácím házenkářům, kteří po pěti odehraných minutách vedli poměrem 3 : 1. V dalším průběhu první části hry se potom střetnutí vyrovnalo, oba soupeři se střídavě střídali ve vedení. Do kabin nakonec přeci jenom odcházeli spokojenější hosté. Chvíli po změně stran se zdálo být rozhodnuto, protože útočník domácího týmu Ondroušek se nechal v jednom okamžiku dvakrát po sobě vyloučit, poprvé za faul a podruhé za nesportovní chování. Dvojnásobnou přesilovku potom Jiskra nezvládla, když nebyla schopná v této fázi zápasu docílit žádnou branku. Drama tedy  pokračovalo až do úpného konce utkání, Humpolec se dostal těsně před koncem do jednobrankového vedení, nicméně domácím se podařilo vybojovat trestný hod ze šesti metrů na středu brankoviště. Kanonýr domácího týmu Martin Šafář však tuto situaci absolutně nezvládl a vysoko přestřelil branku Humpolce. Takže oba body z tohoto utkání nakonec velmi překvapivě putují na Vysočinu.

Brněnský Draken byl nad síly mužů "A".

I v neděli vyjeli muži "A" za dalším druholigovým střetnutím do Brna, tentokrát se představili na hřišti exprvoligového Drakenu Brno.

Neděle 27. září 2015

2 liga mužů – 8. kolo:

Draken Brno – TJ Jiskra Humpolec 18 : 13  ( 8 : 7 )

Rafaj – 10, Čmok Petr – 2, Kovář – 1

Barták, Čmok František – Koumar – Morava, Lesina, Kudrna – Kovář, Rafaj, Brož, Čmok Petr

Rozhodčí: Robert Pechal , 100 diváků

Celý první poločas byl zápas vyrovnaný, nejtěsnějším rozdílem vedl většinou domácí Draken, ale hosté neustále dokázali vyrovnávat a do přestávky i dvakrát nejtěsněji sami vedli. Rozhodující náskok si domácí vypracovali v úvodní desetiminutovce druhé půle. Hosté se potom již nezmohli na odpověď, a tak body zaslouženě zůstali v Brně.

V neděli přijede do Humpolce družstvo Podhorního Újezdu.

O následujícím víkendu uvidíme v humpoleckém PODHRADÍ další druholigové utkání mužů v této sezóně. Do Humpolce přijede Podhorní Újezd.

Humpolec je před tímto zápasem na desátém místě se čtyřmi dosud získanými body. Podhorní Újezd je osmý, když dokázal prozatím nasbírat pět bodů.

Minulý víkend Podhorní Újezd doma nejprve porazil Starou Ves nad Ondřejnicí, poté však prohrál se Svinovem. Humpolec  hrál oba své zápasy o minulém víkendu v Brně, kde nejprve nejtěsnějším možným výsledkem vyhrál nad KNH Moravská Slavia Brno, na hřišti Drakenu Brno však v dalším utkání na body nedosáhl.

Čtěte dále:   A.F.C. Humpolec - Sokol Lanžhot 0:3

V minulých čtyřech ročnících druhé ligy spolu sehrála obě družstva tyto vzájemné druholigové zápasy:

Neděle 25. září 2011

TJ Sokol Podhorní Újezd – TJ Jiskra Humpolec 20 : 20  ( 9 : 11 )

Neděle 13. května 2012

TJ Jiskra Humpolec – TJ Sokol Podhorní Újezd 14 : 15  ( 5 : 8 )

Neděle 23. září 2012

TJ Sokol Podhorní Újezd – TJ Jiskra Humpolec 23 : 23  ( 9 : 9 )

Neděle 5. května 2013

TJ Jiskra Humpolec – TJ Sokol Podhroní Újezd 16 : 20  ( 6 : 7 )

Sobota 21. září 2013

TJ Jiskra Humpolec – TJ Sokol Podhorní Újezd 22 : 15  ( 12 : 5 )

Neděle 11. května 2014

TJ Sokol Podhorní Újezd – TJ Jiskra Humpolec 19 : 18  ( 10 : 8 )

Neděle 11. října 2014

TJ Sokol Podhorní Újezd – TJ Jiskra Humpolec 25 : 23  ( 13 : 13 )

Neděle 7. června 2015

TJ Jiskra Humpolec – TJ Sokol Podhorní Újezd 21 : 16  ( 9 : 9 )

Tento týden hrají v soutěžích oblastního přeboru i všechna ostatní naše družstva s vyjímkou starších žáků, jejichž plánované úterní utkání s Jihlavou bylo na žádost soupeře přeloženo o týden později. Nejprve v sobotu jsou na programu v pořadí již třetí mistrovské turnaje mladšího žactva, zatímco děvčata pojedou do Olbramovic, tak chlapci budou hrát na hřišti brněnského Drakenu. V neděli potom v rámci předzápasu a pozápasů druholigového zápasu se utkají ženy, muži "B" a starší žákyně s družstvy SK Autonot Jihlava.